Island – Tatrabusem i pěšky napříč divočinou  

Kategorie = Turistika pěší, vysokohorská, via ferraty, treky Doprava = autobus / letecky
 

Stát(y): Island

Island - Tatrabusem i pěšky napříč divočinou
Volitelně poznávání, turistika či náročnější treking

• Nedostupné islandské vnitrozemí
• Mohutné vodopády, kaňony a ledovce
• Aktivní sopky, termální koupele
• Rafting kaňonem ledovcové řeky, pozorování velryb
• Ubytování v kempech, polopenze v ceně

 
Island – Tatrabusem i pěšky napříč divočinou
 

Foto klientů

Nejsou připojeny žádné fotografie

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodce, letenka vč. všech poplatků, doprava komfortním terénním speciálem "Tatrabus" (www.tatrabus.cz), 14x kemp, zapůjčení stanu, 13x snídaně a 14x večeře, informační materiály.

Letenky:
Pro leteckou přepravu na Island částečně využíváme příznivých cen přímých letů z Berlína. Pozemní transfer minibusem k letům z Berlína a zpět je zahrnut v ceně.

Cena nezahrnuje

(platí se na místě):
rafting (asi 160 EUR), lodní výlet za velrybami (asi 70 EUR).

Fakultativní služby:
termální lázně (asi 10-30 EUR), projížďka na koních (asi 70 EUR), lodní výlet za pozorováním papuchálků (asi 90 EUR) atd.

Popis zájezdu

Kdo neprojel islandské vnitrozemí, nezná Island. Teprve tady si uvědomíme jeho neuvěřitelnou odlehlost, sílu a drsnost jeho přírody. Automobil se prodírá lávovými poli, pak náhle brodíme metr hlubokou ledovcovou řeku a následují další desítky kilometrů sopečného písku černého jako noc, abychom viděli to, co vidí jen málokdo. Místo silnice jen vyjeté koleje, turistická infrastruktura minimální a počasí severské. Budete si zde právem připadat jako na Měsíci, vždyť také kosmonauti letu Apollo trénovali ve zdejších podmínkách. Ale na druhou stranu: kde jinde si odpočinout od ruchu měst a stresu civilizace než v místech, kde jste téměř sami! To vše nám umožní náš terénní automobil Tatra, který jsme si podle vlastního návrhu nechali přestavět na unikátní 20místný autobus, jenž nám zajistí pohodlí, nezávislost a flexibilitu i v náročném terénu odlehlých oblastí.

Program jednotlivých termínů se liší v druhé polovině zájezdu. Turisticko-poznávací program pokračuje od jezera Mývatn do geotermální oblasti Kverkfjöll, zatímco trekingový termín se přesouvá rovnou na jih ostrova, kde se budete moci vydat na jeden z nejlepších světových treků z Landmannalaugaru do Þórsmörku.

Program

1. den
Přílet na Island, Reykjavík - centrum příjemného hl. města; koupání v termálních lázních.
2. - 3. den
Dokončení prohlídky Reykjavíku, přístav, katedrála, nákup potravin. Islandský „zlatý trojúhelník" - Þingvellir (nejstarší parlament světa pod širým nebem), Geysir (fumarolové pole s proslavenými gejzíry), mohutný vodopád Gullfoss, terénní přejezd vnitrozemím sopečnou pouští mezi ledovci, fumarolové pole Hveravellir s koupáním v termálních pramenech.
4. den
Odpolední rafting kaňonem ledovcové řeky (nepovinný) nebo fotografování z vyhlídek nad kaňonem, či projížďka na koni, skansen Glaumbaer, nocleh v kempu u moře s koupáním v termálních pramenech.
5. den
Přejezd podél fjordů severního pobřeží, lodní výlet za pozorováním velryb (nepovinný), Akureyri - největší město severního Islandu, unikátní skalní formace v Ásbyrgi, vodopád Godafoss.
6. den
Kaňon divoké řeky Jökulsá - NP Jökulsárgljúfur, barevná sopka Rauðholar, nejmohutnější vodopád v Evropě Dettifoss; večer termální lázně.
7. - 8. den
Jezero Mývatn a jeho vulkanicky mimořádně aktivní okolí - sopka Krafla, lávové proudy, krátery na břehu jezera aj. Přejezd pustou krajinou kolem elegantní hory Herðubraið k obřímu sopečnému kráteru Askja s jezerem, dále přes lávová a černá písečná pole až k ledovci Vatnajökull do největší evropské geotermální oblasti Kverkfjöll (možnost výstupu na vyhlídkový vrchol a fakultativně vycházka po ledovci s místním instruktorem).
9. - 10. den
Návrat k jezeru Mývatn; vodopád Aldeyarfoss, terénní průjezd centrálním vnitrozemím do Landmannalaugaru.
11. - 12. den
Landmannalaugar - okružní vycházky či túry v okolních mimořádně barevných horách, vroucí vřídla, teplé potoky, lávové proudy, koupání v termálních pramenech, možnost projížďky na koních.
13. den
Terénní přejezd z Landmannalaugaru na jižní pobřeží, malebná osada Vík.
14. - 15. den
Přímořské útesy Dyrhólaey s ptačími koloniemi, vodopády Skógafoss a Seljalandfoss, večerní Reykjavík, závěrečný nákup, návrat do Prahy.
---
ODLIŠNÝ PROGRAM TERMÍNU S TREKINGEM:
7.-9. den
Celodenní program v okolí jezera Mývatn; terénní přejezd vnitrozemím k jihu se zastávkou u vodopádu Aldeyarfoss; Landmannalaugar - okružní túra v okolních barevných horách, koupání v termálních pramenech.
10.-12.den
Treking Landmannalaugar - Þórsmörk: duhové hory, přechod sopky Hrafntinnusker, černozelená krajina s tufovými vrcholky kolem jezera Álftavatn, výhledy na ledovec Mýrdalsjökul, kaňon řeky Markarfljót, sestup do lesnatého okolí Þórsmörku. Alternativou treku je turistika nalehko v úvodní a závěrečné části trasy a terénní přejezd od startu k cíli prostřední den.
13. den
Túra přes sedlo na úpatí ledovce Eyjafjallajökull a sestup k jižnímu pobřeží podél vodopádové řeky Skóga.

Náročnost

U třídenního treku, který jako jediný posouvá náročnost trekingového termínu do adventurní klasifikace 3, nespočívá v obtížném profilu, velkém převýšení či exponovaném terénu, ale v možnosti drsného počasí se silným větrem či momentálně vysokého stavu vody v několika menších řekách, jež je nutné cestou brodit. Délka treku je 56 km s maximální nadmořskou výškou 1100 m. Ostatní pěší výlety a túry, pokud nebude extrémně špatné počasí, odpovídají maximálně střední náročnosti 2, ale i zde je třeba nepodcenit vybavení do každého počasí.

Nástupní místa

Praha, Ústí nad Labem

Informace o ubytování

14x kemp, zapůjčení stanu

Informace o stravování

Polopenze je připravovaná průvodci, počítá se s pomocí klientů. U trekingových termínů budou dvě večeře a snídaně podávány formou speciální expediční stravy.

Tipy

Klima: Typicky severské, i za slunného počasí většinou trochu chladnější a s rychlými zvraty počasí oběma směry. Je třeba počítat s občasným deštěm, častým silným větrem a ojediněle i se sněžením.


Tatrabus je unikátní expediční vozidlo pro 20 osob, které bravurně zvládá terény Islandu i severní Afriky a zároveň nabízí pohodlí moderního autobusu i zázemí pro jedinečné cestovatelské zážitky a krásnou dovolenou. Více o tomto vozidle na www.tatrabus.cz

Jiná sdělení

GARANT CK ADVENTURA.


 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce