Gargano - perla italského Jadranu  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Gargano - perla italského Jadranu
 

 

Stát(y): Itálie

Perla italského Jadranu

• unikátní fauna a flóra poloostrova Gargano
• ostrovy Tremiti s řadou mořských jeskyní
• skalní městečka na bílých útesech

Poloostrov Gargano vypadá jako ostruha čnící do Jadranu nad podpatkem italské boty; láká turisty křišťálově čistým mořem, pobřežními jeskyněmi, piniovými háji a pitoreskními městečky. Pojeďme spolu navštívit tuto překrásnou oblast jižní Itálie a užít si pozdního středomořského léta, kdy příjemně teplé počasí slibuje vynikající ježdění a vlídné moře báječné koupání. Uvidíme překrásná pobřežní městečka tepající typickou jihoitalskou atmosférou a také přírodní rezervaci na ostrovech Tremiti, které nabízejí koupání a šnorchlování v průzračném moři a výlety do vápencových mořských jeskyní. Program zájezdu je vhodný pro širokou škálu cyklistů, ale umožňuje návštěvu zajímavých památek i bez jízdního kola.

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 7x ubytování v apartmánech (2 oddělené ložničky se sociálním zařízením, sprchou a pračkou, obývací pokoj s plně vybavenou kuchyňkou), závěrečný úklid a spotřeba v apartmánech, potřebné mapy, pojištění.

Informace o stravování

z vlastních zásob - v apartmánech je kompletně vybavená kuchyňka.

Informace o ubytování

7x ubytování v apartmánech (2 oddělené ložničky se sociálním zařízením, sprchou a pračkou, obývací pokoj s plně vybavenou kuchyňkou), závěrečný úklid a spotřeba v apartmánech, potřebné mapy, pojištění. Příplatek za 1lůžkový pokoj 2500 Kč (povinný).

Program

1.–2. Odpolední odjezd, noční přejezd do Itálie na pobřeží Jaderského moře do městečka Campomarino, ubytování, koupání, relaxace.
3. Výlet do "albánských" vesniček Ururi a Portocannone (již přes 600 let zde stále žije obyvatelstvo původem z Albánie a udržuje se albánsko-italský dialekt) (0-75 km), nebo odpočinek u moře.
4. Lodní výlet na ostrovy Tremiti (okružní výlet kolem ostrovů, návštěva jeskyní, prohlídka pevnosti, koupání, šnorchlování - den bez kol).
5. Výlet do Rodi Garganico, Peschici a Vieste (nejkrásnější města poloostrova Gargano) (25-50 km).
6. Výlet k poutnímu místu San Giovanni Rotondo (hrobka stigmatizovaného kněze Padre Pia, po mexickém Guadalupe jedno z nejvýznamnějších poutních míst nejen křesťanského světa); možnost výstupu na nejvyšší horu Gargana Monte Calvo (1056 m).
7. Výlet k solným pobřežním jezerům Lago di Varano a Lago di Lesina (25-65 km), nebo odpočinek u moře, v podvečer výlet na večeři do města Termoli.
8. Cyklistika v pralese Foresta Umbra (35-60 km) s možností návštěvy významného poutního místa a nejvýše položeného městečka na poloostrově, Monte Sant´Angelo, nebo volný den u moře.
9.–10. Rozloučení s mořem, odpolední odjezd a návrat další den v odpoledních hodinách..

Náročnost

při volbě základních variant výletů ve zvlněném profilu má zájezd obtížnost 1, při prodloužení v kopcovitém terénu se obtížnost zvyšuje na 2.
Povrch a profil: převážně asfalt, mírně zvlněný až kopcovitý profil

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň.

Jiná sdělení

Zájezd pořádáme ve spolupráci s CK Adventura.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2019, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Prodej a půčovna paddleboardů