Zillertal nejen na lyžích

12.11.2012 - "Prázdninový region" Zillertal nabízí kromě špičkového lyžování i alternativní program pro nelyžaře v podobě ZIMNÍCH TURISTICKÝCH TRAS.
Více ZDE

Zillertal nejen na lyžích

TURISTICKÉ TRASY "STRASS":
dlouhá varianta=doba chůze 2,5 h.,
Výchozí bod Strass-na západ směr Rotholz, míjíme Gasthof Knapp-u posledního domu vlevo podél silnice, která zatočí do lesa-dál do Kappenhof v Rotholz-dále směr Lindenallee (lipová alej)-směr východ a na rozcestí vlevo k Inndamm-dále na východ podél  čerpací stanice a čističky-dálepodél řeky Ziller směr Schlitters k jezeru Schlitterer See, vpravo kolem jezera-přes Watsch zpět do Strass.

kratší varianta=doba chůze 1 a 3/4 h.
Strass-Schlitters-Strass
Od informačního centra vede cesta směr Zillerpromenade-před mostem přes řeku zahnout vpravo směr Fügen/Schlitters-  cesta wede přes Wiesen až k  jezeru do Schlitters (Seecafe)-u Seecafe odbočit vlevo-podél řeky Ziller zpět do Strass.

 Maria Brettfall-Ellerboden-Öxeltalweg-Rotholz-Strass
doba chůze 2,5 h.
Výchozí bod radnice ve Strass-přes Kirchsteig-Astholz-odtud nahoru je kostelu Maria Brettfall-dále nahoru do Ellerboden-cesta se stáčí lehce vpravo až k asfaltové silnici, po cestě Öxeltalweg - klesání do Rotholz-po minutí prvních 2 domů osady odbočíte vpravo-lesní cestou zpět do Strass.

TURISTICKÉ TRASY "BRUCK":
Bruck-Strass
doba chůze 1 a 3/4 h.
Výchozí bod centrum města Bruck směr na západ k cestě kolem podél řeky Ziller-odbočit vlevo-po cestě až k mostu přes řeku-za mostem odbočit vpravo směr Strass-dále podél  řeky do Strass- přejít most a odbočit vlevo směr Bruck.

Bruck-Säulingerhof-Hart-Bruck
doba chůze asi 3 hodiny
Jižně od Bruck odbočit do kopce ke  Gasthofu Säuling-silnička vede lehkým stoupání (cca 1h ke Gasthofu)-cesta vede až ve kapličce "Marienkapelle" (krásný výhled)-míjíte kostel "Marienbergkirche"-dále cesta vede přes obce Oberhart a Niederhart-odtud klesáním zpět do Bruck.

 TURISTICKÉ TRASY SCHLITTERS:
Zillerpromenade
Schlitters-Fügen-Schlitters
doba  chůze 2,5 h.
Od infocentra Schlitters skrze obec směr minigolfové hřiště směr Fügen-v centru města odbočit vlevo směr  Hart-za mostem přes řeku Ziller odbočit vlevo- po cestě po břehu řeky zpět směr Schlitters.

Schlitters-Bruck-Strass
doba chůze 2,5 h.
Od inforcentra odbočit vpravo  pořád rovně až kekanceláři Zillertal Tourismus-zde opět odbočit vpravo směr sporovní hřiště-míjíme jezero a za ním opět vpravo přes visací most do Bruck-poté odbočíme vlevo po Zillerweg stále rovně-poté odbočíme vlevo před most přes řeku Ziller-dále polní cestou zpět do Schlitters.

Další zimní turistické trasy:
Fügen, Fügenberg
Hart
Uderns
Ried
Kaltenbach
Stumm, Stummerberg
Aschau
Více informací k těmto trasám na vyžádání v CK na info@ck-trip.cz

 
 
Archiv aktualit
 
   

Díky ionizačním elektro kotlům Stafor je elektrická energie stále efektivní a cenově výhodné řešení.