Fotosafari v keňských národních parcích a rezervacích

Fotosafari v keňských národních parcích a rezervacích Safari v severní Keni - národní rezervace Samburu, Buffalo Springs a Shaba, národní park Aberdare Moutains. Velká příkopová propadlina - jezero Nakuru, Naivasha a Crater Lake. Elsamere - domov Joy Adamsonové. Safari v národním parku Amboseli na úpatí Kilimandžára.

1. část: 5 denní SAFARI v Samburu, Buffalo Springs, Shaba, Aberdare a Nakuru
1. den návštěva musea, resp. Ngong Hills a farmy Karen Blixenové - autorky knihy Vzpomínky na Afriku.
2. den - 9.30 odjezd z Nairobi na sever Keni skrze kávové plantáže okolo masivu Mt. Kenya, přes rovník do Samburu. Oběd cestou, večeře a noc v kempu.
3. den - snídaně, dopoledne safari - pozorování zvěře v Samburu, oběd v kempu. 15.30 odjezd na odpolední safari do rezervace Buffalo Springs, večeře a noc v kempu.
4. den - po snídani odjezd do rezervace Shaba a zde dopolední safari. Pozdní oběd v zahradní restauraci na cestě. U města Nanyuki podruhé překročíme rovník. Večěře a noc v Blue line bungalovech v Naro Moru s Mt. Kenyou na dohled.
5. den - po snídani odjezd do národního parku Aberdare. Safari v parku Aberdare Mountains. Oběd cestou. Sjezd do Great Rift Valley, kde leží jezera Nakuru a Naivasha. Během pozdního odpoledne příjezd do města Nakuru - večeře a noc v hotýlku.
6. den - po snídani safari v národním parku Lake Nakuru a po obědě přejezd k jezeru Naivasha. Noc v Fish Eagle kempu na břehu jezera.

2. část: VELKÁ PŘÍKOPOVÁ PROPADLINA
7. den - výlety v okolí jezera Naivasha - Elsamere návštěva domu, kde žila Joy Adamsonová, světoznámá autorka knihy o lvici Else.
8. a 9. den - pěší turistika v kráteru Crater Lake a jeho okolí mezi vzácnými guerézami, antilopami, zebrami a žirafami (dvě noci v kempu u kráteru.)
10. den - přesun mikrobusem do Nairobi

3. část - 3 denní SAFARI v národním parku Amboseli
11. den - 9.30 odjezd z Nairobi skrze jižní teritorium Masajů na Keňsko-tanzánskou hranici do Namangu a tam oběd v zahradní restauraci. Průjezd rezervací Amboseli do národního parku Amboseli. Vyložení věcí a kuchaře v kempu a pokud to čas umožní odjezd na krátké safari do parku s možností ještě uvidět stáda slonů, žirafy, zebry a mnoho jiných zvířat pod Kilimandžárem.
12. den - v 6.30, před snídaní, odjezd na safari. Návrat zpět na snídani a po ní dopolední safari. Oběd v kempu a pak odjezd na kávičku do Amboseli Serena Lodge. 15.30 odjezd na Observatorion Hill s výhledem na Kilimandžáro a okolní papyrusové bažiny. Návrat do kempu, večeře a návštěva masajské hospody.
13. den - brzy ráno pořízení jedinečných snímků východu slunce skrze deštníkové akácie. Po snídani návštěva masajské vesnice s ukázkou uvítacího masajského tance, rozdělávání ohně bez pomocí zapálek, prohlídka masajské chýše a nákup masajských ozdob. Bezproblémové fotografování. Odjezd z Aboseli do Nairobi, kam dorazíme v odpoledních hodinách. Oběd cestou zajištěn.
14. den přesun na letiště a odlet domů.

Chcete-li vědět více, můžete se obrátit přímo na našeho průvodce Petra Hejtmánka, který vám rád a ochotně poradí.

Kontakt: e-mail: nh.savana@volny.cz

 
 

Archiv cestopisů »

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies