Cestopisy » cykloturistika

Přes nově otevřený přechod Orle za krásami polských Jizerek

Přes nově otevřený přechod Orle za krásami polských Jizerek

Za doprovodu průvodce a naší věrné pojízdné základny – autobusu se speciálním krytým přívěsem na kola – se vypravíme poznávat polskou část Jizerských hor!

 
Podrobnosti
 
Za krásami Libereckého kraje a Euroregionu Nisa s CK Trip!

Za krásami Libereckého kraje a Euroregionu Nisa s CK Trip!

Konečně léto! Taky už se Vám plaší kolo v koutě a svrbí Vás ruce, nedržíte-li alespoň čas od času ve dnech volna pevně řidítka Vašeho bicyklu? Pěkně se zhluboka nadechnout a nasát vůni provoněných luk a borových lesů, okusit jak chutná voda ze studánky a zrakem pohladit malebná zákoutí krajiny…

 
Podrobnosti
 
Pokoření grossglocknerské panoramatické silnice na kole

Pokoření grossglocknerské panoramatické silnice na kole

Je časné ráno a my pomalu šlapeme do pedálů údolím řeky Möll.
Při putování podél řeky Drávy (Drau) jsme se nechali zlákat dobrou předpovědí počasí a rozhodli se pro "malou" odbočku - láká nás Großglocknerská silnice, 65 let starý technický unikát své doby, který slibuje nádherné výhledy na okolní štíty i samotný Großglockner, nejvyšší horu Rakouska (3.798 m).


Do zájezdu Glocknerské cyklostezky - Stella Carnia ZDE

 
Podrobnosti
 
Finské Laponsko

Finské Laponsko

Tato turistická oblast se prostírá zhruba na sever od ústí řeky Kemi až po nejsevernější končiny Finska. Laponsko však není přesně vymezeným zeměpisným pojmem: původně šlo o území severně od obdělávané půdy, dnešní hranice provincie Lappi ve Finsku prochází asi 100 km jižně od polárního kruhu; hranice etnograficky chápaného Laponska (kde žijí Laponci a je užívána laponština) prochází asi 150 km nad polárním kruhem, z hlediska přírodovědného však ještě asi o 100 km severněji.

 
Podrobnosti
 
Jihomoravské a (dolnorakouské) mámení

Jihomoravské a (dolnorakouské) mámení

WEINVIERTEL - na kole krajem vína Kde se daří vínu, tam najde výborné podmínky i cykloturista: mírné klima, málo srážek, jemně zvlněný povrch, daleké výhledy a v neposlední řadě i sympatické vinné sklípky.Zvu vás na projížďku tímto poetickým krajem a předesílám, že kilometrů na kole neurazíme o mnoho víc, nežli doušků vína! Tak už to totiž ve Weinviertlu, "vinné čtvrti" Dolního Rakouska chodí…

 
Podrobnosti
 
Solná komora

Solná komora

V němém úžasu stojíme na hoře Traunstein (1691 m) vysoko nad jezerem Traunsee. Vycházející slunce nás začíná hřát do zad, první paprsky osvětlují okolní panorama hor Solné komory a jejich odraz vytváří hru světel na hladině jezera, které ještě spí ve stínu hluboko pod námi stejně jako město Gmunden na jeho břehu: zapadá do okolního reliéfu jako by tu bylo od nepaměti. Nízké domy, z nichž některé ještě mají šindelové střechy, několik kostelů, zámek Ort na umělém ostrově na jezeře.

 
Podrobnosti
 
Dolomity po rovině - Drávská stezka

Dolomity po rovině - Drávská stezka

Dolomity po rovině aneb DRÁVSKÁ STEZKA

Řeka Dráva je překrásnou řekou, pramenící na úpatí Dolomit v Jižním Tyrolsku na území dnešní Itálie nedaleko Dobiacca (německy Toblach) a ústící u Osijeku do Dunaje.

 
Podrobnosti
 
Enžská cyklostezka

Enžská cyklostezka

Enžská cyklostezka je zajímavou obdobou Tauernské cyklostezky, na kterou nedaleko salcburského Bischofshofenu navazuje, a to směrem východním, stále podél Nízkých Taur. Je objevnou cestou říší, které vévodí divoké hory a nespoutaná voda. Podél Enže - jak se česky řece Enns říká - si vychutnáte atmosféru klidu a majestátnosti hor, stanete se součástí tohoto světa živlů.

 
Podrobnosti
 
K O R S I K A - ostrov vůní a barev

K O R S I K A - ostrov vůní a barev

aneb pohádka na kole

Dovolená na kole je ideální kombinací zdravého pohybu, poznávání i společenského vyžití. Kolo je bezesporu nejsmysluplnějším dopravním prostředkem v tak členité a přírodně atraktivní zemi, jakou je Korsika. Jízda na kole je příjemným kompromisem mezi příliš pomalou chůzí a příliš rychlým hltáním kilometrů autem či autobusem. Kolo vám navíc zprostředkuje pocit sounáležitosti s přírodou, jíž vyjadřujete jistou úctu právě tím, že se v ní pohybujete vlastní silou.

 
Podrobnosti
 
Víkend v Karpatech

Víkend v Karpatech

Horský masív vystupující jako přízrak z nížin, které jej obklopují. Na jihu úrodná Podunajská nížina, na západní, nehostinné straně nížina Záhorská, tvořená především písky vystupujícími často až na povrch, takže vytváří dojem pouště. Přestože místní kopce nedosahují velkých výšek (nejvyšší hora Záruby má „jen“ 768 m.n.m.), působí impozantně a mohutně.

 
Podrobnosti
 

Nalezeno cestopisů: 60, zobrazeno: 51-60
[1] [2] [3] [4] [5] [6]

   

Jitka Abrahamová - KOMUNIKACE na základě Emoční inteligence