Cestopisy » cykloturistika

Od Alp k Dunaji Rakousko-Traisental

Od Alp k Dunaji Rakousko-Traisental

Téměř nová, sto jedenáct kilometrů dlouhá cyklostezka Traisentalradweg začíná v překrásném poutním Mariazellu v sedle Alp (868 m n. m.) a vede po rovině a z kopce kouzelnou krajinou lemovanou zprvu alpskými vrcholky, živými vesničkami, historickými městy a poli a vinohrady, obklopujícími soutok Traisen s Dunajem (187 m n. m.).
Do zájezdu ZDE
 

 
Podrobnosti
 
Rakouské cyklostezky

Rakouské cyklostezky

DOVOLENÁ NA KOLE aneb IDYLA RAKOUSKÝCH CYKLOSTEZEK 

 
Podrobnosti
 
Salcburkem na kole

Salcburkem na kole

MOZARTOVO MĚSTO

V místech, kde řeka Salzach opouští Alpy a rozlévá se do kraje, během mnoha staletí vznikalo v údolí město Salcburk.
Vévodí mu desítky kostelních věží, dómů a mohutná pevnost Hohensalzburg.
Na levém břehu Salzachu kontrastují křivolaké uličky středověkého města s velkolepými barokními stavbami. Na pravém břehu vyrostly pod Kapucínským vrchem čtvrtě novější.
Pro svou jedinečnost je historické jádro Salcburku zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

 
Podrobnosti
 
DOVOLENÁ NA KOLE S CESTOVNÍ KANCELÁŘÍ

DOVOLENÁ NA KOLE S CESTOVNÍ KANCELÁŘÍ

Autor: Irena Špringlová

 
Podrobnosti
 
Svatomartinská zákoutí

Svatomartinská zákoutí

Tajné t(r)ipy mezi Hochkönigem a Radstadtskými Taurami

Svatých Martinů můžete v Rakousku navštívit hned několik a každý z nich vás osloví svou osobitou tváří. St. Martin am Tennengebirge v salcburské župě Pongau vám učaruje kontrastem rozkvetlých pastvin s kulisami vápencových masívů Tennengebirge a Salcburských Dolomit, jak místní nazývají Gosauský hřeben s Dachsteinem. Tato oblast má v sobě cosi vznešeného a nezkaženého masovým turismem, což potěší romantické cykloturisty obzvláště.

Do zájezdu ZDE

 
Podrobnosti
 
Glocknerské cyklostezky aneb hvězdicově mezi Vysokými Taurami a Lienzskými Dolomity

Glocknerské cyklostezky aneb hvězdicově mezi Vysokými Taurami a Lienzskými Dolomity

Fascinující kombinace lehkosti jízdy po rovinaté cyklostezce a panoramatu velehor učinila z rakouských cyklostezek, lemujících alpské řeky, nedostižný cykloturistický fenomén.
V nejjižnějším koutu Rakouska, na rakousko-italském pomezí, cykloturisty doslova ohromí amfiteátr velehor, obestupující Drávskou cyklostezku, která tvoří osu Východního Tyrolska: Na jihu rozeklané skalnaté masívy Dolomit s bizarními tvary a měnícími se barvami dle počasí od kovově šedé přes oranžovou až po fialovou, na severu důstojný hřeben Vysokých Taur s nejvyššími vrcholy Rakouska. V tomto reji velehor očekávají skutečné milovníky neporušené horské krajiny nádherné silnice i cyklostezky. Vězte, že cyklistika zde není jen sportovní, ale i citovou záležitostí. Po silničkách i cyklostezkách pronikneme panenskými údolími do klínu velehor, např. údolím Virgental v sevření Grossvenedigeru (3674 m) a Dreiherrenspitze (3499 m) a po klesající cyklostezce Iseltalradweg sjedeme do elegantního Lienzu s jižanským šmrncem.

Do zájezdu ZDE

 
Podrobnosti
 
Rakouské Kolorádo

Rakouské Kolorádo

Na úpatí Nízkých a Vysokých Taur čekají cykloturisty nejen euforické říční cyklostezky, z nichž nejznámější jsou Tauernská a Enžská, ale také panenská zákoutí, do nichž pronikneme po panoramatických cestách bez náročných stoupání.

Cykloturistiku nám zpříjemní občerstvení na četných horských salaších s nezapomenutelnými výhledy.

Zájezd Rakouské Kolorádo ZDE

 

 
Podrobnosti
 
ISTRIE

ISTRIE

V nohou máme necelých 15 km pozvolného stoupání, za zády moře, před sebou podzimem vonící vnitrozemí. Ještě poslední ohlédnutí: pod námi se rozprostřely kontury „chorvatské riviéry" Poreče, moře se jeví z naší perspektivy jako nekonečná síť s tisíci stříbrnými třpytkami, v dálce tušíme v mlžném oparu siluety pobřeží Apeninského poloostrova a vlevo od nás, tedy na jihu, vidíme souostroví Národního parku Brijuni, perlu mezi chorvatskými ostrovy, která je dodnes z větší části nepřístupnou baštou několika vyvolených. Brijuni je pozoruhodné souostroví, bohaté přírodními krásami, historií, ale i převratnými událostmi: Již v době antické zde měli svá honosná sídla bohatí Římané, na přelomu století si jej zvolili za místo pro rekreaci rakouští průmyslníci a šlechta, po 2.sv.válce se stalo letní rezidencí J.B.Tita a místem státních návštěv. Dnes přístupný největší ostrov Velký Brijun je Národním parkem, v jehož severní části je vyhlášené safari, v zálivu Verige lze obdivovat rozsáhlý římský komplex Villa rustica, táhnoucí se více než jeden kilometr podél pobřeží, dále Vilu Brijuniku, Bijelu Vilu a Jadranku, luxusní ubytování pro státní návštěvy. Toto vše jsme spatřili ze sedel kol na našem včerejším výletě. Se špetkou ironie vzpomínáme na tamní úzkokolejku s turisty ověšenými kamerami a na všudypřítomný přepych potvrzující vrtochy mocných, neschopných odolávat touze se odlišovat za každou cenu. Vše není jen minulost, současní chorvatští představitelé mají „k dispozici" nedaleký ostrůvek Vanga...

 
Podrobnosti
 
Maďarsko - země cyklistům zaslíbená

Maďarsko - země cyklistům zaslíbená

Maďarsko

... je země jako stvořená pro cykloturistiku.

Profil krajiny láká hlavně pohodové jezdce, kterým nejde v první řadě o výkony a současně vnímavé návštěvníky, kteří dokáží ocenit kulturní památky, které se zachovaly navzdory bouřlivým dějinám, ničivým válkám a častým osudovým zvratům. Najdeme památky 2000 let staré - z období Říše římské, dále stavby z doby tureckého panství 400 let staré, skvosty románského stavitelství. Oč umožňuje pohyb na kole intenzivnější prožitky, než jiné způsoby pohybu, o to více si na své přijdou všechny vaše smysly právě v Maďarsku, které je pestré, voňavé a chutné, ležérní a nonšalantní, rytmické a temperamentní, jindy zadumané, ale většinou veselé. Kolo je v Maďarsku běžným dopravním prostředkem. Nám však bude něčím víc: klíčem do zákulisí maďarského venkova, motorizovaným turistům nedostupného, do nitra zdravé a malebné přírody k pohostinným lidem i k sobě samým.

Okolo Neziderského jezera ZDE

Meandry Malého Dunaje ZDE
Rakousko-uherské radovánky ZDE
Pohodana kole ve vinicích a termálech ZDE

 

 
Podrobnosti
 
NEJZNÁMĚJŠÍ RAKOUSKÉ CYKLOSTEZKY

NEJZNÁMĚJŠÍ RAKOUSKÉ CYKLOSTEZKY

1.Podunajská cyklistická stezka

Klasická trasa vede po nejoblíbenější rakouské cyklistické stezce, která je nejstarší značenou cyklostezkou. sleduje stále po rovině oba břehy Dunaje a je celá asfaltovaná s vyloučením či omezením provozu motorových vozidel.
Tato akce je vysoce hodnotná po stránce nejen sportovní, ale i kulturní, a to pro všechny věkové i výkonnostní skupiny.

 

 
Podrobnosti
 

Nalezeno cestopisů: 60, zobrazeno: 21-30
[1] [2] [3] [4] [5] [6]

   

Jitka Abrahamová - KOMUNIKACE na základě Emoční inteligence