Gaskoňsko na kole  

Kategorie = Cykloturistika Ubytování = Bungalov, Karavan Doprava = Autobus Strava = S
Gaskoňsko na kole
 

 

Stát(y): Francie

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

Cyklopobyt, výlety s podporou autobusu.

Vhodné pro vinaře, gurmány i cyklisty pohodáře.

Řeka Dordogne – fakultativní program na kanoích.

Neolitické malby a rytiny v údolí řeky Vézère.

Ubytování v mobilhomech se snídaní.

 

Zájezd nás zavede do krásné krajiny oblasti Dordogne-Périgord, do okolí starobylého města Sarlat . Z naší základny v kempu u jezera budeme vyjíždět na hvězdicové cyklistické výlety za případné podpory autobusu. Město Sarlat se může pochlubit nejvyšším počtem středověkých a renesančních fasád a průčelí ze 17. století ze všech měst ve Francii. Mnohé jeho budovy jsou pod patronací UNESCO a tvoří jedinečné muzeum pod širým nebem. Město proslulo také jedním z nejlepších trhů v zemi s místními specialitami – husími játry, lanýži, armaňakem i kozími sýry. Oblast zdobí památky ze všech údobí naší civilizace – navštívíme jeskyně s neolitickými malbami, středověké poutní městečko Rocamadour, hrady, které měly zásadní význam ve Stoleté válce, i zámky obývané do dnešních dnů. V opočikovém dni si můžete vychutnat „zámkovou etapu“ na kanoích na řece Dordogne, s výhledy na okolní hrady a zámky.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit
60801 24.08.2024 - 01.09.2024 8/9 / BNG / S
v ceně 17800 Kč
-
0

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín. Dětské ceny po rozkliknutí konkrétního termínu.

Kredit = věrnostní sleva, kterou získáváte účastní na tomto zájezdu. Nárok na věrnostní slevu získáváte den po absolvování tohoto zájezdu.
Cena FM = Cena First Minute s uplatněnou slevou za včasné objednání

Tip: Klikněte na termín pro zobrazení podrobností včetně ceny
Tip: Klikněte na ubytování pro zobrazení detailu ubytování a poptávkového formuláře daného ubytování

Jak se přihlásit na zájezd?

Dokumenty ke stažení k organizaci zájezdů

Cena zahrnuje

průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 6x mobilhome se snídaní, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Cena nezahrnuje

Kauce (100 EUR/1 mobilhome, resp. 25 EUR/1 osoba – pobyt, úhrada na místě).

Příplatek za jednolůžkový pokoj - 5300 Kč

Příplatek za elektrokolo - 700 Kč/osoba  (omezený počet, nutno předem objednat)

Fakultativní služby: vodácký program na řece Dordogne (obtížnost vody je stupeň 1) – asi 22 EUR/os., zahrnuje zapůjčení lodě, pádla, vesty (velikost si vyberete na místě) a vodotěsného barelu k uložení věcí na lodi.

Jeskyně Lascaux II. – asi 11 EUR/os.

3x tříchodová večeře v místní restauraci: 1500 Kč (3., 5., 7. den).

6x tříchodová večeře v místní restauraci:  3000 Kč.

Informace o stravování

Po celou dobu pobytu budou podávány snídaně, na místě připravované naším personálem. Pro přípravu večeří můžete využít kuchyňku v mobilhomu nebo si za příplatek zakoupit dvouchodové večeře z místních specialit v restauraci přímo v kempu.

Informace o ubytování

Bydlet budeme v kempu u jezera ve 4lůž. mobilhomech. V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování. Vybavení mobilhomu: 2 oddělené 2lůž. ložnice (povlečení a ručníky vlastní nebo za poplatek); společná kuchyňka (kuchyňská linka, sporák, lednice, mrazák, mikrovlnka, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem; společná koupelna (sprcha, umyvadlo, oddělené WC); úložné prostory, zahradní nábytek, lehátka. Vybavenost kempu: bazén, hřiště (dětské, volejbalové, fotbalové, na pétanque), restaurace (snack bar, pizza), obchůdek. Po příjezdu do kempu je nutné složit kauci 100 EUR/1 mobilhome (resp. 25 EUR/os.).

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme. S umístěním vám rádi poradí v naší prodejní kanceláři, speciální požadavky na ubytování je nutné konzultovat.

Program

1.–2. den

Dopolední odjezd, noční přejezd do Francie, do oblasti Dordogne – jižně od města Sarlat, Périgord Noir; na kole k vodním zahradám Jardin d´eau či po cyklostezce (bývalé železniční trati) podél řeky Dordogne do St. Julien de Lampon a zpět přes zámek Fénelon (11-32 km) – po cestě možnost koupání v řece; ubytování v kempu.

