Cyklistika okolo Kilimandžára a safari v Ngorongoro

Cyklistika okolo Kilimandžára a safari v Ngorongoro Cyklistika po vyzkoušených trasách kolem zasněženého Kilimandžára a Mt. Meru, na fotosafari terénními vozy do kráteru Ngorongoro a na pláně Serengeti - divoká zvířata, Olduvaiská rokle - 3,5 mil staré vykopávky (14 denní zájezd).
+ Nairobi, safari a turistika na dně Velké příkopové propadliny, kráter Menengai, jezero Nakuru a Naivasha, Elsamere - domov Joy Adamsonové (21 denní zájezd).


1. část - cyklistika okolo KILIMANDŽÁRA
1. den přeprava kol a osob z letiště auty do vesnice Emali a zde noc v hotýlku.
2. den sjezd z hlavní silnice a savanou s akáciemi skrze uzemí Masajů směrem ke Kilimandžáru. Silueta Kilimandžára se zasněženým vrcholem na obzoru nás bude provázet po několik následujících dnů. Rovinatým terénem, po ujetí 55 km, se utáboříme na pozemku školy a zde strávíme noc.
3. den projedeme rezervací Amboseli (zebry a žirafy na dohled) a skrze vesnici Kimana vyjedeme do vesnice Oloitikitok na úpatí Kilimandžára, kde zakempujeme v Kilimanjaro safari resort Lodge (cca 45 km).
4. den sjezd po asfaltové silnici do vesnice Nassit odkud dále dolů po prašné silničce okolo Kilimandžára ke kráterovému jezeru Chala na hranicích s Tanzanií a tam noc ve stanech na hraně kráteru.
5. den po trase Chala - Rombo - Taveta k jezeru Lake Jipe. Návštěva rybářské vesničky a noc v bungalovech či stanech na bráně národního parku Tsavo West.
6. den překročení hranice do Tanzanie a přesun do Marangu - horské vesničky na úpatí Kilimandžára.
7. den odpočinek s výlety do okolí - brána národního parku Kilimandžára, vesnický život domorodých obyvatel - noc na stejném místě.
8. den přesun do Usa River a odpoledne nalehko výlet do NP Arusha - žirafy, zebry a kaferští buvoli. Noc v Tanzanite campu.
9. den přejezd do Aruši a noc hotýlku.
10. den prohlídka Aruši a nákup suvenýrů.

2. část - SAFARI v Ngorongoru a Serengeti
11. den odjezd na třídenní Safari terénními vozy. Cestou zastávka na hadí farmě Snake Maserani park a odpoledne výjezd na hranu příkopové propadliny (baobaby), návštěva Lake Manyara Lodge s výhledem na jezero, které leží těsně pod hranou Velké příkopové propadliny. Noc v útulném campu Ngorongoro safari resort ve vesnici Karatu.
12. den brzy ráno odjezd do národního parku Ngorongoro - průjezd horským deštným pralesem, úžasný výhled z okraje kráteru Ngorongoro na jeho dno, cesta okolo kráteru a pak sjezd na pláně Serengeti. Pozorování migrace pakoňů a zeber. Odpoledne návštěva rokle Olduvai s prohlídkou 3,5 mil. let starých exponátů v muzeu. Noc v Simba campu na hraně kráteru Ngorongoro.
13. den sjezd na dno kráteru mezi lvy, slony a ostatní zvířata (budeme-li mít štěstí uvidíme jedny z posledních nosorožců dvourohých v Tanzanii). Po poledním odpočinku u jezírka s hrochy výjezd z kráteru a zpět do Aruši.
14. den přesun 1. skupiny na letiště Kilimanjaro airport a odlet domů.

3. část - VELKÁ PŘÍKOPOVÁ PROPADLINA v Keni
14. den přesun autobusem do Nairobi.
15. den odjezd mikrobusem do Nakuru a do Subukia kde překročíme rovník. Návštěva kávových a čajových plantáží s prohlídkou závodu na zpracování čaje. Výjezd mikrobusem na hranu kráteru Menengai a noc v hotelu v Nakuru.
16. den safari v národním parku Lake Nakuru - plameňáci, lvi a nosorožci. Přejezd ke Crater Lake u jezera Naivasha.
17. - 18. den pěší turistika v kráteru a jeho okolí mezi antilopami, zebrami a žirafami (dvě noci v kempu u kráteru).
19. den - Elsamer návštěva domu, kde žila Joy Adamsonová, světoznámá autorka knihy o lvici Else. Noc v campu na břehu jezera Naivasha.
20. den přesun do Nairobi a návštěva musea nebo farmy Karen Blixenové - autorky knihy Vzpomínky na Afriku.
21. den odlet domů.

Ubytování ve vlastních stanech v kempech, resp. v hotýlcích. Letní spacák s sebou.

Stravování částečně z vlastních zásob či místních bezproblémových zdrojů, na safari v Keni plná penze. Nezávadná balená voda, limonády a lahvové pivo všude k dispozici.

Kola nejlépe horská ale i trekingová. Své nejnutnější věci (10-15kg) si při cyklistice povezeme v brašnách na zadním nosiči.

Náročnost střední - denní trasy 40-50km s četnými zastávkami.

Terén převážně rovinatý s jedním krátkým výjezdem pod Kilimandžáro, po vedlejších prašných zpevněných cestách, částečně s asfaltovým povrchem.

Chcete-li vědět více, můžete se obrátit přímo na našeho průvodce Petra Hejtmánka, který vám rád a ochotně poradí.

Kontakt: e-mail: nh.savana@volny.cz

 
 

Archiv cestopisů »

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies