Grossvenediger  

Kategorie = Pěší turistika Doprava = Autobus
Grossvenediger
 

 

Stát(y): Rakousko

Ledovcová túra bez skalních pasáží
Ubytování na chatě s možností polopenze
Vhodné i pro začátečníky bez zkušeností
Druhá nejvyšší hora Vysokých Taur (3674 m)

Ledovcová turistika vyžadující dobrou fyzickou kondici, především z důvodu velkého převýšení při výstupu na chatu. Samotný výstup na Grossvenediger absolvujeme nalehko (převýšení asi 900 m), v závěru výstupu přejdeme úzký, ale krátký sněhový hřebínek. Z vrcholu pak můžeme pozorovat celé Vysoké Taury, včetně nejvyšší hory Rakouska Grossglockneru. Obě noci strávíme na jedné horské chatě, kde je možné se také stravovat v místní restauraci.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodci, doprava autobusem, zapůjčení vybavení na ledovce, pojištění.

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Cena nezahrnuje

(platí se na místě): ubytování - 2x na chatě Neue Prager Hütte, cena asi 20 EUR/os./noc, cena vč. polopenze asi 46 EUR/os./noc (členové Alpenvereinu mají slevu 50 %).

Program

1. - 2. Večerní odjezd, noční přesun do Rakouska k chatě Matreier-Tauernhaus (1509 m); ráno výstup k chatě Neue Prager Hütte (2782 m).
3. Ledovcová túra (na lehko), pokus o výstup na vrchol Grossvenedigeru (3674 m), v závěru po krátkém sněhovém hřebínku, návrat na Neue Prager Hütte.
4. Sestup do údolí přes jezírko Salzboden; příjezd v nočních hodinách.

Náročnost

2

Nástupní místa

Praha,Příbram,Písek,České Budějovice.

Tipy

Pořadatelem zájezdu je CK Adventura.

Jiná sdělení

Vysokohorská turistika

Nabízíme vám ucelený produkt a velkou škálu různých zájezdů, které zahrnují vysoký standard služeb a nabízejí využití naší maximální profesionality.

PRŮVODCI:
O vaši bezpečnost na horách se starají průvodci, kteří jsou proškoleni v rámci kurzů pořádaných naším vzdělávacím střediskem Škola sportů a pobytu v přírodě Adventura. Naprostá většina průvodců na našich horských zájezdech má kvalifikaci horský průvodce v souladu s platnou legislativou České republiky. Naše vzdělávací středisko má na pořádání kurzů pro horské průvodce přidělenou akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

POJIŠTĚNÍ na vysokohorskou turistiku:
Automaticky vás na všechny naše zájezdy pojišťujeme u pojišťovny UNIQA. Toto pojištění nabízí komfortní zabezpečení a pokrývá veškeré aktivity prováděné na našich vysokohorských zájezdech. Není potřeba se připojišťovat.

VYSOKOHORSKÁ LEDOVCOVÁ TURISTIKA - specifika:
Pohyb po ledovcích představuje další odvětví vysokohorské turistiky, jež můžeme bez přehánění nazvat její "královskou disciplínou". Turistika v ledovcovém terénu má svá specifika (pohyb je možný pouze v družstvech, kdy jsou turisté navzájem navázáni na lano) a je zapotřebí speciální vybavení (stoupací železa a cepín). Pokud ledovcová túra směřuje na některý z alpských vrcholů, vede její závěr většinou kombinovaným terénem (vrcholové skalní hřebínky apod.).

Zájezdů s nejmenší náročností se může zúčastnit každý alespoň trochu sportovně založený jedinec bez předchozích zkušeností. V úvodu každého zájezdu vás naši zkušení průvodci zaškolí, jak si obléci horolezecký úvazek, a naučí vás základům - pohybu na stoupacích železech a práci s cepínem.

GARANT ZÁJEZDU CK ADVENTURA.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies