Bretaň na kole v pohodě  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Bretaň na kole v pohodě
 

 

Stát(y): Francie

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu

Ubytování v kempu – v mobilhomech, s polopenzí

Tajemnou krajinou keltských menhirů a křesťanských kalvárií

Divokým pobřežím Atlantiku až na „konec světa“

Kolem kaplí, kostelů a katedrál k Mont St. Michel (UNESCO)

Bretaň – mlžná a zádumčivá, ze čtyř pětin obklopená oceánem, země námořníků a jejich vdov, magických menhirů i majestátních křesťanských staveb. Po silničkách vedoucích podél rozeklaného pobřeží dojedeme až na nejzápadnější mys Francie Pointe du Raz, při poledním odpočinku se zastavíme na skrytých písečných plážích či v hospůdce s výhledem na bouřící oceán. Podíváme se do Paulem Gauguinem proslaveného městečka Pont-Aven a navštívíme kamenný zázrak Mont St. Michel. A při tom všem nezapomeneme ochutnávat místní lahůdky – palačinky, ústřice, bretaňské sušenky, cider i skvělé bílé víno muscadet. Variabilní cyklistický program – denní etapy možno prodloužit i zkrátit (za podpory autobusu) v rozmezí 35–70 km a přizpůsobit je chuti i povětrnostním podmínkám.

Výlety uvedené v následujícím pořadí v itineráři mohou být nabízeny (příp. kombinovány) v jiném pořadí – podle počasí, aktuálních kulturních akcí a dalších okolností.

Na cestě tam si zpříjemníme dlouhý přesun noclehem v hotelu na periférii Remeše (se zajížďkou do města ale vzhledem k časovému dojezdu do hotelu a povinné pauze řidičů spíš nepočítejte).

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

Služby průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 1x hotel se snídaní, 7x mobilhome s polopenzí, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Cena nezahrnuje

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 850 Kč

Připojištění karantény COVID-19: 260 Kč/osoba

Cestovní připojištění na evropské zájezdy, které kryje náklady na ubytování i náhradní dopravu v případě karantény v zahraničí. Zároveň rozšiřuje i pojištění storen o případ, kdy nebudete vpuštěni do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s Covid.

Příplatek za elektrokolo: 500 Kč (omezený počet)

 

Informace o stravování

1x jednoduchá snídaně v hotelu při cestě tam, dále pak po celou dobu pobytu budou podávány snídaně a večeře, na místě připravované českým kuchařem; jídelníček tvoří převážně čerstvé potraviny nakoupené přímo na místě (umožní-li podmínky každodenního zásobování autobusem); stravování začíná jednoduchou snídaní 2. den zájezdu, končí snídaní 9. den zájezdu (přejezdový den k Mont St. Michel).

Informace o ubytování

1x hotel Première Classe na periférii Remeše (pro pohodlný přesun pouze na cestě tam), 7x v kempu u moře ve 4lůž. mobilhomech (což je něco mezi chatičkou a trvale parkovaným velkým karavanem). Vybavení mobilhomu: 2 oddělené 2lůž. ložnice; společná kuchyňka (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem; společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); úložné prostory, zahradní nábytek. Po příjezdu do kempu je nutné složit kauci 100 EUR/1 mobilhome (resp. 25 EUR/os.).

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme. S umístěním vám rádi poradí v naší prodejní kanceláři, speciální požadavky na ubytování je nutné konzultovat. Vybavenost kempu: bazén, hřiště (dětské, tenis, basketbal, plážový volejbal, stolní tenis, pétanque, fotbal) s možností zapůjčení některých sportovních pomůcek, obchody (např. supermarket, suvenýry), restaurace, snack bary. Vzdálenost našich mobilhomů od moře je asi 200 m.

 

Program

1.–2. Odjezd ráno, celodenní přejezd do Francie; večerní dojezd do hotelu v okolí Remeše (nocleh); brzký ranní odjezd z hotelu, odpoledne příjezd do kempu nedaleko městečka Penmarch na pobřeží Sud Finistère.

3. Cyklistika v okolí kempu – poloostrov Penmarch, nejvyšší maják v Bretani Eckmühl, nejstarší kalvárie u Notre Dame de Tronoën (25–50 km).

4. Cyklistika za podpory autobusu do nejzápadnějšího bodu Francie - Pointe du Raz a mys Pointe du Van, zátoka utonulých Baie des Trépassés (25–80 km).

5. Přesun autobusem přes Pleyben (prohlídka farního dvorce) do přírodního parku Armorique, na kole parkem přes nejvyšší horu parku Ménez-Hom (možnost výjezdu – 330 m. n. m.) do středověkého města Locronan (35–70 km).

6. Největší menhirová pole v okolí CarnacuLocmariaquer – pláže a ústřicové farmy, Erdeven (35–50 km

7-8. Cyklistika v okolí kempu - Pont l’Abbé a muzeum kraje Bigouden (0–50 km), Quimper a v případě hezkého a teplého počasí koupaní a odpočinek.

8.–9. Opatství Mont St. Michel; odpoledne odjezd domů, návrat následující den kolem poledne.

9.–10.Po snídani autobusový přesun na severní pobřeží k opatství Mont-Saint-Michel, středověké město Dol-de-Bretagne, obrovský stojící menhir du Champs Dolent (9hodinová pauza pro řidiče, pro vás se zázemím kempu v Pontorsonu do pozdních večerních hodin; cyklistika 8–50 km); odjezd večer, návrat následující den ve večerních hodinách.

Náročnost

2

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň.

Jiná sdělení

Povrch

asfalt, některé etapy event. po šotolině, převážně rovinatý až mírně zvlněný profil.

POŘADATEL ZÁJEZDU CK ADVENTURA

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
Provence na kole v pohodě

Provence na kole v pohodě

Pobyty u moře v městečku Palavas-les-Flots jsou stálicí v naší nabídce. Kemp **** leží přímo na pobřeží, 100 m od písečné pláže, vhodné ke koupání i pro děti, vstup do vody je mírný. Z tohoto příjemného místa vyrážíme s...

17990 Kč

 
Gaskoňsko na kole v pohodě

Gaskoňsko na kole v pohodě

Zájezd nás zavede do krásné krajiny oblasti Dordogne-Périgord, do okolí starobylého města Sarlat. Z naší základny v kempu u jezera budeme vyjíždět na hvězdicové cyklistické výlety za případné podpory autobusu. Město Sarlat se může...

16990 Kč

 
Francouzsko-katalánské přímoří

Francouzsko-katalánské přímoří

Pobytová základna u moře v Canet-Plage je ideálně položená tak, že nám jednodenní výlety umožní ochutnat ze všech přírodních i kulturně-historických esencí Francie i Katalánska. Pláž je písečná, vhodná ke koupání pro děti, vstup do vody...

17990 Kč

 
Alsasko-Vinná stezka

Alsasko-Vinná stezka

Alsasko v sobě spojuje to lepší z Francie i z Německa. Jsou zde typické hrázděné domy, místní lidé sice mluví francouzsky, ale rádi a dobře mluví i německy. Taktéž lahodné bílé víno a alsaská kuchyně nám zprostředkuje gastronomický zážitek dle...

12990 Kč

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks