Cestopisy » cykloturistika

Lungau

Lungau

Pohlazení pro vnímavé milovníky panenské přírody, korunované účastí na folklórních slavnostech. Lungau leží na jižní straně Alp mezi 10003000 m n. m. a chlubí se největším počtem slunečních dní v Rakousku. Hvězdicově z něj vybíhá 15 údolí, do nichž pronikneme po idylických silničkách a po cyklostezkách podél  potůčků bez významného stoupání. Zúčasníme se slavnosti Prangstangentragen (24.6.) - krojovaný průvod s tyčemi zdobenými 60 000 květinami, a slavnostního průvodu obra Samsona (15.8.). Idylu navštívených alpských údolí dokreslí příjemné pobytové místo, středověký Mauterndorf a hradem, hospůdkami a koupalištěm. 

Zájezd Romantika Nízkých Taur ZDE

 
Podrobnosti
 
Pozvánka: Pohodové cyklotrasy v okolí St. Martina v Rakouském Kolorádu

Pozvánka: Pohodové cyklotrasy v okolí St. Martina v Rakouském Kolorádu

Nejkrásnější cesty mezi Solnou komorou, Taurami a Dachsteinem

 
Podrobnosti
 
Engadinem po Innské cyklostezce

Engadinem po Innské cyklostezce

Vydat se od pramene Innu po stejnojmenné cyklostezce z průsmyku Malojapass (1815 m) přes světoznámý Sv. Mořic a pozvolně klesajícím údolím napříč Engadinem je fascinujícím a zároveň nejpříjemnějším způsobem, jak poznat tento kraj ze sedla kola. Cykloturistu doprovázejí úchvatné výhledy na okolní alpské hřebeny a bez větší námahy tak projíždí údolím lemovaným rozeklanou ledovcovou skupinou Bernina (4055 m n.m.) a Engadinskými Alpami s malebnými kamennými obcemi Rétorománů ve stylu selské renesance. Engadin cyklisty uchvátí třítisícovkami strmě čnějícími do výše, které střídají široké náhorní plošiny. Na nich se rozprostírají horské vesničky i turistická střediska jako St. Moritz, Pontresina nebo Scuol.
Innská cyklostezka začíná v průsmyku Majolapass (1815 m n. m.) na území Švýcarska (Engadin, kanton Graubünden), dále tvoří páteř rakouské spolkové zemi Tyrolsko, protíná Horní Rakousko, aby u soutoku s Dunajem, v bavorském Pasově (302 m n. m.), dosáhla po 530 kilometrech svého cíle.

Do zájezdu Cyklostezkami alpským trojzemím ZDE


 
Podrobnosti
 
Cyklostezky Dolomit a Východních Tyrol aneb hvězdicově mezi Vysokými Taurami a Lienzskými Dolomity

Cyklostezky Dolomit a Východních Tyrol aneb hvězdicově mezi Vysokými Taurami a Lienzskými Dolomity

„Fascinuje mě kontrast rozkvetlých pastvin a dramatické kulisy velehor. Lákají mě nové cesty, po kterých lze bez větší námahy na kole projíždět alpskými údolími a vychutnávat si majestátnost hor. Drsnost východotyrolských horských dialektů je pro mě klíčem k duším zdejších obyvatel. Tato oblast má v sobě cosi vznešeného a nezkaženého masovým turismem, což je pro člověka vždy dobrá zkušenost." Irena Špringlová, majitelka a tvůrkyně programů CK TRIP

 
Podrobnosti
 
Rakouské Kolorádo & Amadé-bike

Rakouské Kolorádo & Amadé-bike

Na úpatí Nízkých a Vysokých Taur čekají cykloturisty nejen euforické říční cyklostezky, z nichž nejznámější jsou Tauernská a Enžská, ale také panenská zákoutí, do nichž pronikneme po panoramatických cestách bez náročných stoupání. Cykloturistiku nám zpříjemní občerstvení na četných horských salaších s nezapomenutelnými výhledy.

Do zájezdu Rakouské Kolorádo ZDE
Do zájezdu Amadé-bike ZDE

 
Podrobnosti
 
Po rovině napříč Alpami

Po rovině napříč Alpami

Unikátní zážitek:

Jedete téměř po rovině, po cyklostezce, kterou lemuje hradba Vysokých Taur a masívy Vápencových Alp. Stezka vede podél krásných řek  Saalach a Salzach, klikatí se mezi šťavnatými pastvinami, upravenými selskými usedlostmi, míjí úctyhodná vodní díla a nevynechává historická jádra městeček a na závěr i Salcburku. Ubytování na jednom místě nabízí ještě více pohody. Nejoblíbenější zájezd v historii CK TRIP!
Do zájezdu ZDE

 
Podrobnosti
 
Podél Nisy od pramene k soutoku s Odrou

Podél Nisy od pramene k soutoku s Odrou

Pramen Nisy je obestřen zvláštní atmosférou, jakousi kombinací panenské tajemnosti a vzrušivé naděje. Zdejší žula dala Nise do „kolébky" zvláštní, drsnou krásu, která ji provází až po její soutok s Odrou.

 
Podrobnosti
 
Pozvánka Ireny Špringlové – majitelky CK TRIP – na kolech Pohodově kolem západního Dachsteinu

Pozvánka Ireny Špringlové – majitelky CK TRIP – na kolech Pohodově kolem západního Dachsteinu

"Fascinuje mě kontrast rozkvetlých pastvin a dramatické kulisy bledých vápencových masívů Salcburských Dolomit a hradby sousedních Nízkých Taur. Lákají mě nové cesty, po kterých lze bez větší námahy na kole projíždět alpskými údolími i k horským chatám a vychutnávat si majestát hor. Drsnost zdejšího pongauského dialektu je pro mě klíčem k duším zdejších obyvatel. St. Martin am Tennengebirge má v sobě cosi vznešeného a nezkaženého masovým turismem, což je pro člověka vždy dobrá zkušenost."

Do zájezdu Pohodově kolem západního Dachsteinu ZDE

 
Podrobnosti
 
MTB Dachstein-West

MTB Dachstein-West

Nejkrásnější cyklotrasy mezi Solnou komorou, Taurami a Dachsteinem

Svatých Martinů můžete v Rakousku navštívit hned několik a každý z nich vás osloví svou osobitou tváří. St. Martin am Tennengebirge v salcburské župě Pongau vám učaruje kontrastem rozkvetlých pastvin s kulisami vápencových masívů Tennengebirge a Salcburských Dolomit, jak místní nazývají Gosauský hřeben s Dachsteinem. Tato oblast má v sobě cosi vznešeného a nezkaženého masovým turismem, což potěší romantické cykloturisty obzvláště.

Do zájezdu MTB Dachstein West ZDE

 
Podrobnosti
 
POZVÁNKA DO TRENTINA

POZVÁNKA DO TRENTINA

Tato severoitalská provincie se nachází na místě, kde se po dlouhá staletí křižují kulturní vlivy ze všech světových stran. Dnes jsou nejpatrnější vlivy italské a rakouské a Trentino samotné má své vlastní velmi specifické zvyky a kulturu. Vřelý vztah mezi naší zemí a Trentinem dokládá orlice svatého Václava ve znaku Trentina. Tento symbol věnoval roku 1339 Jan Lucemburský Trentu.

Do zájezdu Lago di Garda z hotelu ZDE
Do zájezdu Lago di Garda z hotelu JIH ZDE

 
Podrobnosti
 

Nalezeno cestopisů: 60, zobrazeno: 1-10
[1] [2] [3] [4] [5] [6]

   

Díky ionizačním elektro kotlům Stafor je elektrická energie stále efektivní a cenově výhodné řešení.