Blog

Falcký trojlístek s průvodkyní Helenou Rudolfovou

Falcký trojlístek s průvodkyní Helenou Rudolfovou

30.03.2016 - Vloni jsme se s CK TRIP v červnu poprvé vydali do německé Horní Falce a hned si celou oblast zamilovali. První den jsme nasedli na kola v městečku Pleystein, kterému už z dálky dominuje jeden z nejkrásnějších geotopů Bavorska – Třpytivý vrch. Je to 38 m vysoká skála z růžového křemene s neobarokním poutním kostelem. Cesta směrem k Windischeschenbachu, kde jsme bydleli v příjemném rodinném hotelu přímo v centru, se ubírala nejdříve po nejdelší železniční cyklostezce Bavorska, tzv. Bockl-Radweg až do Neustadtu a.d. Waldnaab. Odsud nás pak čekal nějaký ten kopeček, to je pravda, ale v cíli na ubytování pak přišla odměna. Výborná večeře s místní specialitou – pivem Zoigl.
Do zájezdu ZDE

 
Podrobnosti
 
Labská stezka gurmánská NOVINKA

Labská stezka gurmánská NOVINKA

30.03.2016 - Coby průvodkyně cyklistických zájezdů CK Tripu samozřejmě miluju jízdu na kole, ale mám i nekonečnou řadu dalších zájmů a mezi největší patří historie. Když jsem se dozvěděla, že budeme mít v sezóně 2016 jako novinku zájezd Labská stezka gurmánská, okamžitě to upoutalo mou pozornost. Takové historické klenoty jako Drážďany, Míšeň, Könnigstein nebo i zámek Moritzburg, který znají všichni milovníci české Popelky s Libuší Šafránkovou, si přece nemohu nechat ujít. Neváhala jsem a hned jsem se začetla do různých knížek a zjistila spoustu zajímavostí, které Vám teď neprozradím. Ty perličky z minulosti i současnosti Vám budu vyprávět během našeho zájezdu. Věřte, že mě natolik ta oblast nadchla už jen z knížek, že jsem se tam dokonce sama nedočkavě vydala na vánoční trhy, a v tuto chvíli se mohu podělit alespoň s fotkami zimního Saska.
Do zájezdu ZDE

 
Podrobnosti
 

Ski Amadé 9.-13.12. se Šárkou

21.12.2015 - Druhý týden v prosinci jsem měla tu čest průvodcovat lyžařský zájezd do oblasti Ski Amadé.

 
Podrobnosti
 
SKI AMADÉ AKTUÁLNĚ

SKI AMADÉ AKTUÁLNĚ

16.12.2015 - Zdravím do TRIPu a děkuji za krásný lyžařský předvánoční zájezd do Amadé. Byli jsme mile překvapeni dostatečným množstvím sněhu, vynikající úpravou všech sjezdovek, provozem všech lanovek a sjezdovek. Modré nebe, sluncem zalité svahy a milá pohoda u horských chat s příjemnou vánoční výzdobou - to byl pro nás ten nejkrásnější dárek od Ježíška. Gurmánskými zážitky na adventních trzích v lyžařských střediscích a zpěvem vánočních písní pod taktovkou naší průvodkyně Šárky jsme se zcela vžili do vánoční atmosféry.

Zdraví Krista

 
Podrobnosti
 

AKTUALITKA

04.12.2015 - Při pohledu na dnešní webkamery oblasti Ski Amadé většina hlavních lanovek včetně tratí jsou v provozu. I přes teploty nad bodem mrazu se tratě jeví jako příznivě tvrdé (za lyžaři se práší).

 
Podrobnosti
 

Magdin pohled na věc

02.12.2015 - Popis stavu sjezdovek v Ski Amadé ZDE

 
Podrobnosti
 
Lyžařská NEJ s CK TRIP očima Kuby Havlíčka

Lyžařská NEJ s CK TRIP očima Kuby Havlíčka

30.10.2015 - Text: Jakub Havlíček, průvodce CK TRIP Moje nejoblíbenější sjezdovka: Každé středisko, které jsem s Tripem kdy navštívil, na mě zanechalo pozitivní dojem. Český lyžař si na alpských kopcích připadá jako v jiném světě. Mezi TOP střediska určitě patří SKI Amadé, Zillertal i Sammnaun-Ischgl. Ale na druhou stranu se musí uznat, že střediska takového jména jsou často přeplněna. Lyžař sice nečeká ve frontách, jak je na českých horách zvyklý, protože kapacity lanovek jsou extrémní, ale v dopolední špičce před obědem si člověk na sjezdovce může připadat jako na Staromáku při Vánočních trzích:-)