3. den

Na kole do údolí řeky Dordogne, jemuž dominují skalní hrady a zámky: La Roque-Gageac (řazena mezi nejkrásnější vesnice Francie), na skále nad řekou tyčící se Beynac (středověký hrad z 12. století), katarský hrad Castelnaud-la-Chapelle (založený sektou albigenských ve 13. století), zámek Les Millandes (sídlo Josephine Bakerové), rozlehlé francouzské zahrady u zámku Marqueyssac; možnost návštěvy muzea ořechů a lanýžárny či dojezdu do kempu (47–60 km).

4. den

Autobusem do údolí řeky Vezère, lemovaného jeskynním komplexem; oblast proslula neolitickými malbami – fakultativní prohlídka jeskyně Lascaux II; na kole údolím posetým jeskyněmi (La Roque Saint-Christophe, Maison forte de Reignac aj.) do Les Eyzies s možným dojezdem do kempu (32–66 km).

5. den

Sarlat – dopolední trhy s ochutnávkou místních produktů (husí játra, sýry, salámy); odpolední fakultativní program – sjezd řeky Dordogne na kanoích v úseku Vitrac–Beynac (16 km/ 3–4 h), nádherné výhledy na okolní hrady a skalní městečka; variantně na kole z kempu do Gourdonu (28 km).

6. den

Na kole či autobusem do města Souillac, ležícího na soutoku řek Borrèze a Dordogne; odtud na kole k jeskyni Lacave s jedinečnými skalními formacemi a malebnou krajinou do unikátního skalního města Rocamadour (poutní místo na skále nad řekou Alzou, klášter s křížovou cestou, křivolaké uličky s příjemnými kavárničkami); cestou možnost návštěvy kozí farmy a opevněného mlýna Moulin de Cougnaguet(32–57 km).

7. den

Na kole či autobusem ke kouzelnému zámku Château de Puymartin, kamenné střechy domů v Cabanes-du-Breuil (původní středověké stavby, ve kterých v 15. století přebývali benediktinští mniši ze Sarlatu), středověký hrad Commarque, opevněný kostel v Marquay a přes Sarlat zpět do kempu (38–60 km).

8.–9. den

Na kole do opevněného městečka Domme (18 km) s možností prohlídky jeskynních chodeb; v brzkých odpoledních hodinách odjezd domů, návrat následující den kolem poledne.

Náročnost

Povrch a profil: asfalt, převážně zvlněný profil. Trasy lze absolvovat na všech typech kol – silničních, trekových i horských. Pro všechny dny jsou připraveny i delší varianty tras.

Nástupní místa

Praha, Beroun a Plzeň.

Tipy

Podrobnosti k povinném příplatku za elektrokola naleznete zde.

Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru CYKLOZÁJEZDY S AUTOBUSOVOU DOPRAVOU – OBECNÉ INFORMACE 2023. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.

Jiná sdělení

 GARANT ZÁJEZDU CK ADVENTURA

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
Provence na kole v pohodě

Provence na kole v pohodě

Provence je fenomén: nabízí neuvěřitelné množství úchvatných historických památek od antiky po současnost, z nichž mnohé si vysloužily kredit UNESCO, přírodní zajímavosti a nádherné krajinné scenérie, věhlasnou gastronomii a vynikající víno, moře...

0 Kč

 
Bretaň na kole v pohodě

Bretaň na kole v pohodě

Bretaň – mlžná a zádumčivá, ze čtyř pětin obklopená oceánem, země námořníků a jejich vdov, magických menhirů i majestátních křesťanských staveb. Po silničkách vedoucích podél rozeklaného pobřeží dojedeme až na nejzápadnější mys Francie Pointe du...

0 Kč

 
Azurové pobřeží na kole

Azurové pobřeží na kole

Azurové pobřeží je místo plné kontrastů, místo, kde se setkává průzračné tyrkysové moře s horami, kde městům plným přepychu, luxusních přístavů a výstavních ulic tiše konkurují kamenné vesničky skryté ve skalách, kde barevnost a živost měst, hluk...

0 Kč

 
Champagne na kole

Champagne na kole

V kraji Champagne, v povodí řeky Marny, jedné z nejproslulejších vinařských oblastí Francie, vás čekají pohodové cyklotrasy turistickou stezkou Route du Champagne. Centrem výroby šampaňského je kromě Remeše též město Épernay s rozsáhlými sklepy,...

0 Kč

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies