Cyklotoulky Burgundskem  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Cyklotoulky Burgundskem
 

 

Stát(y): Francie

Chablis, Beaujolais, Mâconnais...jedny z nejlepších vinic světa

• cyklistika v době vinobraní

• vhodné pro gurmány a milovníky vína

• hotely nedaleko historických center měst

Burgundsko proslavilo špičkové víno a vyhlášená gastronomie - kohout na víně, šneci s petrželkou a česnekovým máslem či pikantní sýry jako Bleu de Bresse, vína nesoucí nejvyšší klasifikaci „cru". To vše je zasazeno do krásné zvlněné krajiny plné lesů a vinic, vyšperkované mnoha architektonickými skvosty a útulnými vesničkami.


 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

doprava vč. kola, průvodce, 6x ubytování, 6x snídaně, informační materiály, pojištění léčebných výloh a storna zájezdu.

Informace o stravování

6x snídaně. Za příplatek 3100 Kč 6x večeře (v hotelové restauraci nebo nedaleko hotelu, 2chodové menu).

Informace o ubytování

6x ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v hotelech, z toho 2x Avallon, 3x hotel Beaune (pouze pokoje s dvoupostelí), 1x nedaleko Cluny. 1lůžkový pokoj za příplatek 3400 Kč (omezená kapacita).

Program

1.–2. Noční přejezd do Avallonu, cyklovýlet okrajem přírodního parku Morvan do Vézelay, poutní místo St. Madeleine, možnost ochutnávky vína, návrat do Avallonu, příp. prodloužení trasy k zámku Bazoches (45–60 km).
3. Údolí říčky Serein, návštěva středověkého Montreálu. Podél říčky do Noyer; Chablis – městečko obklopené vinicemi, možnost ochutnávky vyhlášených vín (45–60 km), návrat do Avallonu.
4. Hlavní město Burgundska Dijon, přesun do Beaune (hlavní město vína), možnost ochutnávky vína v historických sklepích a návštěva slavného hospicu Hôtel-Dieu, (den bez kol).
5. Busem do Vougeot, vinařskou oblastí Côte de Nuits do Beaune, možnost zajížďky do Cîteaux – kolébka řádu cisterciánů (40–60 km).
6. Okruh po vinařské oblasti Côte de Beaune a po cyklostezkách vinicemi ke Canal du Centre, možnost návštěvy pohádkového hradu Rochepot, případně zajížďka na konec světa Bout du Monde (45–65 km).
7. Busem do jižního Burgundska – vrchovina Beaujolais, vinařská oblast, dějiště románu Zvonokosy. Dále do údolí na cyklostezku kolem Cluny (40-70 km).
8.–9. Po cyklostezce do Cormatinu, muzeum cyklistiky; možnost prodloužení do vrchoviny Mâconnais, návštěva hradu Brancion (35–65 km); prohlídka opatství Cluny. Odjezd do ČR, návrat ráno.

Náročnost

2

Povrch a profil: asfalt, mírně zvlněný (některé etapy kopcovitý) profil.

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň.

Jiná sdělení

Zájezd pořádáme ve spolupráci s CK Adventura.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
Gaskoňsko na kole v pohodě

Gaskoňsko na kole v pohodě

Tento zájezd nás zavede do krásné a krajinou velmi přitažlivé oblasti Dordogne-Périgord, do okolí starobylého města Sarlat. Naší základnou pro cyklovýlety bude kemp Le Montant**, jenž leží nedaleko Sarlatu. Odtud vyjíždíme na hvězdicové...

13980 Kč

 
Francouzsko-katalánské přímoří

Francouzsko-katalánské přímoří

Pobytová základna umoře v Canet-Plage je ideálně položená tak, že nám jednodenní výlety umožní ochutnat ze všech přírodních i kulturně-historických esencí Francie i Katalánska. Pláž je písečná, vhodná ke koupání pro děti, vstup do vody je mírný. Z...

14990 Kč

 
Bretaň a Normandie na kole

Bretaň a Normandie na kole

Bretaň – mlžná a zádumčivá, ze čtyř pětin obklopená oceánem, země námořníků a jejich vdov, magických menhirů i majestátních křesťanských staveb. Po silničkách vedoucích podél rozeklaného pobřeží dojedeme až na nejzápadnější mys Francie Pointe du...

15990 Kč

 
Alsasko-Vinná stezka

Alsasko-Vinná stezka

Alsasko v sobě spojuje to nejlepší z Francie i z Německa. Jsou zde typické hrázděné domy, místní lidé sice mluví francouzsky, ale rádi a dobře mluví i německy. Taktéž lahodné bílé víno a alsaská kuchyně nám zprostředkuje gastronomický zážitek dle...

9490 Kč

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2019, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.