Adventní a čertovské zájezdy 24.11.2012 - 25.11.2012

Adventní a čertovské zájezdy 24.11.2012 - 25.11.2012

Velkolepá podívaná! -

Salcbursko se v době Adventu proměňuje v pohádkovou zemi s četnými adventními trhy v historických městech, v horských vesnicích, na nádvořích zámků i klášterů i přímo na hladině jezer Solné komory.

DO ZÁJEZDU ZDENejvětší Krampuslauf v Alpách a salcburský Advent (kód 12001)

1. den: Přesun do Štýrska, odpolední návštěva romantických adventních trhů v malé alpské vesničce Wörschach. Účast na tradičním největším alpském průvodu Krampů (Krampuslauf) ve Schladmingu s tisíci pekelníky! Občerstvení ve voňavých stáncích na zdejších trzích.

2. den: Salcburk a jeho věhlasný „Ježíškův trh" v srdci Starého města, návštěva malých, ale milých trhů na Mirabellském náměstí, v Hvězdné zahradě, v klášterním komplexu Sv. Petra, v Maxglanu nebo vysoko nad střechami domů na pevnosti Hohensalzburg. V podvečer odjezd do ČR.

DO ZÁJEZDU ZDE

Největší Krampuslauf v Alpách

Obzvlášť sugestivně působí večerní průvody , jako např. v Abtenau, krásném městečku v rozsáhlé lyžařské oblasti Dachstein West. Obří, šklebící se chlupaté postavy s drápy, vystupují za hrůzu nahánějícího rachotu ze tmy na prostranství zasněženého středověkého náměstí, kde začne hra tance, světel a stínů i pekelných ohňů , kterému i neotrlejší divák ustoupí.

Ne všude mají Perchty děsivé masky . Výjimkou jsou např. zobákovci v Raurisu, chlapci v bílých košilích, slaměných papučích "Strohzoggeln", s koštětem, obřími nůžkami, lopatkou a nůší. Jejich pohyblivé zobáky jsou zhotovené ze dvou bílých ručníků, šikovně uchycených k hlavě. V předvečer Tří králů obcházejí domácnosti s hlasitým: "Ga, ga, ga!" Běda, kdyby zobákovci v tuto "velkou noc" našly nějakou nečistotu! Hned by ji smetly na lopatku, líné hospodyni by nůžkami rozstřihly břicho a nečistotu do něj zašily... Po takovéto kontrole pořádku Perchty mlčky zase zmizí.

 

 
 

Zpět »

Navštivte

Pension Heidi, Salcbursko

www.apartmany-heidi.cz

 

Výlety a ubytování Ski Amadé

www.amade.cz

 

Informace, nabídky Dolomity

www.dolomity.cz

 

Jizerské hory

www.domky-nisa.cz

 

Aktuality

UPOZORNĚNÍ

UPOZORNĚNÍ 18.09.2017
Více »

 

Vážení zákazníci, v pátek 29.9. budou obě kanceláře (Jablonec, Praha) ZAVŘENÉ. V případě urgentních dotazů nás můžete kontaktovat na tel. 777 711 734. Jinak jsme Vám opět k dispozici v pondělí 2.10. Děkujeme za pochopení. CK TRIP

 

Gladiator Race v Josefově

Gladiator Race v Josefově 11.09.2017
Více »

 

Již tradičně byla CK TRIP partnertem závodu INOV-8 Gladiator Race v Josefově, který se konal 1.-2.9.2017. ZDE můžete shlédnout propagační video ze závodu. Vaše CK TRIP

 

Naši průvodci jsou velmi hraví!

Naši průvodci jsou velmi hraví! 15.08.2017
Více »

 

Petr Pohanka jako VODNÍK ze zájezdu "Za vodníky alpských jezer" 5.-12.8.2017

 

VOLNÉ APARTMÁNY!!!

VOLNÉ APARTMÁNY!!! 29.06.2017
Více »

 

Máme pro Vás volné apartmány/studia v Penzionu HEIDI v Rakousku (St. Martin am Tennengebirge). Termíny ZDE

 

Další aktuality »

   

Poradíme Vám, jak ušetřit za vytápění i energie, jak využívat solární energii a úsporné zdroje světla a vody.