Korsika pohodově - KLASICKY  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Korsika pohodově - KLASICKY
 

 

Stát(y): Francie

Ostrov vůní a barev
* hvězdicové výlety s podporou autobusu
* ubytování v bugalovech s kuchyňkou
* azurové moře s písečnými plážemi

Desetidenní poznávací zájezd s lehkou cykloturistikou na Korsiku, ostrov, jehož překrásná subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů. Možnost dokoupení místní francouzské polopenze.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

Doprava klimatizovaným autobusem se speciálním krytým vlekem na kola, trajekty, vstupní a výstupní poplatek, pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna zájezdu do 30 000 Kč, pobytová taxa, 2x ubytování v hotelu v Corte se snídaní, 5x v jednoduchých bungalovech, povlečení, levnější varianta: 7x ubytování ve vlastních stanech v kempu bez stravy, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje

Vratná kauce 30 EUR/bungalov, vstupy, lodní výlet, stravování s výjimkou 2 snídaní při ubytování v hotelu a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Informace o stravování

BNG: bez stravy, 2x snídaně v hotelu Corte.
Příplatky: 5x polopenze 3chodové francouzské menu se sklenkou vína 2420 Kč - začíná 4. den večeří a končí 8. den snídaní.

CAM: z vlastních zásob.
Příplatky:
5x polopenze 3chodové francouzské menu se sklenkou vína 2420 Kč - začíná 4. den večeří a končí 8. den snídaní.

Informace o ubytování

BNG: 5x ubytování v jednoduchých bungalovech, 2x v hotelu v Corte se snídaní. Bungalov : dvě navzájem oddělené 2lůžková a 3lůžková ložnice – doporučujeme pro 2 dospělé osoby a dítě (palanda + samostatné lůžko). Oddělená společná kuchyňka (lednička, vařič, základní nádobí), společná koupelna (WC, umyvadlo, sprcha) a terasa. Vratná kauce na bungalov 30euro na bungalov. Kemp je vybaven dětským a velkým bazénem.Bungalovy jsou zasazeny do krásné kaskádovitě řešené zahrady s množstvím zeleně a dvěma bazény. Je to skutečně příjemné prostředí a jedná se o jeden z nejoblíbenějších kempů na Korsice I kvůli jeho skvělé poloze. Kemp se nachází v blízkosti krásné pláže.

Příplatky: neobsazené lůžko v bungalovu 4 600 Kč; 1lůžkový pokoj v bungalovu 4 600 Kč.


CAM: 7x ve vlastních stanech v kempu.

Program

1. - 2. Odjezd z ČR, trajektem z Itálie do BASTIE na KORSICE. Odjezd překrásným hornatým vnitrozemím do VIZZAVONY. Koupání v horách v překrásných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH, sjezd na kole z Col de Vizzavona (1 163 m) zajímavými horskými vesnicemi do Corte (400 m), ubytování v hotelu (2 noci se snídaní na stejném místě). Večerní život v CORTE s možností místních specialit v útulných hospůdkách. Na kole 34 km, ↑400 m.

3. Po snídani se vydáme na kolech jednou z nejkrásnějších korsických dolin RESTONICA k salaším Grotelle (1370 m). Pohodový pěší výlet k jezeru MELO (1711 m, tam a zpět 2 hod.), případně ještě k jezeru Capitello (1911 m, +1,5 hod.). Návrat do Corte, prohlídka města. Na kole 2x15 km, převýšení 950 m.

4. Snídaně, ráno přejezd autobusem impozantním kaňonem řeky Golo - Scala di Santa Regina na nejvyšší silniční sedlo Korsiky COL DE VERGHIO (1477 m). Sjezd na kolech úchvatnou horskou krajinou s borovým lesem. Výhledy do soutěsky SPELUNCA, jedné z nejznámějších atrakcí ostrova. Možnost koupání v kaskádách v ústí soutěsky. Přes malebnou obec Ota do vyhlášeného letoviska PORTO. Stoupání k bizarním načervenalým skalním útvarům CALANCHE. Dojezd za PIANU – vesničku oceněnou jako nejkrásnější francouzská obec (+12 km, převýšení +450 m). Odtud se autobusem přesuneme do zátoky Valinco u Propriana. Pozdě večer ubytování v příjemném kempu v jednoduchých bungalovech blízko pláže (5 nocí na stejném místě).

5. Odpočinkový den - koupání a pobyt u moře. Pro zájemce krátká návštěva nedalekého proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry (cca 20 km tam i zpět, převýšení 100 m). Možnost prodloužit dle individuálního doporučení průvodce.Večer návštěva autobusem svérázného středověkého městečka SARTÈNE.

6. Autobusem do PIETRETO-BICCHISANO (450 m). Na kole přes COL DE ST. EUSTACHE (995 m) a DOL DE TANA do AULLÉNE (850 m). Pak nádherný sjezd přes LORETO DI TALLANO k řece RIZZANÉSE. Koupání u Janovského mostu SPIN A CAVALLU. Na kole 50 km. Busem nebo na kole (+20 km) do kempu.

7. Výlet autobusem do vyhlášeného BONIFACIA. Prohlídka Bonifacia, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce nádherná projížďka lodí pod skalnatými útesy města (cca 20 EUR/os.) nebo pohodová pěší turistika po pobřežních útesech s překrásnými výhledy na město na skalách až k majáku na písčitou pláž u ostrůvku St. Antoine (tam i zpět asi 12 km). Návrat navečer. Pro cyklisty možný individuální program v okolí zálivu Valinco.

8. Ráno odjezd autobusem do sedla pod siluetou skalních věží BAVELLA (1 218 m). Na kole sjezd přes Zonzu a Levii do zajímavého městečka STE LUCIE DE TALLA-NO, dále pak až do Propriana. Na kole cca 40 km). Zájemci mohou dojet až do kempu (60 km, převýšení 250 m) .V podvečer se stihneme ještě vykoupat v moři.

9. Brzy ráno (dle odjezdu trajektu) do BASTIE, prohlídka přístavního města, poslední nákupy dárků. Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.

10. Návrat do ČR.Náročnost

2-3

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady (od 4 osob), Praha, Jihlava (od 4 osob), Brno, Břeclav, Bratislava (od 6 osob).

Svozy: Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mladá Boleslav.

Tipy

Cestopis "poezie psaná krví" k zájezdu ZDE
Cestopis "Korsika na kole" k zájezdu ZDE

Jiná sdělení

POŘADATEL ZÁJEZDU CK POZNÁNÍ

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies