Cestopisy » cykloturistika

ALPY PODÉL ŘEKY ENNS

ALPY PODÉL ŘEKY ENNS

Řeka Enns pramení v salcburské župě Pongau, razí si cestu Radstdtskými Taurami přes Schladming a Liezen ve Štýrsku do hornorakouské oblasti Pyhrn - Eisenwurzen, následně do města Enns, za nímž ústí u Mauthausenu do Dunaje.

Do zájezdu Enžská cyklostezka ZDE

 
Podrobnosti
 

Dolomity po rovině aneb DRÁVSKÁ STEZKA

Řeka Dráva je překrásnou řekou, pramenící na úpatí Dolomit v Jižním Tyrolsku na území dnešní Itálie nedaleko Dobiacca (německy Toblach) a ústící u Osijeku do Dunaje. Za svůj původně slovanský název vděčí velmi živému, tedy dravému charakteru svého horního toku.

Do zájezdu Cyklostezky Dolomit a Východních Tyrol ZDE
Do zájezdu Korutanská jezera a Alpe-Adria ZDE
Do zájezdu Tyrolia bellavista ZDE

Podrobnosti
 
Cyklostezka Nisa – Odra

Cyklostezka Nisa – Odra

Text a foto: Irena Špringlová

Cyklostezka Nisa – Odra

K řece Nise mám niterný vztah. Okna našeho domu v Jablonci nad Nisou směřují ke křižovatce ulic výmluvných názvů: Vodní a U Nisy; podél Nisy chodím každý den do práce a pramen Nisy na úpatí Černé Studnice je naším oblíbeným výletním cílem. Pramen Nisy je označen žulovým kamenem a obestírá jej zvláštní atmosféra, jakási kombinace panenské tajemnosti a vzrušivé naděje. V těchto místech mě vždy napadá, že tajuplnost žuly a její zemité vyzařování daly Nise do její „genetické výbavy" zvláštní, drsnou krásu.

Do zájezdu Nisa-Odra cyklo a in-line ZDE

 
Podrobnosti
 
Pohodově kolem západního Dachsteinu

Pohodově kolem západního Dachsteinu

Po týdenní pauze strávené zvelebováním baráčku mé sestry v Německu a hlídáním dvou malých capartů (dokonalá antikoncepce) jsem opět vyrazil na zájezd, tentokráte do Rakouska, kde jsme jezdili čtyři dny pod masivem Dachstein.
Do zájezdu ZDE

 
Podrobnosti
 
Podél Dunaje do Budapešti

Podél Dunaje do Budapešti

Dunaj je se svými 2900 km po Volze druhou nejdelší řekou Evropy a hlavním tokem Maďarska. Pramení ve Schwarzwaldu na jihu Německa a ústí v Rumunsku do Černého moře. Dunaj, jako jediná řeka na našem kontinentě tekoucí od západu na východ, hrál po celá tisíciletí významnou roli v historii mnoha národů.
Do zájezdu ZDE

 
Podrobnosti
 
Lago di Garda = ráj mezi Alpami a Středomořím

Lago di Garda = ráj mezi Alpami a Středomořím

Tato severoitalská provincie se nachází na místě, kde se po dlouhá staletí křižují kulturní vlivy ze všech světových stran. Dnes jsou nejpatrnější vlivy italské a rakouské a Trentino samotné má své vlastní velmi specifické zvyky a kulturu. Vřelý vztah mezi naší zemí a Trentinem dokládá orlice svatého Václava ve znaku Trentina. Tento symbol věnoval roku 1339 Jan Lucemburský Trentu.
Do zájezdu Lago di Garda SEVER a JIH

 
Podrobnosti
 
Zillertálská panoramatická silnice

Zillertálská panoramatická silnice

Zillertálské údolí se nachází se ve východní části Tyrolska, je téměř 30 km dlouhé a táhne se podél stejnojmenné řeky, chráněné ze všech stran třítisícovými Zillertálskými Alpami, pouze na jih je otevřené do údolí Innu. Pro cyklistiku je přitažlivé svými ostrými kontrasty naprosté roviny kolem říčky Ziller a okolních vrcholů a hřebenů s rozsáhlými plochami firnovisek a ledovců. Nejmarkantnějším vrcholem je známý Olperer, vysoký 3.476 m.
Do zájezdu ZDE

 
Podrobnosti
 
Wachau: vinice nad Dunajem i opevněné kostely

Wachau: vinice nad Dunajem i opevněné kostely

Jedny z nejmalebnějších scenérií podél dlouhého toku Dunaje se najdou v oblasti Wachau asi 100 kilometrů nad Vídní. Řeka, zde již docela mohutná, tu vytváří hluboké údolí, které uspokojí milovníky krásných výhledů, znalce umění i příznivce vína. K Wachau totiž neodmyslitelně patří stráně pokryté vinicemi, starobylé vesnice s úzkými uličkami a středověkými kostely i hrady na kopcích nad řekou.
Do zájezdu ZDE

 
Podrobnosti
 
Chvála improvizace aneb ohlednutí za zážitky ze zájezdů CK TRIP

Chvála improvizace aneb ohlednutí za zážitky ze zájezdů CK TRIP

Zadání napsat nějaký zážitek z našeho cykloturistického zájezdu znělo jednoduše a sympaticky. Vždyť vlastně 22 let nedělám téměř nic jiného, než připravuji zážitky na kolech... Když si je však promítnu hlavou s tím, že ten nejlepší pro Vás vyberu a napíši, ukazuje se, že to není vůbec tak jednoduché! Ráda bych popsala nějaký euforický zážitek očima klienta nebo nějaké dobrodružství s happy-endem, ale to by nebylo autentické. Pro mě je euforická a dobrodružná příprava zájezdů, kdy se v mysli zrodí nápad, následuje nutkání až posedlost sběrem informací a vzrušujících představ a vyvrcholením je samotný průzkum tras, hladký či spíše komplikovaný, jejich harmonické sestavení, aby se vzniklý zájezd líbil. Inspirující setkání s místními lidmi, rodící další nápady.

 
Podrobnosti
 
Solná komora

Solná komora

V němém úžasu stojíme na hoře Traunstein (1691 m) vysoko nad jezerem Traunsee.

Vycházející slunce nás začíná hřát do zad, první paprsky osvětlují okolní panorama hor Solné komory a jejich odraz vytváří hru světel na hladině jezera, které ještě spí ve stínu hluboko pod námi stejně jako město Gmunden na jeho břehu: zapadá do okolního reliéfu jako by tu bylo od nepaměti.

Nízké domy, z nichž některé ještě mají šindelové střechy, několik kostelů, zámek Ort na umělém ostrově na jezeře.

Jakoby se tu nic od minulého století, kdy se město stalo dostaveníčkem rakousko - uherské smetánky, nic nezměnilo. Pouze zvuky probouzející se přírody ruší ticho, které nás obklopuje. Ten pohled je svým způsobem vzrušující, je to odměna za brzké vstávání a namáhavý výstup.

Nikdo z nás nemluví, sledujeme měnící se obrazy nabízené přírodou a nasáváme energii slunce a okolních hor. Přivírám oči, v paměti lovím něco z historie a představuji si život, který zde po staletí pulzoval.

Do zájezdu Za krásami alpských jezer a jezírek ZDE

 
Podrobnosti
 

Nalezeno cestopisů: 60, zobrazeno: 11-20
[1] [2] [3] [4] [5] [6]

   

Jitka Abrahamová - KOMUNIKACE na základě Emoční inteligence