Dachstein   

Kategorie = Turistika Doprava = Autobus
Dachstein
 

 

Stát(y): Rakousko

• Ledovcová túra se závěrečnou via ferratou
• Ubytování na chatě s možností polopenze
• Vhodné i pro začátečníky bez zkušeností
• Dachstein - vrchol čnící nad Hallstattským jezerem

Ledovcová turistika v oblasti Dachsteinu – horské lesy a louky, skalní stěny, ledovce a jištěná cesta na vrchol. Během prodlouženého víkendu absolvujeme výstup po ledovci a také si vyzkoušíme pohyb po jištěné cestě, která nás zavede až na samotný vrchol Dachsteinu. Zájezd je vhodný pro začátečníky, kteří nemají předchozí zkušenosti s vysokohorskou turistikou. Všechny své věci si poneseme jen při nástupu na horskou chatu, túru na vrchol absolvujeme nalehko. Spát budeme ve společných noclehárnách horské chaty Wiesberghaus, kde je možné se stravovat.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodci, doprava autobusem, zapůjčení vybavení na ledovce, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Informace o stravování

Není v ceně zájezdu. Na chatě Wiesberghaus nás ubytují jen včetně polopenze. Polopenze se skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert).
Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze.

Informace o ubytování

Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):
ubytování – 2x na chatě Wiesberg Haus vč. polopenze asi 47,7 EUR/noc (členové Alpenvereinu a KČT mají na ubytování slevu)

Program

1. - 2. den
Večerní odjezd, noční přesun do Rakouska; ráno zapůjčení horského vybavení, výstup z Hallstattu (511 m) údolím Echerntal k chatě Wiesberg Haus (1873 m); seznámení se s vybavením a krátký výcvik potřebných dovedností (výstup asi 5 h).
3. den
Nalehko přes Simony Hütte (2206 m) na ledovec, po ledovci v lanových družstvech pod závěrečný strmý skalní výšvih na vrchol Hoher Dachsteinu (2995 m), který zdoláme po ktátké via ferratě; návrat na Wiesberg Haus stejnou cestou (celodenní túra asi 10 h).
4. den
Sestup z chaty Wiesberg Hausu naučnou stezkou kolem vodopádů a potoka Waldbach do údolí, ev. výstup via ferratou Echernwand (obtížnost C/D) nad Hallstattským jezerem; odpoledne odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách (sestup asi 4 h).

Náročnost

2 středně náročný program

Nástupní místa

Praha, Příbram, Písek, České Budějovice.

Jiná sdělení

Pořadatelem zájezdu je CK Adventura.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.