Canal du Midi na lodi a na kole (východ) č.2 pro uzavřenou skupinu 10 osob  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Canal du Midi na lodi a na kole (východ) č.2 pro uzavřenou skupinu 10 osob
 

 

Stát(y): Francie

Krása jižní Francie

• vinařský kraj i pláže Středomoří

• nejstarší plavební kanál Francie

• 2-3lůžkové kajuty + polopenze

Jižní Francie je oblíbeným a tradičním krajem, kam se rádi při našich cyklo-toulkách zas a znova vracíme. Tentokrát vás ale zbavíme nepohodlí stavění stanů a stěhování se z kempu do kempu a nabídneme vám bydlení v kajutách na obytné lodi, která nám bude pohyblivou základnou. Takový způsob cestování máme už prověřený z Burgundska i Holandska a ani oblast kanálu du Midi nenavštívíme poprvé. Máte se opravdu na co těšit! Po delším přesunu přes Německo a Francii dorazíme nazítří v ranních hodinách do přístavu v Marseillan, kde se nalodíme na naši loď. Ještě stihneme kousek sednout na kola a dle chuti se trochu protáhnout. Dalších 8 dnů si budeme vychutnávat krásy Canalu du Midi a jeho okolí. Canal du Midi má v celé své délce 240km a byl postaven v 70. letech 17. století, ale stejně jako všechna obdobná díla po celé Francii, ztratil na své důležitosti v dopravě různorodého zboží v polovině 19. století s příchodem železnice. My proplujeme nějakých 125km a 21 propustí. V nejbližším okolí se budou rozprostírat vinařské kraje Minervois a Corbieres, na severu lemované vrchovinou Montagne Noire. Hezkými místy na trase jsou např. příjemné provinční město Narbonne nebo opatství Fontfroide, ale i rybník Bages s plameňáky. Za návštěvu stojí i Bézier s velkolepou katedrálou, fénický přístav Agde i jeho významnější soused Sete. Čeká nás i návštěva katarských hradů.
 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

Veškerá doprava osob a kol, pronájem lodi a 7x nocleh na lodi, 1x nocleh v hotelu Formule 1, polopenze, povlečení, cestovní pojištění, poj. proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, infor. a mapové materiály, vedoucí zájezdu a kapitán v jedné osobě.

Cena nezahrnuje

Obědy, vstupy, vinárny a závěrečný úklid lodi.

Informace o stravování a ubytování


Informace o stravování

7x polopenze - snídaně formou švédského stolu s bohatým výběrem jak sladkého, tak slaného. Večeře pak vydatná domácí kuchyně z Čech. Nikdo na našem zájezdu ještě nezhubnul! Pivo a víno až do vyčerpání zásob za Kč.

Informace o ubytování

7x ve 2- a 3-lůžkových kajutách. Sleva při obsazení 3-lůžkové kajuty 3 osobami 500,-Kč/os. Lůžkoviny i povlečení jsou v ceně. Cestou z Francie 1x nocleh ve Formuli 1 - 3lůžkové pokoje.

VYBAVENÍ LODI: 2x 2- a 2x 3-lůžková kajuta, 2x sprcha, 2x WC a 4x umyvadlo. Kompletně vybavená kuchyň je k dispozici hlavně kapitánovi a kuchaři v jedné osobě, ale uvařit si kafe či polívku je samozřejmě možné. Dobíjení baterek a mobilů – 220V nebo 12V přes auto-nabíječku. Přes veškerý komfort, který vám loď bude v průběhu zájezdu poskytovat, vemte porosím na vědomí, že nejde o hotel – kajuty jsou celkem skromné a malé. Bydlení na lodi s sebou přináší svá specifika a výpomoc posádky kapitánovi při každodenních starostech kolem lodi je vítaná.

Program

1. den: Odjezd z Prahy ve 14,00 přes Rozvadov, Norimberk, Mulhouse do Francie.

2. den: Přejezd busem na jih Francie do přístavu MARSEILLAN - nalodění. KOLO: první kilometry na kole dle chuti. Doporučujeme rovinatý okruh kolem laguny BASSIN DE THAU. 67KM

3. den: KOLO: podél Canal du Midi do historického města BEZIERS a odpoledne pěšky prohlídka pěkného centra. 40KM

4. den: KOLO + LOĎ: dopolední přeplutí vodního mostu a následně i slavných kaskád 7 propustí v řadě u Beziers. Odpolední etapa trochu do kopečků (mírných). Naším cílem bude známé vinařské centrum ST. CHINIAN v podhůří MONTAGNE NOIRE, kam se dostaneme přes CAPESTANG a COLOMBIERS. Kotvit a nocovat budeme v útulném městečku LE SOMAIL. 60KM

5. den: KOLO: Okružní etapa nás povede podél bočního kanálu ROBINE do města NARBONNE s nádhernou katedrálou. Při krátkém prodloužení ke slanému rybníku BAGES, kde jsou často k vidění hejna plameňáků a přes velmi zajímavý klášter ABBAY de FONTFROIDE zpět do LE SOMAIL to dá 48KM. Pro rafany doporučujeme krásné prodloužení buď k moři a nebo krásný okruh západně od NARBONNE.

6. den: KOLO: A konečně vlítneme trochu do kopečků a to do městečka MINERVE - centrum vinařské oblasti Minervois, odkud už jenom z kopce do přístaviště v HOMPSu. 62KM

7. den: A ještě jednou trochu do hor, které projedeme romantickými kaňony směrem ke katarským hradům LASTOURS a MINERVOIX. Naše loď na nás bude čekat v městečku TREBES. 72KM

8. den: KOLO: podél kanálu do překrásného pohádkového CARCASSONNE. Po prohlídce města opět na kole podél kanálu přes TREBES do domovského přístavu v HOMPSu. 45KM

9. den: Po ranním úklidu lodi a spakování vyrazíme zpátky do Čech. Nocleh v hotelu Formule 1 v DOLE - v případě dostatku času ještě prohlídka příjemného městečka.

10. den: Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Náročnost

Cyklistické etapy měří od 0 do 75 km podle terénu a chuti najet více či méně kilometrů. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle libosti. Jezdí se nalehko. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

KOLA: silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba - náhoda je blbec!

Při cestě zpět je možno za příplatek od 650,-Kč využít francouzský rychlovlak TGV z Montpellier do Lyonu či Dijonu. Než vás dohoní bus, máte čas na prohlídku centra Dijonu, Lyonu či Montpellier.

Nástupní místa

na trase Praha, Plzeň, Rozvadov.

Na základě dohody a oproti příplatku rádi zajistíme pro skupinky dopravu z různých částí ČR (info v CK).

Tipy

Jiná sdělení

Garantem zájezdu je partnerská ck.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies