CK TRIP – pohoda a nové horizonty Aktuální trendy očima Mgr. Ireny Špringlové, majitelky sportovní cestovní kanceláře TRIP, tvůrkyně programů pro cyklistické, bruslařské a lyžařské zájezdy.

26.05.2017 - V čem se liší TRIP dnešní a ten před 25 lety?
90. léta ovládal hlad po cestování a objevování a pořádání zájezdů nestálo nic v cestě – snad jen finanční limity, které nás nutili k improvizacím, které zase byly zdrojem nezapomenutelných zážitků... Dnešní zákazníci by improvizaci neocenili, očekávají kvalitní služby a propracované programy. Ale i v předem daném programu je prostor pro velké zážitky a legraci. Vážíme si pospolitosti a legrace, která na zájezdech vládne. Více

 

Vycestovalo s Vámi již více než 100.000 zákazníků. Který cykloturistický zájezd je nejžádanější?
Nejúspěšnější je náš zájezd Po rovině napříč Alpami (Tauernská cyklostezka), který s námi absolvovalo již přes 5000 klientů. Podobných říčních cyklostezek nabízíme více, společná jim je lehkost jízdy po rovinaté cyklostezce, lemované alpskými štíty.

Pohoda a nové horizonty jsou Vašimi hesly pro nadcházející sezónu...
Bezduché hltání kilometrů je dávnou minulostí. Lidé si chtějí dovolenou na kolech užít, ať již častějšími zastávkami u pamětihodností nebo ochutnávkami místních specialit v hospůdkách na trase. Několik našich pohodových cyklozájezdů zase míří do termálních lázní.
Nové horizonty - výhledy na alpská panoramata jsou společné několika našim novinkám, při nichž nám stoupání usnadní lanovka či autobus.

TRIP je uznáván jako vynálezce inline zájezdů. Ročně TRIP vypraví několik bruslařských zájezdů za nejdokonalejším asfaltem do Německa i Rakouska.
Ano, bruslařské zájezdy pořádáme již 15 let. Máme propracované programy a jezdí s námi party i jednotlivci, ale vždy je spousta legrace a báječného pohybu na luxusních asfaltových stezkách.

Jste připraveni na trend elektrokol a koloběžek?
V posledních čtyřech letech se množí účastníci s elektrokoly, dětskými koly, 29palcovými koly. Boom zaznamenávají silniční kola a v nadcházející sezóně jsme připraveni na koloběžky a na kombinace všech uvedených variant.

Je ještě něco, s čím jste se na trhu objevili jako první?
Veškeré naše zájezdy jsou „originály". Spolu s příchodem mých dětí na svět se v katalogu TRIPu objevily cyklistické zájezdy s TRIPÍSKEM – tedy pro (pra)rodiče s dětmi. Jako první na trhu jsme se také objevili s cykloturistickými zájezdy pro vozíčkáře, ale třeba i se sportovními zájezdy pro nezadané.

Co drží u TRIPu Vás osobně?
Tak samozřejmě tradice, jsme rodinná firma. Ale také vášeň pro objevování, cestování a psaní – tedy ve vzácných chvílích mezi ubíjejícím papírováním.

Nejde přehlédnout Vaši specializaci na středoevropské země, zejména na Rakousko.
Naše úplně první zájezdy nabízely vysokohorskou turistiku v oblasti Dachsteinu a v zimě lyžování v lyžařské oblasti Ski Amadé. Cykloturistika byla sotva v plenkách. Tou dobou jsem v salcburském Obertauernu působila jako učitelka lyžování. Náš záběr se postupně rozšířil přes celou Evropu, ale s potřebou specializace se zaostřil opět na Salcbursko. No a protože náhody neexistují – tak nám osud nadělil Pension Heidi v St. Martin am Tennengebirge (www.apartmany-heidi.cz), ležící mezi Dachsteinem a Ski Amadé, který dnes využívá mnoho cykloturistických a v zimě lyžařských zájezdů CK TRIP.


Jsme tedy nyní tam, kde jsme začínali, ale zároveň o hodně dál.

Jak byste našim čtenářům shrnula hlavní výhody cestování s CK TRIP?
Hlavní výhodou zájezdů na kole s CK TRIP je odborně připravený program, na jehož přípravu by laikovi chyběly zkušenosti, jazyková vybavenost a čas. Na zájezdech na kolech s CK TRIP potkáte partu podobně laděných lidí, vytvářejících pohodu, která se z dnešního uspěchaného světa vytrácí. Dalším důvodem účasti na cyklozájezdech je doprovodný autobus, který umožňuje etapové pojetí výletu, jízdu nalehko (zavazadla veze autobus), speciální přívěs na kola a odborný průvodce, který je vám k dispozici po celou dobu zájezdu. CK TRIP se může pochlubit kvalitními přívěsy na kola umožňujícími šetrnou přepravu kol.

 
 
Archiv
 
   

© CK TRIP, s.r.o. 2019, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.