Můj cestář

Kategorie

 
Zobrazit vše
Život mouchy aneb Velikonoce 2013

Život mouchy aneb Velikonoce 2013

26.02.2015 - Dnešní odpoledne v Zauchensee jsme zasvětili volným terénům, zkratkám mezi černými sjezdovkami, průseky pod lanovkou i boulím. Slunce pálilo a odpolední sníh ztěžkl. Přiměřeně znaveni po těle a omámeni na duši jsme zasedli na lavici na slunné terase chaty Burgstall-Hütte nad Flachau-Winklem.

 
Podrobnosti
 
Šťastní vlekaři!

Šťastní vlekaři!

18.11.2014 - Text a foto Irena Špringlová; irena@ck-trip.cz Po prvním lyžařském měsíci této zimy ve Ski Amadé ve mně dozrálo dávno tušené podezření: Rakouští vlekaři jsou šťastní! Každopádně se tak tváří. Že by to měli v popisu práce? Ano, jistě - je profesionální se tvářit mile a chovat se vstřícně. Rozdíl ve verbální i neverbální komunikaci s návštěvníky lyžařských středisek býval mezi českými a rakouskými vlekaři do očí bijící - to je známá, přiměřeně okolnostem se zlepšující trpká skutečnost.

 
Podrobnosti
 
Den na rakouské vsi – Obertauern

Den na rakouské vsi – Obertauern

18.11.2014 - Text: Irena Špringlová; irena@ck-trip.cz Foto: Irena Špringlová a archiv TVB Obertauern Je tomu už pěkných pár let, kdy jsem jako čerstvá absolventka VŠ zvažovala dvě poměrně protikladné nabídky svého dalšího životního směřování – buď přijmout místo asistenta na tlumočnické fakultě FF UK a nastartovat kariéru ve svém oboru, nebo vyrazit do vytoužených Alp za prací méně společensky uznávanou – učit lyžovat. Od odborných knih jsem si po státnicích potřebovala odpočinout a lákadlo Alp bylo pro mě, „předrevoluční ročník", velmi silné. Tak jsem se na dva roky stala učitelkou lyžování v Schischule Koch v Obertauern.
DO ZÁJEZDU Ski Amadé +Obertauern ZDE
DO ZÁJEZDU Lungau+Obertauern ZDE Článek Den na rakouské vsiObertauern vznikl před mnoha lety. Ale jak jej tak pročítám, myslím, že je nadčasový. Stále platí, že sníh je zde bílým zlatem a kdo vlastní v Obertauern půdu, má vyhráno. Stále platí, že Obertauern přitahuje lyžaře společensky laděné, které dění po lyžování staví na roveň tomuto sportu. Dokonce zábava bývá důležitější než lyžování. S odstupem času bych snad poupravila svůj názor a příslušnou pasáž článku, že návštěvníci, milující hory a lyžování jsou mezi místními ctěni více než ti, kteří si tu užívají a utrácejí....
Rádi Vám v této oblasti zajistíme ubytování např. v PENZIONU HEIDI
Více informací o CESTÁŘI naleznete ZDE

 
Podrobnosti
 
25 let aneb CK TRIP 17. 11. 1989

25 let aneb CK TRIP 17. 11. 1989

14.11.2014 - Ano, vím, nadpis je absurdní, TRIP ani žádná jiná soukromá firma v ČR, tedy pardon - v ČSSR, před 17. listopadem nemohla existovat.

 
Podrobnosti
 
Nejen poetické, ale i akční čekání na zimu v poušti

Nejen poetické, ale i akční čekání na zimu v poušti

04.11.2014 - Simona Wagnerová - lyžování v Alžíru

 
Podrobnosti
 
Fiss – Ladis – Serfaus: nová dimenze lyžování

Fiss – Ladis – Serfaus: nová dimenze lyžování

07.02.2014 - Fantastické lyžování v moderní lyžařské oblasti vypínající se na „sluneční terase" nad třemi vesnicemi s románskou architekturou. Kromě lyžování na parádních svazích i na nejdelší desetikilometrové trati vás překvapí rarity: * nevídané zázemí pro děti
* lanovka se zvířecími hlasy v kabinkách
* gurmánská kabinka se šampaňským
* nostalgická kabinka se starousedlíky
* panoramatická odpočívadla
* adrenalin na úvazku či „dračí let" na laně lanovky rychlostí přes 80 km/h

DO ZÁJEZDU ZDE

 
Podrobnosti
 
Obertauern: Lyžařský křest v Liščí díře

Obertauern: Lyžařský křest v Liščí díře

20.11.2013 - Text a foto: Irena Špringlová, irena@ck-trip.cz
Po téměř dvaceti letech se nostalgicky vracím do mist, která obrátila naruby moje dosavadní lyžařské představy i prožitky. V roce 1992 se mi po dokončení studií na FTVS a FF UK se mi splnil sen v podobě učitelky lyžování v Obertauern. Na tehdejší české i československé poměry jsem byla úspěšná závodní lyžařka, což jsem v roli lyžařské instruktorky zúročovala. Lyžařské tréninky v Čechách se pochopitelně omezovaly na upravené lyžařské tratě, lyžařské kurzy v Obertauern probíhaly rovněž na upravených sjezdových tratích.Ovšem v hlubokém sněhu mimo sjezdovky na mě v Obertauernu čekalo několik "křtů." Zkrotit tíži hlubokého sněhu a dosáhnout rytmických oblouků byl zprvu pořádný zápřah a pohled na lehkost zkušených freeridistů mi brala dech. Dřinou jsem se postupně i já prokousala k lehkosti i rytmu. Jízdy volným terénem ve chvílích mimo kurzy spolu s partou protřelých freeridistů mi přinášely nejeuforičtější prožitky, jaké jsem do té doby poznala. Jednu z prvních off piste zkušeností jsem si zapsala do svého deníčku.
DO ZÁJEZDU Lungau Obertauern ZDE
DO ZÁJEZDU Ski Amadé + Obertauern ZDE

 
Podrobnosti
 
Čtvero nejlepších sjezdovek pro zdokonalování lyžování

Čtvero nejlepších sjezdovek pro zdokonalování lyžování

30.10.0205 - Jaká jsou 4 nej- kritéria a výběr 4 nej- sjezdovek pro zdokonalování techniky ve střediscích, kam se můžete vydat sami nebo s CK TRIP? Kompetentně, ale i srdcem zpracovala Irena Špringlová.

 
Podrobnosti
 

Nalezeno příspěvků: 18, zobrazeno: 11-18
[1] [2]

Novinky e-mailem

Chcete dostávat aktuální nabídky a informace o dění v CK Trip na svůj e-mail?

Registrovat »

Sleva za kredit

Vyměňte své kredity získané účastí na zájezdech CK Trip za slevu na Váš další zájezd!

Více informací »

Doporučujeme

Lyžování, snowboarding

Korutanské skisafari

Korutanské skisafari Termín: 29.12.-02.01.

Slunce + jižanská pohoda

Zillertal + ledovec Hintertux

Zillertal + ledovec Hintertux Termín: 20.01.-23.01.

Velehorské lyžování!

Skiaréna Silvretta: Samnaun-Ischgl+Nauders-Reschenpass

Skiaréna Silvretta: Samnaun-Ischgl+Nauders-Reschenpass Termín: 13.12.-18.12.

PŘEDVÁNOČNÍ SKI-FREE: SKIPAS V CENĚ! Při zájezdu 10801 navštívíme 2x do rakouského Naudersu a 2x do italského Schönebenu/Reschenpass.

Ski Welt Wilder Kaiser / Ski Juwel

Ski Welt Wilder Kaiser / Ski Juwel Termín: 26.12.-29.12.

Světové ocenění nejkvalitnější lyžařské oblasti!

Kontakty

Centrála Jablonec

Telefon 483 312 276
483 314 298

 

E-mail ck-trip@ck-trip.cz
info@ck-trip.cz

 

Pobočka Praha

Telefon 222 521 623

 

E-mail praha@ck-trip.cz