Glocknerské cyklostezky - Stella Carnia  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Glocknerské cyklostezky - Stella Carnia
 

 

Stát(y): Rakousko

Hvězdicově mezi Vysokými Taurami a Lienzskými Dolomity

• panenská údolí v srdci velehor

• cyklostezky Východních Tyrol a Korutan

• bonus pro zdatné: Grossglockner z jihu


Z našeho pobytového místa, Lienzu, „perly Lienzských Dolomit", budeme po cyklostezkácha silničkách pronikat do zákoutí Východního Tyrolska a Korutan. Naše trasy lemují nádherné velehorské scenérie, svažující se do horských údolí. Náš autobus nám usnadní výjezd na některá sedla, ale i do Heiligenblutu na jižním úpatí nejvyšší hory Rakouska, Grossglockneru (3798 m).

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

V ceně: doprava vč. kola, ubytování, polopenze, povlečení, průvodce, informační materiály.

Informace o stravování a ubytování

Informace o stravování

Stravování: 3x polopenze. Snídaně formou bufetu, večeře servírované 3 chody. Začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu.

Informace o ubytování

Ubytování: 3x ve 2–3lůžkových pokojích s příslušenstvím v penzionu-gasthofu u metropole Východního Tyrolska, Lienz. Povlečení a ručníky v ceně.

Program

Program: 1.–2. Noční přesun busem do Rakouska. Na kole panenským údolím Virgental v sevření Grossvenedigeru (3674 m) a Dreiherrenspitze (3499 m) a po klesající cyklostezce Iseltalradweg do Lienzu (50 km). 3. Busem do horského střediska Heiligenblutu (1291 m), na kolech zdatní výjezd po Grossglocknerské panoramatické silnici (krátká „ochutnávka" či až k Hochtor, 2576 m) a pohodářipo Glocknerské cyklostezce a přes Winklern do Lienzu (50 km, event. + 20 km Grossglockner). 4. Busem do horského sedla Karti tscher Satt el (1525 m) a odtud silničkou sevřenou Karnskými Alpami a Lienzskými Dolomity přes poutní Maria Luggau, Kötschach a přes sedlo Gailbergsatt el (280 m převýšení) a po Drávské cyklostezce do Lienzu (80 km). Nebo od busu ze sedla Karti tscher Satt el s kopce do údolí a po Drávské cyklostezce pohodově do Lienzu (40 km). 5.–6. Po cyklostezce jižním úpatí m Vysokých Taur podél ledovcové říčky Möll, pramenící z nejdelšího ledovce Rakouska, Pasterze, do korutanského Möllbrücke (60 km), odjezd do ČR. Povrch asfalt, šotolinové úseky (možno objet po silnici), profi l rovinatý i kopcovitý, dle volby horský.

TIP: zdatní silničáři nechť zanevřou na pohodlné výjezdy autobusem a užijí si alpské silnice v plné kráse!

Náročnost

2

Nástupní místa

Nástupní místa: Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice.

Tipy

Cestopis Pokoření Grossglocknerské panoramatické silnice na kole ZDE

Video z tohoto zájezdu Glocknerské cyklostezky - Stella Carnia ZDE - Autor Jirka Kubový

Jiná sdělení

Glocknerské cyklostezky - Stella Carnia - FOTO ZDE Z TOHOTO ZÁJEZDU

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
Za krásami alpských jezer a jezírek

Za krásami alpských jezer a jezírek

Po říčních, údolních i rovinatých jezerních cyklostezkách pronikneme do nitra překrásné krajiny Solné komory, jakési jemné verze norských fjordů uprostřed nepřístupných hor. Spatříte jezera velká i hluboká, honosná...

8850 Kč

 
Meandry a termály Mošoňského Dunaje

Meandry a termály Mošoňského Dunaje

Dopřejte tělu i duchu lahodící kombinaci pohodové cykloturistiky v rovinatém maďarském Podunají, komfortního ubytování a koupání v termálních lázních! Trasy vedou lužními lesy, kolem romantických meandrů a říčních ramen Mošoňského Dunaje,...

7950 Kč

 
Cyklostezkou od Alp k Dunaji & Wachau & Mostviertel

Cyklostezkou od Alp k Dunaji & Wachau & Mostviertel

Projedeme přírodně nejpodmanivější část Podunajské stezky – Wachau a moštový kraj Mostviertel podél řeky Erlauf, spojující Alpy s Dunajem. Naše trasy lemují terasovité vinice, vrcholky Alp, malebné vesnice, kláštery a proslulé vinohrady. Každý den...

5750 Kč

 
Po rovině napříč Alpami

Po rovině napříč Alpami

Unikátní zážitek: jedeme téměř po rovině, po cyklostezce, kterou lemuje hradba Vysokých Taur a masívy Vápencových Alp. Stezky podél alpských řek Salzach, Lammer, Taurach a Enns vedou šťavnatými pastvinami, míjí upravené...

8850 Kč

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.