Lyžařská NEJ s CK TRIP očima Kuby Havlíčka

03.01.2018 - Text: Jakub Havlíček, průvodce CK TRIP Moje nejoblíbenější sjezdovka: Každé středisko, které jsem s Tripem kdy navštívil, na mě zanechalo pozitivní dojem. Český lyžař si na alpských kopcích připadá jako v jiném světě. Mezi TOP střediska určitě patří SKI Amadé, Zillertal i Sammnaun-Ischgl. Ale na druhou stranu se musí uznat, že střediska takového jména jsou často přeplněna. Lyžař sice nečeká ve frontách, jak je na českých horách zvyklý, protože kapacity lanovek jsou extrémní, ale v dopolední špičce před obědem si člověk na sjezdovce může připadat jako na Staromáku při Vánočních trzích:-)

Lyžařská NEJ s CK TRIP očima Kuby Havlíčka

Proto ze svého pohledu musím vyzdvihnout menší střediska jako je oblast východního Tyrolska, kterou CK TRIP nabízí pod názvem Glockner-Dolomity-Safari, či Serfaus-Fiss-Ladis. Mezi top sjezdovku patří nejdelší sjezdovka ve středisku Sillian (zájezd Glockner-Dolomity-Safari), která se nachází v údolí Hochpustertal nedaleko Rakousko-italských hranic. Z nejvyššího bodu, kam se dostanu z údolí kabinovou lanovkou a pak krátkým přejezdem na novou vyhřívanou šestisedačku nejprve sjíždím po hřebenu asi kilometr po mírném svahu, přede mnou se za krásného počasí objevují Sextenské Dolomity. Po kochající jízdě po hřebenu hory začne sjezdovka prudce klesat směrem do údolí, asi za 3 kilometry mine prostřední stanici kabinkové lanovky a středně prudkými svahy a několika kratšími traverzy se přede mnou vztyčí hrad Heinfels, který střeží levý břeh řeky Drávy a na který se dívám z ptačí perspektivy. Ještě následuje kratší, ale nejprudší úsek sjezdovky až ke spodní stanici kabinové lanovky. Sjezdovka má 1300 m převýšení, je 10 km dlouhá a je značená jako červená. Asi mi nebudete věřit – ale nabízí „mažestr" až do odpoledne!

Doprovodný program zájezdů do St. Martin am Tennengebirge

Therme Amadé – parádní relaxace po lyžování

Co by to bylo za lyžařský zájezd bez večerního doprovodného programu. Mezi nejkvalitnější doprovodné programy zájezdů CK TRIP jistě patří ten ve Svatém Martinu. Jeden den po večeři navštívíte lázeňský a zábavný areál Therme-Amadé, kde můžete užívat venkovní teplý solný bazén, vnitřní perličky, saunový svět s nezapomenutelnými procedurami, či jednu z nejbláznivějších skluzavek Loping, kde se pod vámi propadne propadlo a vy volným pádem najedete do smyčky, kde se otočíte o 360 stupňů . V případě nezdaru (malé rychlosti) se vrátíte zpět do dolíku na skluzavce, ze které vás vysvobodí přivolaný plavčík. Pohledy ostatních návštěvníků na vás, jak v plavkách opouštíte tobogán a jdete přes zasněženou zahradu zpět do bazénu, bývají vždy velmi úsměvné.

Vycházka s loučemi k horské chatě a sjezd na saních

Další den můžete vyrazit s průvodcem a loučemi na horskou chatu Buttermilchalm. Výšlap trvá kolem 40 minut a nahoře se každý účastník občerství například svařeným vínem, pivkem... Závěr této procházky bývá nejlepší - na vypůjčených saních z restaurace sjíždíte po přírodní, urolbované, osvětlené sáňkařské dráze až k našemu Pensionu Heidi, kde se saně jednoduše nechají zapíchnuté do sněhu, majitelé z Buttermilchalm si pro ně v noci nebo nazítří dojedou. Loni jsme z hecu pořádali v nočním sáňkování několikrát závody. Bohužel v březnových měsících (teplota přes den nad nulou a večer pod nulou) bývá již většinou sáňkařská dráha dosti umrzlá. Asi ve čtvrté zatáčce došlo k hromadnému karambolu, kdy dokonce jeden nejmenovaný opustil ve vnější zatáčce sáňkařskou dráhu, dvakrát se překulil, spadl ze saní a saně vesele odjely dále do údolí a zmizely v přilehlém lesíku. Ledový škraloup na asi metrovém sněhovém přídělu neumožnil se za saněmi vydat. Nešťastník tak přistoupil k dalšímu klientovi a sáňkařskou dráhu dojeli na jedněch saních spolu. Nezbývá než doufat, že sedlák z Buttermilchalm si své saně na jaře našel.

 

Fotogalerie

 
 
Archiv
 
   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

E-shop se sportovním oblečením a vybavením