Julské Alpy – nejkrásnější via ferraty  

Kategorie = Pěší turistika Doprava = Autobus
Julské Alpy – nejkrásnější via ferraty
 

 

Stát(y): Slovinsko

• Těžší až velmi těžké vzdušné via ferraty
• Ubytování na chatách s možností polopenze
• Pro zkušenější horaly s dobrou fyzickou kondicí
• Mangrt, Mojstrovka, největší skalní okno Julek

Zájezd na via ferraty do slovinské a i té méně turistické, ale přesto velmi atraktivní, italské části Julek. Absolvujeme 4 krásné ferraty, různých obtížností. Vystoupáme na několi vrcholů, ze kterých budeme moci obdivovat krásu těchto strmých vápencových hor. Maximální denní převýšení, které překonáme je 1750 m. Všechny túry podnikneme pouze s malým batůžkem (na lehko). Zázemím nám budou horské chaty, kde je také možné se stravovat.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodci, doprava autobusem, zapůjčení kompletního vybavení na jištěné cesty, pojištění

Cena nezahrnuje

ubytování – 2x na chatě Tičarjev dom asi 20 EUR/noc, vč. polopenze 37 EUR/noc (členové Alpenvereinu sleva 50 % na ubytování) a 1x na Rif. Zacchi asi 22 EUR/noc, vč. polopenze 45 EUR/noc

Informace o stravování

Není v ceně zájezdu. Na většině slovinských horských chat, je možné si zakoupit samostatně snídani (5–7 EUR) a večeři (hlavní chod, 10–15 EUR). Zároveň si můžete rovnou objednat celou polopenzi (25–29 EUR), která se skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert). Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 1,50 EUR.

V případě, že budete mít zájem o polopenzi, prosím oznamte nám tuto skutečnost již při přihlášení (uveďte do poznámky na Smlouvě o zájezdu).

Informace o ubytování

Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chaty disponují restaurací, WC, umývárnou se studenou i teplou vodou.

Program

1. - 2. den
Odjezd večer, noční přejezd do Slovinska na sedlo Vršič (1611 m), via ferrata severní stěnou (obtížnost B/C – krátký ale intenzivní výstup) na Malou Mojstrovku (2332 m), nocleh na chatě Tičarjev dom (1620 m).
3. den
Via ferratou Jeseniška pot (obtížnost C/D – celodenní túra) skalním Oknem (největší skalní okno východních Alp) na Prisojnik (2547 m), návrat zpět na chatu Tičarjev dom.
4. den
Přesun autobusem k Fusinským jezerům a výstup na Rif. Zacchi (1380 m), dále výstup via ferratou Ponza Grande (obtížnost C) na stejnojmenný vrchol (2274 m). Sestup zpět na chatu, zde nocleh.
5. - 6. den
Ráno výstup na Mangrt (2677 m), náročná a velmi vzdušná ferrata Via Italia (obtížnost C/D – exponovaný výstup), následovaná lehkou Slovinskou ferratou (obtížnost B) na vrchol, sestup k Fusinským jezerům a noční přejezd, návrat v časných ranních hodinách.

Náročnost

3

Nástupní místa

Praha, Příbram, Písek,České Budějovice.

Jiná sdělení

Garant ck Adventura.

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení na via ferraty: kombinace prsního a sedacího úvazku provázaná plochou smyčkou, lanová brzda se speciálními karabinami na jištěné cesty, horolezecká přilba.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies