Cyklotoulky Gaskoňskem  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
 

Stát(y): Francie

 

Do kraje mušketýra d‘Artagnana a Cyrana z Bergeracu

• cyklistika nalehko, jeden den na kanoích

• vhodné pro vinaře, gurmány i cyklisty - pohodáře

• neolitické malby a rytiny v údolí řeky Vézere


 
 
 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem (foto), 6x hotel se snídaní (2lůž. pokoje s příslušenstvím), zapůjčení kanoí včetně vodáckého vybavení (5. den zájezdu), potřebné mapy, pojištění.

Popis zájezdu

Tento program nás zavede do krásné a krajinově velmi přitažlivé oblasti Dordogne – Périgord, do starobylého města Sarlat, odkud budeme každý den vyjíždět na cyklistické výlety za případné podpory autobusu.

Program


1. - 2. Dopolední odjezd, noční přejezd do oblasti Dordogne - města Sarlat , ubytování, odpolední prohlídka starobylého centra - trhy s ochutnávkou místních produktů (sýry, husí játra, salámy); možnost odpolední trasy na kole na rozjezd ze Sarlatu, kamenné střechy domů v Cabanes-du-Breuil, opevněný kostel v Marquay, zpět do Sarlatu (asi 30 km).
3. Autobusem severozápadně do údolí řeky Vezère - oblast proslulá neolitickými kresbami - společná prohlídka jeskyně Lascaux II. Na kole údolím posetým jeskyněmi St. Christophe, Les Eyzies, Gr. Roc (50 km).
4. Ze Sarlatu na kole jižně do údolí řeky Dordogne, jemuž dominují skalní hrady a zámky Roque Gageac, Beynac, Castelnaud (asi 45 km).
5. Návštěva opevněného městečka Domme (pro zájemce prohlídka jeskynních chodeb), odpolední sjezd řeky Dordogne na kanoích (16 km, 3-4 hodiny, Vitrac-Beynac), nádherné výhledy na okolní hrady a skalní městečka.
6. Autobusem na východ do města Souillac, na kole k jeskyni Lacave; na kole malebnou krajinou do unikátního skalního města Rocamadour - klášter s křížovou cestou, křivolaké uličky s příjemným posezením v kavárničkách; přes Calès do Payracu (40 km, busem zpět do Sarlatu).
7. Rozloučení s Périgord Noir, ze Sarlatu po silničkách a po cyklostezce proti proudu řeky Dordogne přes zámek Rouffillac do St. Julien de Lampon a zpět podél řeky přes zámek Veyrignac - po cestě možnost koupání v řece, návrat přes Carsac-Aillac (asi 40 km).
8. - 9. V poledne odjezd domů, příjezd dopoledne.


Povrch a profil: asfalt, převážně zvlněný profil.
Poznámka: Program na kanoích je velmi pěkný a navíc vhodný pro úplné začátečníky (podmínkou je, že účastník musí umět plavat).

Náročnost

1-2

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň.

Informace o stravování a ubytování


Informace o ubytování

6x hotel nedaleko historického centra Sarlatu (2lůžk. pokoje s příslušenstvím). 1lůžkový pokoj za příplatek 2550 Kč (omezená kapacita).

Informace o stravování

6x snídaně v ceně.

Jiná sdělení

Zájezd pořádáme ve spolupráci s CK Adventura.

Foto klientů

Nejsou připojeny žádné fotografie

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

« Zpět na nabídku zájezdů

Novinky e-mailem

Chcete dostávat aktuální nabídky a informace o dění v CK Trip na svůj e-mail?

Registrovat »

Sleva za kredit

Vyměňte své kredity získané účastí na zájezdech CK Trip za slevu na Váš další zájezd!

Více informací »

Doporučujeme

Lyžování, snowboarding

Ski Amadé

 Ski Amadé Termín: 29.01.-02.02.

POLOLETNÍ PRÁZDNINY ve Ski Amadé za odměnu!

Korutanské skisafari

Korutanské skisafari Termín: 02.02.-05.02.

3 dny lyžování a každý den v jiném středisku!

Zillertal + ledovec Hintertux

Zillertal + ledovec Hintertux Termín: 04.03.-07.03.

Velehorské lyžování a ubytování v hotelu s rakouskou polopenzí!

Dolomiti Safari

Dolomiti Safari Termín: 07.02.-12.02.

NEJVYHLÁŠENĚJŠÍ STŘEDISKA ITÁLIE!!!

Ski Welt Wilder Kaiser / Ski Juwel

Ski Welt Wilder Kaiser / Ski Juwel Termín: 15.03.-19.03.

Horský masív Wilder Kaiser (Divoký Císař) tvoří úžasnou kulisu moderního „kolotoče" s 91 lanovkami a 279 km sjezdovek vinoucích se kolem vyhlídkového vrcholu Hohe Salve. Díky propojení s Westendorfem a nevídanou modernizací lanovek zažijete ve Ski Welt lyžování vyšší dimenze. Užijte si vyhřívané kabinové lanovky, značené lyžařské výlety, široké několikakilometrové sjezdovky! K odpočinku svádí přes 70 horských restaurací a barů s prosluněnými terasami. NOVINKA: nejrychlejší sedačková lanovka na světě (6m/s).SkiJuwel – novým spojením dvou lyžařských oblastí Wildschönau a Alpbachtal vznikla na pomezí Zillertalských a Kitzbühelských Alp lyžařská aréna se 109 km sjezdovek s nadmořskou výškou až 2025 m n. m. s názvem Skijuwel (česky „lyžařský klenot"). Získala ocenění „objev sezóny" a zařadila se mezi TOP 10 tyrolských středisek. Proslulá je nejdelší sjezdovka z vrcholu Schatzbergu (6,5 km, 1028 m převýšení) a dále sjezdovka FIS Hornboden. Freeridisty lákají volné terény. Ve Skijuwelu převažují mírnější a středně náročné svahy. Alpbach je díky zachovalému šarmu alpských dřevěných usedlostí považován za nejkrásnější vesnici Rakouska.

Kontakty

Centrála Jablonec

Telefon 483 312 276
483 314 298

 

E-mail ck-trip@ck-trip.cz
info@ck-trip.cz

 

Pobočka Praha

Telefon 222 521 623

 

E-mail praha@ck-trip.cz

 
   

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.