Ski-Welt Wilder Kaiser – lyžařský gigant opět triumfuje!

Ski-Welt Wilder Kaiser – lyžařský gigant opět triumfuje!

Text: Irena Špringlová, irena@ck-trip.cz
Foto: Tourismusverband SkiWelt Wilder Kaiser, Hohe Salve

Ski Welt Wilder Kaiser byl již čtyřikrát vyznamenán jako nejlepší lyžařská oblast na světě! V uplynulé sezóně obhájil prvenství udělené prestižním ADAC-Skiguidem jakožto lyžařská oblast s nejlepším poměrem ceny a kvality lyžování v Rakousku. Nezávislí, ale přísní měřiči kilometrů tratě Ski Weltu přeměřili a potvrdili, že se svými 279 km sjezdovek tvoří nejrozsáhlejší skutečně propojenou lyžařskou oblast Rakouska.
VIDEO z oblasti SkiWelt naleznete ZDELyžařské středisko Ski Welt Wilder Kaiser se rozprostírá v Tyrolsku – nepřehlédnete jej díky dominantnímu kuželovitému vrcholu Hohe Salve po levé straně dálnice jen několik kilometrů po překročení hranice z Německa za Kufsteinem. Lyžařská oblast nese název podle divoce rozeklaného vápencového horského masívu Wilder Kaiser (Divoký Císař). Ten tvoří nezapomenutelnou kulisu modernímu lyžařskému „kolotoči" s 91 lanovkami a 279 km sjezdovek vinoucích se kolem zmíněného vrcholu Hohe Salve. V turistických průvodcích je Hohe Salve opěvován jakožto nejvyhlídkovější vrchol Tyrolska! Ze samotného vrcholu vedou velmi strmé sjezdové tratě – při pohledu do hlubokého údolí řeky Inn se až tají dech.

Jinak v oblasti převládají mírné a velmi široké sjezdovky, na kterých se každý cítí být lyžařským mistrem:-) Kdo ve Ski Welt Wilder Kaiser lyžoval naposledy před deseti lety, byl by dnes přímo šokován modernizací střediska. Jako Alenka v říši divů jsem si zde připadala po několikaleté pauze i já. Oblast křižuje spleť nejmodernějších krytých čtyř-, šesti- a osmisedačkových lanovek, rozmazluje vás vyhřívaná kabinková lanovka a bezpočet dalších technických vychytávek. Zásadně se rozšířila lyžařská nabídka. Změnila se technologie a tudíž i kvalita a rozsah zasněžování, čímž se prodloužily sjezdovky až do údolí – svézt se můžete mimo jiné na 21 sjezdovkách vedoucích až do údolí a měřících i několik kilometrů. Zkusíte odhadnout, kolik sněhových děl ve Ski Welt dbá o sněhovou jistotu? Je jich více než 1500! Jen před touto sezónou Ski Welt investoval do zasněžování a preparace tratí 8 miliónů EUR. Novou dimenzi lyžování získal Ski Welt díky propojení s Westendorfem. Podél propojovací lanovky vznikla nejdelší sjezdovka oblasti. Dříve ospalý a zastaralý Westendorf by pamětníci sotva poznali: několik moderních lanovek zpřístupňuje dříve obtížně dostupné či vůbec nepřístupné svahy. Nutno podotknout, že mají velmi sportovní sklony i délku!

K občerstvení a relaxaci svádí 84 horských restaurací a barů s prosluněnými terasami. Nevšedním zážitkem je návštěva ledové vesnice ALPENIGLU®, kterou tvoří několik iglú, nabízejících přenocování, ledový bar, ledovou galerii.

Romantické údolí Aschautal tvoří hranici mezi lyžařským gigantem Ski Welt Wilder Kaiser a světoznámým Kitzbühelem, na obě střediska dokonce existuje i společný skipas. Kitzbühel, přezdívaný krátce„Kitz," proslavila zejména sjezdovka Streif z Hahnenkammu. Ve 30 km dlouhém údolí mezi Kitzbühelem a průsmykem Pass Thurn si na 172 km sjezdovek přijde na své každý lyžař. Jedinečná je lanovka „3S" - vznáší se ve výšce 400 m a přetíná 3,7 km široké údolí.

U zájezdu CK TRIP je na programu lyžování 3x Ski Welt a 1x Kitzbühel. Lze též lyžovat všechny 4 dny ve Ski Welt.

Video viz výše pochází z http://www.skiwelt.at

 
 

Archiv cestopisů »

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies