Burgundsko na lodi a na kole - Canal du Nivernais 1 pro uzavřenou skupinu 10 osob  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Burgundsko na lodi a na kole - Canal du Nivernais 1 pro uzavřenou skupinu 10 osob
 

 

Stát(y): Francie

Burgundsko je a hlavně bylo bohatým krajem na dosah Paříže a přitom na Paříži dlouho nezávislým. Bohatství mu dodávala zvlněná krajina pro vinice jako stvořená. A to burgundští vévodové netušili jak je jejich kraj vhodný pro cyklistiku. Soustava kanálů spojujících řeky Seinu a Loiru byla dokončena v roce 1783. Canal du Nivernais, kterým budeme letos plout, spojuje řeku Yonne s Loirou a patří mezi nejkrásnější v celé Francii. Začíná v Auxerre, jehož historické jádro je památkovou rezervací a patří k nejvýznamnějším historickým místům ve Francii. Na druhém konci, v městečku Decize, se vlévá do Loiry. Nebudeme ovšem jen na kanále, ale díky našim opedálovaným ořům projedeme velký kus tohoto nádherného a historického cípu Burgundska. Cesta Yonnským údolím po kanálu Canal du Nivernais vede venkovskou krajinou, každá zatáčka, každé ručně ovládané zdymadlo odkrývá pohled do romantické krajiny. A není to pouze kulturní a historické dědictví této oblasti, které z ní činí ideální místo pro tento druh dovolené. Magická příroda zde ohromí každého. Majestátní dubové a bukové lesy, kterými kanály protékají, jsou domovem rozličné fauny. A to nepíšeme o nádheře Přírodního Parku MORVAN, kam také na kolech na jeden den zajedeme. A koho bude tato kouzelná příroda nudit, určitě bude vhodně relaxovat v nějakém vinném sklípku. Zajisté si nenechá ujít městečko CHABLIS s nejlepším francouzským bílým vínem (doporučuje se k ústřicím).

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

Veškerá doprava osob a kol, pronájem lodi a 7x nocleh na lodi, polopenze, povlečení, cestovní pojištění, poj. proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, infor. a mapové materiály, vedoucí zájezdu a kapitán v jedné osobě.

Cena nezahrnuje

Obědy, vstupy, vinárny a závěrečný úklid lodě.

Informace o stravování

7x polopenze – snídaně formou švédského stolu s bohatým výběrem jak sladkého, tak slaného. Večeře pak vydatná domácí kuchyně z Čech. Nikdo na našem zájezdu ještě nezhubnul! Pivo až do vyčerpání zásob za Kč.

Informace o ubytování

7x ve 2- a 3-lůžkových kajutách. Sleva 500,-Kč/os. při obsazení 3-lůžkové kajuty 3 osobami. Lůžkoviny i povlečení jsou v ceně.

VYBAVENÍ LODÍ: 2x 2- a 2x 3-lůžkové kajuty, 2x sprcha, 2x WC a 4x umyvadlo. Kompletně vybavená kuchyň je k dispozici hlavně kapitánovi a kuchaři v jedné osobě, ale uvařit si kafe či polívku je samozřejmě možné. Dobíjení baterek a mobilů – 220V nebo 12V přes auto-nabíječku. Přes veškerý komfort, který vám loď bude v průběhu zájezdu poskytovat, vemte prosím na vědomí, že nejde o hotel – kajuty jsou celkem skromné a malé. Bydlení na lodi s sebou přináší svá specifika a výpomoc posádky kapitánovi při každodenních starostech kolem lodi je vítaná.

Program

Termín 27501:

1.den Odjezd z Prahy ve 21,00 přes Rozvadov, Norimberk, Mulhouse do Francie.
2. den Busem příjezd k lodi do CHATILLON EN BAZOIS. Po naložení a zabydlení vyrazíme směrem na sever do kotviště v BAYE. Možno doprovodit loď na kole podél kanálu či si zajet trochu do malebné krajiny. (20-50 km)
3. den Nejnáročnější lodní etapa – čekají nás 3 dlouhé tunely a pak 16 propustí na 4 kilometrech. Přejme si hezké počasí, neb na palubě to je zážitek. Odpoledne zbude trochu času na kolo.
4.den A konečně pořádně na kolo. Čeká na vás pěkný zámek CHASTELUX v přírodním parku MORVAN a dále do kopce přes krásné, ale turistické VEZELAY. Odtud již z kopce do CLAMECY, kde na vás čeká loď. Pohodovou variantou je cyklostezka podél kanálu.
5. den Odpočinková etapa po cyklostezce podél kanálu nebo na východ přes BASILIQUE s.MARIE a SERMIZELLES či na západ přes CHATEL CENSOIR a COURSON k velmi romantickému noclehu pod skalami ROCHERS DU SAUSSOIS. (20 – 50 km)
6. den Pohodovka po asfaltové cyklostezce až do kotviště ve VINCELLES nebo přes starobylé NOYERS. Další možné prodloužení okruhu přes historický TONNERRE. (23 – 70 – 90 km)
7. den Nejdůležitější etapa celého našeho zájezdu a to za světoznámým vínem do CHABLIS a poté do nejhezčího města této oblasti AUXERRE. (50 km)
8. den Pohodová etapa přes velkolepý cisterciánský klášter v PONTIGNY a historické město SEIGNELAY k poslednímu noclehu v GURGY. Vlčáci si můžou dojet až do krásného St. FLORENTIN. (52 – 72 km)
9. den Po snídani a úklidu, opuštění lodi. Možnost poslední etapy v okolí Gurgy, třeba až do zajímavého JOIGNY. Večerní návštěva DIJONU či BAUNE. Odjezd do Čech.
10. den Příjezd do Prahy v ranních až dopoledních hodinách.

Termín 27502 opačná trasa:

1. den Odjezd z Prahy ve 21,00 přes Rozvadov, Norimberk, Mulhouse do Francie.
2. den Busem příjezd k lodi do GURGY. Po naložení a zabydlení si dáme lehkou okružní projížďku do hezkého města JOIGNY
3. den Vyrazíme na pohodovou etapu přes velkolepý cisterciánský klášter v PONTIGNY a historické město SEIGNELAY. Kotvit a taky nocovat budeme v překrásném městě AUXERRE. Vlčáci si můžou dát navíc 20km přes St.FLORENTIN. Jinak jen 50km. Taky je možno jenom doprovodit loď na kole podél kanálu. 15km
4. den „Nejdůležitější" etapa celého našeho zájezdu a to za světoznámým bílým vínem do CHABLIS. Nezapomeňte, že bílé Chablis se pije k ústřicím. Po zajímavých ochutnávkách dojedete k lodi do milého městečka VINCELLES. 50km
5. den Na kole pohodovka po asfaltové cyklostezce až k romantickému noclehu pod skalami ROCHERS DU SAUSSOIS-35km a nebo taky přes starobylé NOYERS. 70km. Možné prodloužení okruhu přes historický TONNERRE. 90km

6. den Odpočinková etapa po cyklostezce podél kanálu a nebo přes MERRY, COURSON a DRUYES do bohatého městečka CLAMECY. 20-80km
7. den Z CLAMECY si nastoupáme do krásného, ale dost turistického městečka VEZELAY. Odtud přes hezký zámek CHASTELUX v přírodním parku MORVAN a CORBIGNY dojedeme k lodi. Lenoši si zvolí pohodlnou cestu podél kanálu.
8. den Dopoledne strávíme na lodi, když absolvujeme splutí 16 propustí na třech kilometrech kanálu. Pak si ještě přidáme proplutí tří tunelů. Pak sedáme na kolo či využijeme pěknou koupačku u vesničky BAYE. 0-50km.
9. den Ráno nás čeká ještě několik propustí. Za jízdy si zapakujeme a uklidíme loď. Z přístavu v CHATILLON po naložení kol již vyrážíme domů. V případě velké cyklistické vášně můžete ještě podél kanálu po cyklostezce ujet ještě 45km do DECIZE. Po vysprchování v kempu možnost večerní návštěvy DIJONU či BAUNE a odjezd do Čech.
10. den Příjezd do Prahy v ranních až dopoledních hodinách.

Náročnost

Lehčí až střední. Příjemně zvlněná krajina a krátké základní etapy jsou základem akce, kterou zvládne každý, kdo se udrží na kole. Samozřejmě si můžete trasy dle libosti prodloužit – zajímavých míst se všude najde dost. Loď za den neupluje víc jak 40km, takže ani etapy nemusí být o moc delší. Navíc se můžete místo na kole povozit i celý den lodí, což je taky příjemný zážitek. Kapitán stejně občas potřebuje pomoct při uvazování lodi v propustech či před padacími mosty, další osoba na palubě se tak hodí...

KOLA: Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

IN-LINE BRUSLE: Nově zbudovaná cyklostezka přímo podél břehu kanálu nabízí parádní možnost i pro bruslaře. Minimálně 1 úsek 15-30km se dá absolvovat místo na kole na bruslích nebo si můžete zabruslit večer po etapě.

Nástupní místa

Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň – Rozvadov dle dohody. V případě obsazení všech 10ti míst skupinou je dohoda možná i ohledně jiného nástupního místa oproti příplatku za km navíc.

DOPRAVA: Minibusem s cyklistickým vlekem. Doporučujeme tašky nebo batohy, vhodné nejsou kufry.

Jiná sdělení

Garantem partnerská ck.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.