Korsika pohodově - NOVĚ   

Kategorie = Cykloturistika Ubytování = Bungalov, Karavan Doprava = Autobus
 

Stát(y): Francie

Nejkrásnější sedla a pláže

  • Hvězdicové výlety s podporou autobusu
  • Ubytování v bungalovech s kuchyňkou
  • Azurové moře s písečnými plážemi
  • Přírodní krásy a lokality UNESCO
 
Korsika pohodově - NOVĚ
 

Foto klientů

Nejsou připojeny žádné fotografie

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit
24901 06.09.2018 - 17.09.2018 9/8 BNG /
v ceně 16990 Kč
-
0

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

Kredit = věrnostní sleva, kterou získáváte účastní na tomto zájezdu. Nárok na věrnostní slevu získáváte den po absolvování tohoto zájezdu.
Cena FM = Cena First Minute s uplatněnou slevou za včasné objednání

Tip: Klikněte na termín pro zobrazení podrobností včetně ceny
Tip: Klikněte na ubytování pro zobrazení detailu ubytování a poptávkového formuláře daného ubytování

Jak se přihlásit na zájezd?

Dokumenty ke stažení k organizaci zájezdů

Cena zahrnuje

průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, trajekt na Korsiku a zpět, 9x bungalov, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků do 30 000 Kč.

Cena nezahrnuje

výlet lodičkou pod skalní útesy v Bonifaciu (hodinový okruh asi EUR 17,5/os., skupinové slevy)

Popis zájezdu

Korsika je ostrovem krásných pláží, průzračného moře a neuvěřitelných přírodních útvarů. Nabízíme vám zde citlivě namíchaný koktejl cyklistiky, plážování a poznávání. Během deseti dní navštívíme nejvýznamnější korsická města, vychutnáme si nejkrásnější cyklistické trasy a dopřejeme si báječné koupání v moři. Zamíříme do západní a jižní části ostrova, odkud využijeme podpory autobusu do horských sedel a malebnou krajinou budeme sjíždět na kole zpátky k moři. Cestou nás bude provázet všudypřítomná vůně makchie (Napoleon prý jednou prohlásil, že podle ní by poznal svůj rodný ostrov i se zavázanýma očima). Program je koncipován tak, že strávíme vždy tři noci na jednom místě u moře, a můžeme tak vhodně kombinovat cyklistický i relaxační program. Denní výlety s podporou autobusu vycházejí vstříc všem výkonnostním úrovním cyklistů. V září má Korsika optimální klima pro cyklistiku, denní teploty jsou příjemné a silnice nejsou tak plné, jako v letní sezoně.

Program

1.–2. den

Odjezd dopoledne, noční přejezd do Itálie; ranní trajekt do korsické Bastie, napříč korsickým národním parkem na západní pobřeží.

3. den

Autobusem do nejvýše položeného sedla na Korsice - Col de Vergio (1477 m) a dále nekonečný 34kilometrový sjezd na kole přes Évisu do Porta (pro zájemce malá zajížďka do kaňonu Spelunca ); fantastické přírodní útvary Calanche , malebná korsická vesnička Piana (50 km).

4. den

Okruh korsickým vnitrozemím přes malebnou horskou vesničku Vico; možnost koupání v řece Liamone, přes Casaglione zpět na pobřeží; odpočinek a koupání na pláži u kempu (50 km).

5. den

Hlavní město Ajaccio, typické korsické tržiště, muzeum a rodný dům Napoleona; odpoledne na kole údolím řeky Taravo (korkové duby, olivy, vinná réva) za prehistorickou kulturou Filitosa až do Propriana (30 km), možnost prodloužení podél pobřeží (57 km).

6. den

Autobusem do nejkorsičtějšího z korsických měst Sartène; na kole k megalitickým památkám Cauria (35 km).

7. den

Autobusem do sedla Col de St. Eustache a odtud na kole svéráznou krajinou s nádhernými výhledy, přes vesničky Aullène, Zonza a Ste. Lucie de Tallano zpět k moři do Propriana (50 km); alternativně přes sedlo s vesničou Arbellara (64 km).

8. den

Bílá perla ostrova Bonifacio (prohlídka města, fakultativní vyjížďka lodí), přejezd autobusem na východní pobřeží (den bez kol).

9. den

Skalní útvary a vodopád Piscia de Gallu, přehrada L´Ospedale, sjezd k moři (35 km); alternativně přes Zonzu a Levii (75 km) nebo okruh z kempu na nejkrásnější pláže ostrova (36 km).

10. den

Autobusem k přehradě L Ospédale a dále přes sedlo Col de Bavella (1218 m) s bílou madonou, famózní výhledy na všechny strany - skalní scenérie věží Bavella, dohled až na moře; na kole údolím a kolem kaskád říčky Polischellu do Solenzary, možnost koupání (55 km).

11.–12. den

Ranní/dopolední přejezd do Bastie, odpolední/podvečerní trajekt na pevninu, noční přesun přes Itálii a Německo, návrat následující den kolem poledne/odpoledne.

Náročnost

2

Povrch a profil:většinou asfalt (místy horší kvality, variantně šotolina); kopcovitý profil (základní trasy jsou vždy kratší, převážně z kopce - do sedla vás vyvezeme autobusem, variantní trasy jsou delší, kopcovitější, avšak rozmanitější).
Doporučené kolo:silniční (místy asfalt horší kvality), trekingové nebo horské.

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň

Informace o ubytování

Vždy 3 noci v kempu na jednom místě - 3x na západním pobřeží u Sagone, 3x na jihozápadním pobřeží u Propriana, 3x na jihovýchodním pobřeží u Porto Vecchia. Vybavení bungalovů: 2 oddělené 2lůž. ložnice (1. ložnice oddělené postele, 2. ložnice s manželskou postelí, vlastní povlečení); společný prostor (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem a lůžkem menšího rozměru; společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC).
Příplatek za jednolůžkový pokoj 5100 Kč.

Informace o stravování

Individuální stravování – místní restaurace v kempu nebo blízkém městečku, využití společné kuchyňky v bungalovu (možnost nákupu potravin na místě).

Jiná sdělení

Garant CK Adventura.

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

Úsporné sprchové hlavice EcoXygen, díky kterým ušetříte až 75% vody.