Gaskoňsko na kole v pohodě   

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Gaskoňsko na kole v pohodě
 

 

Stát(y): Francie

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

Cyklopobyt, výlety s podporou autobusu
Vhodné pro vinaře, gurmány i cyklisty pohodáře
Řeka Dordogne – fakultativní program na kanoích
Neolitické malby a rytiny v údolí řeky Vézère  
Ubytování v mobilhomech se snídaní

Zájezd nás zavede do krásné krajiny oblasti Dordogne-Périgord, do okolí starobylého města Sarlat. Z naší základny v kempu u jezera budeme vyjíždět na hvězdicové cyklistické výlety za případné podpory autobusu. Město Sarlat se může pochlubit nejvyšším počtem středověkých a renesančních fasád a průčelí ze 17. století ze všech měst ve Francii. Mnohé jeho budovy jsou pod patronací UNESCO a tvoří jedinečné muzeum pod širým nebem. Město proslulo také jedním z nejlepších trhů v zemi s místními specialitami – husími játry, lanýži, armaňakem i kozími sýry. Oblast zdobí památky ze všech údobí naší civilizace – navštívíme jeskyně s neolitickými malbami, středověké poutní městečko Rocamadour, hrady, které měly zásadní význam ve Stoleté válce, i zámky obývané do dnešních dnů. V opočikovém dni si můžete vychutnat „zámkovou etapu“ na kanoích na řece Dordogne, s výhledy na okolní hrady a zámky.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

Průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 6x mobilhome se snídaní, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Cena nezahrnuje

Kauce (100 EUR/1 mobilhome, resp. 25 EUR/1 osoba – pobyt, úhrada na místě).

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 5100 Kč

Příplatek za elektrokolo - 700 Kč/osoba  (omezený počet, nutno předem objednat)

Připojištění karantény COVID-19: 234 Kč/osoba

Vodácký program na řece Dordogne (obtížnost vody je stupeň 1) – asi 20 EUR/os., zahrnuje zapůjčení lodě, pádla a vesty (velikost si vyberete na místě) + asi 2 EUR vodotěsný barel k uložení věcí na lodi.

Jeskyně Lascaux II. – asi 13 EUR/os.

Lanýžárna + muzeum ořechů (prohlídka s komentářem o pěstování lanýžů, malá ochutnávka 3 jednohubek posypaných lanýži) – asi 11EUR/os.

3x tříchodová večeře v místní restauraci: 1500 Kč (3., 5., 7. den)

6x tříchodová večeře v místní restauraci:  3000 Kč

 

Informace o stravování

Po celou dobu pobytu budou podávány snídaně, na místě připravované naším personálem. Pro přípravu večeří můžete využít kuchyňku v mobilhomu nebo si za příplatek zakoupit večeře v restauraci přímo v kempu: tříchodové menu tvoří místní speciality jako husí játra (foie gras), konfitované kachní stehno se sarlatskými bramborami, ořechový koláč apod.

Informace o ubytování

Bydlet budeme v kempu u jezera ve 4lůž. mobilhomech. Vybavení mobilhomu: 2 oddělené 2lůž. ložnice (povlečení a ručníky vlastní nebo za poplatek); společná kuchyňka (kuchyňská linka, sporák, lednice, mrazák, mikrovlnka, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem; společná koupelna (sprcha, umyvadlo, oddělené WC); úložné prostory, zahradní nábytek, lehátka. Vybavenost kempu: bazén, hřiště (dětské, volejbalové, fotbalové, na pétanque), restaurace (snack bar, pizza), obchůdek. Po příjezdu do kempu je nutné složit kauci 100 EUR/1 mobilhome (resp. 25 EUR/os.). 

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme. S umístěním vám rádi poradí v naší prodejní kanceláři, speciální požadavky na ubytování je nutné konzultovat.

Program

1.–2Dopolední odjezd, noční přejezd do Francie, do oblasti Dordogne – jižně od města Sarlat, Périgord Noir; vyložení kol a po cyklostezce (bývalé železniční trati) podél řeky Dordogne do St. Julien de Lampon a zpět přes zámek Fénelon (40 km) – po cestě možnost koupání v řece; ubytování v kempu. 
 
3. Kouzelný zámek Château de Puymartin, kamenné střechy domů v Cabanes-du-Breuil (původní středověké stavby, ve kterých v 15. století přebývali benediktinští mniši ze Sarlatu), středověký hrad Commarque, opevněný kostel v Marquay a zpět do Sarlatu (40 km).
 
4. Autobusem do údolí řeky Vezère, lemovaného jeskynním komplexem; oblast proslula neolitickými malbami – fakultativní prohlídka jeskyně Lascaux II; na kole údolím posetým jeskyněmi (La Roque Saint-Christophe, Maison forte de Reignac aj.) do Les Eyzies (50 km).
 
5. Sarlat – dopolední trhy s ochutnávkou místních produktů (husí játra, sýry, salámy); odpolední fakultativní program – sjezd řeky Dordogne na kanoích v úseku Vitrac–Beynac (16 km3–4 h), nádherné výhledy na okolní hrady a skalní městečka; tento den lze strávit i odpočinkem nebo cyklistikou za podpory autobusu.
 
6. Autobusem do města Souillac, ležícího na soutoku řek Borrèze a Dordogne; odtud na kole k jeskyni Lacave (podzemní řeka a jezero s jedinečnými skalními formacemi) a malebnou krajinou do unikátního skalního města Rocamadour (poutní místo na skále nad řekou Alzou, klášter s křížovou cestou, křivolaké uličky s příjemnými kavárničkami); cestou možnost návštěvy kozí farmy a opevněného mlýna Moulin de Cougnaguet(40 km).
 
7. Na kole do údolí řeky Dordogne, jemuž dominují skalní hrady a zámky: La Roque-Gageac (řazena mezi nejkrásnější vesnice Francie), na skále nad řekou tyčící se Beynac (středověký hrad z 12. století), katarský hrad Castelnaud-la-Chapelle (založený sektou albigenských ve 13. století), zámek Les Millandes (sídlo Josephine Bakerové), rozlehlé francouzské zahrady u zámku Marqueyssac; fakulativně návštěva muzea ořechů a lanýžárny (45 km).
 
8.–9. Návštěva opevněného městečka Domme (18 km) – pro zájemce prohlídka jeskynních chodeb; v brzkých odpoledních hodinách odjezd domů, návrat následující den kolem poledne.

Náročnost

1–2

Povrch a profil

asfalt, převážně zvlněný profil,. Trasy lze absolvovat na všech typech kol – silničníhc, trekových i horských. Pro všechny dny jsou připraveny i delší varianty. tras.

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň.

Jiná sdělení

 

GARANT ZÁJEZDU CK ADVENTURA

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
Alsasko-Vinná stezka

Alsasko-Vinná stezka

Alsasko v sobě spojuje to lepší z Francie i z Německa. Jsou zde typické hrázděné domy, místní lidé sice mluví francouzsky, ale rádi a dobře mluví i německy. Taktéž lahodné bílé víno a alsaská kuchyně nám zprostředkuje gastronomický zážitek dle...

12990 Kč

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks