Gargano - perla italského Jadranu  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
 

Stát(y): Itálie

Perla italského Jadranu

• unikátní fauna a flóra poloostrova Gargano
• ostrovy Tremiti s řadou mořských jeskyní
• skalní městečka na bílých útesech

 
Gargano - perla italského Jadranu
 

Foto klientů

Nejsou připojeny žádné fotografie

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 7x ubytování v apartmánech (2 oddělené ložničky se sociálním zařízením, sprchou a pračkou, obývací pokoj s plně vybavenou kuchyňkou), závěrečný úklid a spotřeba v apartmánech, potřebné mapy, pojištění.

Popis zájezdu

Poloostrov Gargano vypadá jako ostruha čnící do Jadranu nad podpatkem italské boty; láká turisty křišťálově čistým mořem, pobřežními jeskyněmi, piniovými háji a pitoreskními městečky. Pojeďme spolu navštívit tuto překrásnou oblast jižní Itálie a užít si pozdního středomořského léta, kdy příjemně teplé počasí slibuje vynikající ježdění a vlídné moře báječné koupání. Uvidíme překrásná pobřežní městečka tepající typickou jihoitalskou atmosférou a také přírodní rezervaci na ostrovech Tremiti, které nabízejí koupání a šnorchlování v průzračném moři a výlety do vápencových mořských jeskyní. Program zájezdu je vhodný pro širokou škálu cyklistů, ale umožňuje návštěvu zajímavých památek i bez jízdního kola.

Program

1.–2. Odpolední odjezd, noční přejezd do Itálie na pobřeží Jaderského moře do městečka Campomarino, ubytování, koupání, relaxace.
3. Výlet do "albánských" vesniček Ururi a Portocannone (již přes 600 let zde stále žije obyvatelstvo původem z Albánie a udržuje se albánsko-italský dialekt) (0-75 km), nebo odpočinek u moře.
4. Lodní výlet na ostrovy Tremiti (okružní výlet kolem ostrovů, návštěva jeskyní, prohlídka pevnosti, koupání, šnorchlování - den bez kol).
5. Výlet do Rodi Garganico, Peschici a Vieste (nejkrásnější města poloostrova Gargano) (25-50 km).
6. Výlet k poutnímu místu San Giovanni Rotondo (hrobka stigmatizovaného kněze Padre Pia, po mexickém Guadalupe jedno z nejvýznamnějších poutních míst nejen křesťanského světa); možnost výstupu na nejvyšší horu Gargana Monte Calvo (1056 m).
7. Výlet k solným pobřežním jezerům Lago di Varano a Lago di Lesina (25-65 km), nebo odpočinek u moře, v podvečer výlet na večeři do města Termoli.
8. Cyklistika v pralese Foresta Umbra (35-60 km) s možností návštěvy významného poutního místa a nejvýše položeného městečka na poloostrově, Monte Sant´Angelo, nebo volný den u moře.
9.–10. Rozloučení s mořem, odpolední odjezd a návrat další den v odpoledních hodinách..

Náročnost

při volbě základních variant výletů ve zvlněném profilu má zájezd obtížnost 1, při prodloužení v kopcovitém terénu se obtížnost zvyšuje na 2.
Povrch a profil: převážně asfalt, mírně zvlněný až kopcovitý profil

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň.

Informace o ubytování

7x ubytování v apartmánech (2 oddělené ložničky se sociálním zařízením, sprchou a pračkou, obývací pokoj s plně vybavenou kuchyňkou), závěrečný úklid a spotřeba v apartmánech, potřebné mapy, pojištění. Příplatek za 1lůžkový pokoj 2500 Kč (povinný).

Informace o stravování

z vlastních zásob - v apartmánech je kompletně vybavená kuchyňka.

Jiná sdělení

Zájezd pořádáme ve spolupráci s CK Adventura.

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce