Holandsko na lodi a na kole - SEVER   

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Holandsko na lodi a na kole - SEVER
 

 

Stát(y): Holandsko

Pravlastí kola v sedle i na palubě • zázemí doprovodné lodě • trasa sever - Frísko

Severní provincie Holandska neboli Frísko! Zní to trochu studeně a větrně, ale v létě, kdy se sem chystáme, bude azuro a povívat jen lehký vánek… To samozřejmě my už víme, neb jsme tam již mockrát byli. Letos to trochu změníme – zkrátíme o den pobyt v hlavním městě LEEUWARDEN a místo toho se trochu věnujeme jihovýchodu Fríska. Každopádně bude i tentokrát na co koukat! Taktéž pro nás všechny bude novinkou změna výchozí loděnice, neb startovat budeme z KOUDUMu, který se nachází poblíž WORKUMu na jihozápadě Fríska. Ač je sever historicky chudší oblastí než střed Holandska, má Frísko své kouzlo a to přímo pohádkové. Poklidná krajina s lesíky a pastvinami černobílého skotu, protkaná množstvím plavebních kanálů a jezer, posetá farmami, větrnými mlýny a městečky je stranou hlavního turistického ruchu. Vychutnáte si tu pravou venkovskou atmosféru a to nejlepším způsobem, jaký je v tomto kraji možný – spojením cykloturistiky a plavby na obytné lodi. Pohodlná pohyblivá základna nám umožní navštívit všechny zajímavosti kraje, a kam nedopluje loď, tam si zajedete na kole. Navštívíme samozřejmě krásnou vodní bránu ve Sneeku, renesanční radnici v Bolswardu, Dokkum, kde umučili Sv. Bonifáce, bývalé universitní město Franeker, přístavy Harlingen, Makkum, Workum, Hindelooen, Stavoren a mnoho dalších míst. Novinkou bude krásný vodní park WEERIBBEN a nádherná městečka BLOKZIJL a GIETHOORN. Cyklistické etapy měří od 40 do 90 km podle terénu a chuti najet více či méně kilometrů. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle libosti. Jezdí se nalehko. Vedoucí si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

Veškerá doprava osob a kol, pronájem lodi a 7x nocleh na lodi, polopenze, cestovní pojištění, poj. proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, infor. a mapové materiály, vedoucí zájezdu a kapitán v jedné osobě.

Cena nezahrnuje

Obědy, vstupy, vinárny a závěrečný úklid lodi.

Informace o stravování

7x polopenze – snídaně formou švédského stolu s bohatým výběrem jak sladkého, tak slaného. Večeře pak vydatná domácí kuchyně z Čech. Nikdo na našem zájezdu ještě nezhubnul! Pivo až do vyčerpání zásob za Kč.

Informace o ubytování

7x ve 2- a 3-lůžkových kajutách bez lůžkovin – spacák s sebou – v ceně je prostěradlo a povlečený polštář. Za příplatek 13 Euro je možno si objednat přikrývku a ložní prádlo. Sleva 1000,-Kč/os. za obsazení 3lůžkové kajuty 3 osobami.

VYBAVENÍ LODI: 3x dvoulůžková a 2x třílůžková kajuta, 2x koupelna s WC a sprchou, 5x umyvadlo. Kompletně vybavená kuchyň je k dispozici hlavně kapitánovi a kuchaři v jedné osobě, ale uvařit si kafe či polívku je samozřejmě možné. Dobíjení baterek a mobilů – 220V nebo 12V přes auto-nabíječku. Přes veškerý komfort, který vám loď bude v průběhu zájezdu poskytovat, vemte prosím na vědomí, že nejde o hotel – kajuty jsou celkem skromné a malé. Bydlení na lodi s sebou přináší svá specifika a výpomoc posádky kapitánovi při každodenních starostech kolem lodi je vítaná.

Program

1. den:Odjezd z Prahy ve 21,00 přes Ústí, Drážďany a Essen do Holandska.

2. den:Dopoledne vyjížďka v okolí loděnice Koudum, event. popojetí lodí do původního hl. města Fríska – Stavorenu.

3. den:Lodí přes jezera Fluessen a Slotenmeer do Slotenu – nejmenšího města Fríska. Na kole do bývalého královského sídla – Stavorenu a přes Balk do přístavu ve Slotenu

4. den:Do hodinářského městečka Joure a k panské usedlosti Oranjenwoud aGrou.

5. den:Lodí proplujeme přírodní rezervací Princenhof. Na kolech do kouzelného Leeuwarden, hlavního města Fríska.

6. den:Pohodová etapa podél řeky Dokkumer Ee do kouzelného Dokkumu – jediné městečko na trase na „kopci“.

7. den:Přes hospic vMarsum a příjemný Franeker do krásného velrybářského přístavu Harlingenu.

8. den:Přes Bolsward k pobřeží doMakkumu, přes Ferwoude a Workum do domovského přístavu vKoudumu.

9. den:Ráno předání lodi a busem po 30kilometrové hrázi doAMSTERODAMu. Prohlídka pěšky překrásného centra a večer odjezd do Čech.

10. den:Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Náročnost

Téměř žádná! Základní etapy jsou krátké a terén placatý. Samozřejmě si můžete trasy dle libosti prodloužit - zajímavých míst je v Holandsku dost. Místo na kole se můžete povozit i celý den lodí, což je taky příjemný zážitek. Kapitán stejně občas potřebuje pomoct při uvazování lodi v propustích či před padacími mosty, další osoba na palubě se tak hodí...

Cyklistické etapy měří od 40 do 90 km podle terénu a chuti najet více či méně kilometrů. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle libosti. Jezdí se nalehko. Vedoucí si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Nástupní místa

Dle dohody po trase Praha – Ústí - Drážďany. V případě obsazení všech 10-12ti míst skupinou je dohoda možná i ohledně jiného nástupního místa oproti příplatku za km navíc.

Tipy

KOLA: Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba - náhoda je blbec!

IN-LINE BRUSLE: Holandská města jsou kompletně vydlážděná, takže absolvovat celé etapy na bruslích moc nejde. Ale často se poblíž místa kotvení najde hned několik pěkných úseků a okruhů na brusle. Jde tedy spíš o projížďky po etapě, ale i tak to stojí za to a brusle, pokud je máte, si určitě vemte s sebou

Jiná sdělení

Garantem zájezdu je partnerská CK.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
Holandsko na lodi a na kole - STŘED a SEVER

Holandsko na lodi a na kole - STŘED a SEVER

STŘED Rovinky, cyklistické stezky, větrné mlýny, poklidné vesničky a historií prodchnutá města – to vše a mnohem víc je Holandsko. Snad jedinou nepříjemností může být občasný protivítr. Před ním se můžete jednoduše ukrýt na naši pohyblivou...

17990 Kč

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2019, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.