Champagne   

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
 

Stát(y): Francie

Route du Champagne

• hvězdicové (cyklo)výlety s podporou autobusu
• vhodné pro milovníky vína a šampaňského
• korunovační katedrála v Remeši

 
Champagne
 

Foto klientů

Nejsou připojeny žádné fotografie

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 2x hotel***, dvoulůžkový pokoj s příslušenstvím, 2x polopenze (dvouchodové menu v hotelové restauraci, karafa vody), potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Cena nezahrnuje

degustace šampaňského v okolí Épernay - asi 5 EUR (2 druhy šampaňského), degustace šampaňského ve vinařství Château de Pierry - asi 10 EUR (2 druhy šampaňského)

Popis zájezdu

V kraji Champagne, v povodí řeky Marny, jedné z nejproslulejších vinařských oblastí Francie, vás čekají pohodové cyklotrasy turistickou stezkou Route du Champagne. Centrem výroby šampaňského je kromě Remeše též město Épernay s rozsáhlými sklepy, kde šumivý mok dozrává a z jehož předměstí budeme vyjíždět na jednodenní cyklovýlety.

Program

1.–2. den
Odjezd v podvečerních hodinách, přejezd do Faux de Verzy, na kole po trase Verzy, Phare (maják - symbol regionu, výhledy na Pařížskou pánev a Remeš), Ludes, Nogent a vinařství Hautvillers (spolu s Épernay, nejstarším centrem zdejšího vinařství, Dom Perignon), vinice Côtes des Blancs do Épernay (45 km), fakultativní degustace šampaňského v okolí Épernay, ubytování v hotelu.

3. den
Autobusem do Château-Thierry, pozůstatky středověkého hradu. Na kole údolím řeky Marny a krajem vinic přes Dormans (památník obětem 1. sv. války), Châtillon-sur-Marne (malebné městečko, nad nímž se tyčí socha papeže Urbana II.) přímo do hotelu (65 km); faktultativní degustace šampaňského ve vinařství Château de Pierry.

4.–5. den
Na kole listnatými lesy, podél rybníčků přes Saint-Martin-d´Ablois, Lucy (jeden z nejhezčích zámků v kraji), Etoges (vodní zámek s donjonem) do Vertusu (40 km). Naložení kol, přejezd autobusem do Remeše, podvečerní prohlídka města (korunovační katedrála a palác Tau, Martova brána), večerní odjezd domů; návrat 5. den v ranních/dopoledních hodinách.

Náročnost

1-2

Povrch a profil:asfalt, rovinatý až mírně zvlněný profil (u programu 3. dne při odbočkách z údolí řeky Marny náročnost 2)

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň

Informace o ubytování

2x hotel ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím.1lůžk. pokoj za povinný příplatek 1500 Kč/os.

Informace o stravování

2x polopenze (dvouchodové menu v hotelové restauraci, karafa vody).

Jiná sdělení

Pořadatel ck Adventura.

 

« Zpět na nabídku zájezdů