Dunajským obloukem z Visegrádu do Budapešti a jezero Velence  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Dunajským obloukem z Visegrádu do Budapešti a jezero Velence
 

 

Stát(y): Maďarsko

Dunajský Monmartre a maďarské Rimini
• královská města
• hradní pevnost Visegrád
• nejmodernější cyklostezka okolo jezera Velence

Vychutnejte si malebný Dunajský oblouk s historickými městy, útulnými vesnicemi, úctyhodným Dunajem, sevřeným romantickou soutěskou mezi mohutnými pohořími Pilis a Börzsöny, město umělců Szentendre i metropoli Budapešť.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

doprava vč. kola, ubytování, 2x polopenze, 1x snídaně, povlečení a ručníky, průvodce, pobyt. taxa, informační materiály.

Cena nezahrnuje

V ceně nejsou přívozy (5 přívozů á cca 3 EUR).

Informace o stravování

2x polopenze formou bufetu ve Visegradu, 1x snídaně formou bufetu ve Velence. Oběd a večeře v četných restauracích a csárdách na trase a v místě ubytování.

Informace o ubytování

Ubytování (NOVĚ s ****hotelem): 3x ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím ve ****hotelu ve Visegrádu (2x) a ve ***+hotelu u jezera Velence (1x). Příplatek za 1lůžkový pokoj 1500 Kč/os./pobyt. Povlečení a ručníky v ceně. V hotelu zdarma WIFI.

Program

1.-2. Noční přejezd. Putování zahájíme v Ostřihomi, rodišti prvního maďarského krále Štěpána, s monumentálními památkami, ale i s hospůdkami a obchůdky v uličkách. Podél Dunaje s využitím 2 přívozů přes Nagymaros do našeho pobytového Visegrádu (30 km), kdysi římského sídla, ve středověku hlavního města Maďarska. Výstup pěšky či na kole na Citadelu. Pro zdatné MTB okruh 23 km. 3. Po Podunajské cyklostezce po levém břehu Dunaje do historického městečka Vác (Vítězný oblouk), trajektem na 31 km dlouhý dunajský ostrov, hospůdka u dalšího přívozu a návrat do Visegrádu (38 km), přídavek podél lesní úzkokolejky a k hradu Nógrád (+40 km). 4. Na kole či busem do horské vesnice Pilisszentlászló (14 km), příjemným sjezdem do Szentendre, „Montmartre Dunaje" s galeriemi a hospůdkami v půvabném bludišti uliček (12 km, bus). Po Podunajské cyklostezce kolem římských vykopávek Aquincum do Budapešti (cca 25 km z Szentendre, možno též naším busem), prohlídka na kole či pěšky. Večerní přejezd busem do hotelu u jezera Velence. 5. Okruh po nové cyklostezce kolem jezera Velence přes lázeňská letoviska i hnízdiště vodního ptactva a úbočím vinohradů, zastávka u vinaře (34-40 km), odjezd do ČR. Profil: rovinatý podél Dunaje a jezera, v okolí Dunaje kopcovitý, povrch asfalt, MTB varianty šotolina.

RELAXACE: v ceně ubytování wellness zázemí hotelů: ve Visegrádu (10-21 h, bazén, vířivka, sauna), v hotelu Velence (krytý bazén, vířivka, sauna, soukromá pláž u jezera, kanoe, kajaky, šipky, nohejbal, volejbal, fotbal), koupání v Dunaji a v jezeře Velence.

Náročnost

1-2

Nástupní místa

Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha, Jihlava, Brno.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce