Cestopisy » cykloturistika

Okolo Neziderského jezera

Okolo Neziderského jezera

Výlet s méně kilometry a velkou pohodou. Neziderské jezero s teplou mělkou vodou a nadprůměrným množstvím slunečních dní lemují proslulé vinice, široký pás rákosu, stylové vinařské vesnice se svůdnými sklípky, na východě soubor stepních jezírek a a západě nejzazší výběžky Alp. Jezero objedeme ze tří stran a přejedeme jej také lodí. 

 
Podrobnosti
 
Balaton - sopky, víno, koupání

Balaton - sopky, víno, koupání

V okolí Balatonu - "Maďarského moře" je tolik krás přírody a pamětihodností, že by bylo škoda u něj jen ležet na pláži a nepoznat je. Rozvoj cyklostezek, k němuž dochází v posledních letech, usnadňuje poznávání tohoto kraje na kole. Vydejte se s námi do příjemných letovisek, vinicemi a sady, úhlednými vesnicemi, k hradům a zámkům, do termálních lázní, útulných hospůdek- csárd a vinných sklípků. 

Zájezd Kolem Balatonu ZDE

 

 
Podrobnosti
 
BRENTA - Via delle Bocchette

BRENTA - Via delle Bocchette

Brentamagický vliv na turisty i na fotografy. Její chladivé stěny, náladově měnící se barvy, její křehké tvary, vyvolávající neuvěřitelnou hru světel a stínů, vtahují omámeného objevovatele neuvěřitelných tvarů do víru svých fantastických forem.Jedna z nejkrásnějších zajištěných "železných" cest v celých Alpách se nazývá "Via delle Bochette" a vede po divoce rozeklaném hřebenu Brenty. Vysokohorského turistu přivádí do míst, která byla dříve jen výsadou horolezců.

Zájezd Val di Sole - Údolí slunce ZDE

 
Podrobnosti
 
Cyklistika okolo Kilimandžára a safari v Ngorongoro

Cyklistika okolo Kilimandžára a safari v Ngorongoro

Cyklistika po vyzkoušených trasách kolem zasněženého Kilimandžára a Mt. Meru, na fotosafari terénními vozy do kráteru Ngorongoro a na pláně Serengeti - divoká zvířata, Olduvaiská rokle - 3,5 mil staré vykopávky (14 denní zájezd).
+ Nairobi, safari a turistika na dně Velké příkopové propadliny, kráter Menengai, jezero Nakuru a Naivasha, Elsamere - domov Joy Adamsonové (21 denní zájezd).

 
Podrobnosti
 
MOŘE+KOLA+LEVANDULE

MOŘE+KOLA+LEVANDULE

Vůně dálek, šumění moře, plachty napnuté svěžím mořským větrem, pocity očekávání při spatření siluety ostrova. Dětské sny o dávných výpravách mořeplavců a objevitelů, dřímající v každém z nás, naplní skvělá kombinace poznávání dalmáckých ostrovů v sedlech kol a plavby lodí, která je zároveň místa znalým doprovodným vozidlem, výtečnou babiččinou kuchyní, ložnicí i svůdným místem k lenošení na slunci uprostřed širého moře.

Do zájezdu Istrie křížem krážem ZDE

 
Podrobnosti
 
Alpentour: Na kole na alpský Mount Everest

Alpentour: Na kole na alpský Mount Everest

Tato slovní hříčka není náhodná: na této trase napříč Štýrskem po hlavním hřebeni Rakouských Alp totiž na 350 km nastoupáte celkem 8.300 výškových metrů! Tato fantastická, leč náročná trasa spojuje Ramsau na úpatí třítisícového Dachsteinu a Mürzzuschlag a je vhodná pro dobře trénované a technicky vyspělé bikery, kteří dokáží zdolat strmá stoupání i ostré sjezdy, mnohé v odlehlých a opuštěných místech, což ještě více zvyšuje náročnost cestování. Alpentour je jedinečný zážitek po všech stránkách: přírodní skvosty, hory, lesy, řeky, pastviny a rokle, ale i historické památky, to vše obklopeno TICHEM a doplněno neuvěřitelnými výhledy, na které nikdy nezapomenete.

 
Podrobnosti
 
KOLO + TERMÁLY

KOLO + TERMÁLY

Maďarsko je země termálům zaslíbená. Kdyby byl Praotec Čech stanul na některém z karpatských vrcholů, nejspíš by pronesl: "Vidím zemi termálními prameny oplývající..."
Díky tomuto "tekutému zlatu" se Maďarska stalo evropský lázeňským centrem, čítajícím k dnešnímu dni 22 měst a 62 menších obcí s léčivými koupelemi.

 
Podrobnosti
 
Toskánskem na kole

Toskánskem na kole

KRAJEM CHIANTI K TOSKÁNSKÉMU MANHATTANU

Cykloturistické trasy Toskánska osloví jak zasvěcené obdivovatele kulturního dědictví, tak i milovníky romantické krajiny, jejíž členitost je pro cyklisty příjemným zážitkem.

Do zájezdu Toskánsko v pohodě ZDE

 
Podrobnosti
 
Cestování v Rakousku

Cestování v Rakousku

Cestování po Rakousku se mnohém neliší od brázdění silnic v jiných evropských zemích. V zásadě odpovídají pravidla silničního provozu a dopravní značení pravidlům v ostatních evropských zemích. Kromě kouzla cestování má však tato země i některá specifika, které by měl český turista znát. Především při jízdě v horských průsmycích jsou klesání prudká a dlouhá a je třeba včas zařadit nižší rychlostní stupeň. Na úzkých místech couvá vozidlo, pro které je to vzhledem k okolnostem snazší. Používání bezpečnostních pásů a ochranných přileb pro motocyklisty je samozřejmě povinné.

 
Podrobnosti
 
Ralsko - oáza klidu

Ralsko - oáza klidu

Taky máte někdy dojem, že život je jak rozjetý rychlík a Vaše dny běží stejně rychle jako krajina za jeho oknem? Na chvíli zastavit své myšlenky a jen tak vychutnávat obyčejné krásy přírody co možná nejdále od davů - to si asi v dnešní době přeje alespoň občas každý z nás. Máte-li chuť prožít trochu jinou sobotu v sedle kola a obklopeni pouze poklidnou krajinou Máchova kraje, konkrétně bývalého vojenského prostoru Ralska, pak jste srdečně zváni na náš cyklovýlet ze série výletů po Libereckém kraji a euroregionu Nisa.

 
Podrobnosti
 

Nalezeno cestopisů: 60, zobrazeno: 41-50
[1] [2] [3] [4] [5] [6]

   

Jitka Abrahamová - KOMUNIKACE na základě Emoční inteligence