Vydejte se s námi už třetí sezónu po Romantických cyklostezkách…

30.03.2016 - ... tak jsme nazvali cyklistický zájezd do Bavorska – do okolí Regensburgu. Už když jsem na tento zájezd jela s klienty poprvé, okouzlila mě nejen krása Regensburgu, městečka Kallmünz a dalších bavorských míst té oblasti, nýbrž i ubytování samotné. Přímo na zrekonstruovaném barokním zámečku ze 17. století.
Do zájezdu ZDE

Vydejte se s námi už třetí sezónu po Romantických cyklostezkách…


I letos nasedneme na kola již v městě Amberg vzdáleném od českých hranic pouhých 80 km. Je to malebné historické město, které mělo to štěstí, že se mu boje za druhé světové války vyhnuly, tudíž památky zůstaly zachovány v celé své původní kráse. Pro nás, Čechy, je zajímavé město i tím, že se tu narodil český „zimní král" a falcký kurfiřt Fridrich Falcký. Rozhodně stojí za to si Amberg před cyklojízdou po rovince podél řeky Vils na ubytování projít – hrázděné domy, městské opevnění, most „Městské brýle", bazilika sv. Martina či radnice Vás oslní. Po prohlídce města se pak přes malé vesničky a městečka podél řeky po zrušené železnici dojedete až do Traidendorfu, kde už nás čeká ubytování na zámku s velkou zahradou, která přímo zve k odpočinku po cestě... a také výtečná večeře.

Druhý den po snídani nás čeká jízda na kole do historické lahůdky – města Regensburgu (česky Řezno), které je zapsané od roku 2006 na seznamu UNESCO. Do jeho centra se dostaneme přes kamenný most, který je nejstarším kamenným mostem na sever od Alp a dodnes používaným. Podle něho byl postaven i pražský Juditin most, který se bohužel nedochoval. Město bývalo ve středověku nejbohatším městem v jižním Bavorsku a dodnes se pyšní mnoha památkami – katedrála sv. Petra ve stylu bavorské gotiky, na kostele sv. Jana je pamětní deska jako vzpomínka na křest 14 českých knížat atd. Na náměstí u radnice nesmíte vynechat cukrárnu s výbornou zmrzlinou. Po této příjemné zastávce pojedeme po cyklostezce podél řeky Naab příjemnou cestou až do města Kallmünz, které bychom mohli nazvat německým „Českým Krumlovem". Staré město bylo začátkem minulého století jakousi uměleckou osadou. Malovali zde Wassilij Kandinsky či Gabriele Münter. Zde se můžeme zastavit na romantickou večeři a po ní dojet ještě 2 km na náš zámeček v Traidendorfu.

Poslední den vyrazíme přímo od zámku podél řeky Naab a přes příjemná města jako Burglengenfeld s hradem z počátku 10. století, největším hradem v Horní Falci, Schwandorf, který byl významným obchodním centrem v době středověku, Schwarzenfeld až do Nabburgu nacházejícím se na dlouhém horském hřebni.... A zde naše romantické cyklotoulky skončí a vydáme se domů.

Věřím, že se Vám bavorská romantika zalíbí tolik jako mně....
Vaše průvodkyně Helena Rudolfová

 
 
Archiv
 
   

Jitka Abrahamová - KOMUNIKACE na základě Emoční inteligence