 
Podrobnosti
 
Mé kopce WAGRAIN (Magda Stehnová)

Mé kopce WAGRAIN (Magda Stehnová)

30.10.2015 - Text: Magda Stehnová, průvodkyně CK TRIP, která svůj volný čas tráví kumulací výškových metrů (a prožitků) v 22 střediscích zahrnutých do Salzburger Superskicard Pokračuji se svou alternativou ke Zdeňkově výběru sjezdovek (blog Subjektivní hodnocení - nejlepší sjezdovky v jednotlivých oblastech kam jezdíme – jako lingvista musím Zdeňkovi nejprve položit jazykovou otázku – kam se Ti do věty vloudila gramatická chyba? I k Wagrainu jsem vztah budovala dlouhodobě. První návštěvy mě naplňovaly spíše rozpaky. Nealpsky krátké svahy, jež jsou navíc rušeny řadou plonkově rovinatých míst u dojezdů. Jediný delší kopec na Grafenbergu. Nízká nadmořská výška s koloritem Krkonoš, díky bohu kompenzovaná klimaticky atypickou oblastí, která je častým cílem sněhových přeháněk. Nejzajímavější se mi zdály být sjezdovky 53 a 54 vedoucích podél kabiny do údolí houpačky v Alpendorfu. Kabina tyčící se z vesnice Alpendorf má na 2,5 km délky úctyhodných 840 výškových metrů. Páteřní sjezdovka Alpendorfu bohužel často trpí neduhem údolních svahů, navíc zdůrazněných nízkou nadmořskou výškou mezi 740 a 1574 mnm – tvrdým až ledovým podkladem, na jaře odměkem a odpoledne boulemi vytyčenými lyžaři, kteří se do údolí stahují po konci lyžařského dne. DO ZÁJEZDU SKI AMADÉ ZDE

 
Podrobnosti
 
Saalbach, můj milovaný Saalbach!

Saalbach, můj milovaný Saalbach!

30.10.2015 - Na otázku, proč si vybrat jako lyžařský cíl Saalbach, je nejsnazší zvolit větu dospělých, když hledají odpověď na opakující se otázky dětí: „Protože Saalbach." Kdo Saalbach navštívil, ví, proč volím tak podivné vysvětlení.

 
Podrobnosti
 
Ski amadé gurmánské

Ski amadé gurmánské

30.10.2015 - Nadcházející lyžařskou sezónu se ve Ski amadé můžete těšit na trilogii požitků: regionální
pochoutky + rakouská vína + nádherné sjezdovky.

 
Podrobnosti
 

Nalezeno příspěvků: 110, zobrazeno: 11-20
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]

Novinky e-mailem

Chcete dostávat aktuální nabídky a informace o dění v CK Trip na svůj e-mail?

Registrovat »

Sleva za kredit

Vyměňte své kredity získané účastí na zájezdech CK Trip za slevu na Váš další zájezd!

Více informací »

Doporučujeme

Lyžování, snowboarding

Korutanské skisafari

Korutanské skisafari Termín: 29.12.-02.01.

Slunce + jižanská pohoda

Zillertal + ledovec Hintertux

Zillertal + ledovec Hintertux Termín: 20.01.-23.01.

Velehorské lyžování!

Skiaréna Silvretta: Samnaun-Ischgl+Nauders-Reschenpass

Skiaréna Silvretta: Samnaun-Ischgl+Nauders-Reschenpass Termín: 13.12.-18.12.

PŘEDVÁNOČNÍ SKI-FREE: SKIPAS V CENĚ! Při zájezdu 10801 navštívíme 2x do rakouského Naudersu a 2x do italského Schönebenu/Reschenpass.

Ski Welt Wilder Kaiser / Ski Juwel

Ski Welt Wilder Kaiser / Ski Juwel Termín: 26.12.-29.12.

Světové ocenění nejkvalitnější lyžařské oblasti!

Kontakty

Centrála Jablonec

Telefon 483 312 276
483 314 298

 

E-mail ck-trip@ck-trip.cz
info@ck-trip.cz

 

Pobočka Praha

Telefon 222 521 623

 

E-mail praha@ck-trip.cz