Korsika pohodově - KLASICKY  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
 

Stát(y): Francie

 

Ostrov vůní a barev

nejkrásnější ostrov Středomoří

• kvalitní silničky pobřežím i horami

• do hor busem pro zpříjemnění tras 
 
 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit
25102 25.08.2017 - 03.09.2017 7/8 CAM /
BNG /
v ceně 12490 Kč
14990 Kč
-
-
0

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

Kredit = věrnostní sleva, kterou získáváte účastní na tomto zájezdu. Nárok na věrnostní slevu získáváte den po absolvování tohoto zájezdu.
Cena FM = Cena First Minute s uplatněnou slevou za včasné objednání

Tip: Klikněte na termín pro zobrazení podrobností včetně ceny
Tip: Klikněte na ubytování pro zobrazení detailu ubytování a poptávkového formuláře daného ubytování

Jak se přihlásit na zájezd?

Dokumenty ke stažení k organizaci zájezdů

Cena zahrnuje

BNG:pojištění léčebných výloh v zahraničí a připojištění stornopoplatků, doprava klimatizovaným autobusem se speciálním krytým vlekem na kola, trajekty, vstupní a výstupní poplatek, pobytová taxa, 5x ubytování v jednoduchých bungalovech, 2x v hotelu v Corte se snídaní, povlečení, sportovní instruktor, informační materiály.

CAM:pojištění léčebných výloh v zahraničí a připojištění stornopoplatků, doprava klimatizovaným autobusem se speciálním krytým vlekem na kola, trajekty, vstupní a výstupní poplatek, pobytová taxa, 7 x ubytování ve vlastních stanech v kempu bez stravy, sportovní instruktor, informační materiály.

Cena nezahrnuje

BNG:vstupy, lodní výlet, vratnou kauci na bungalov 30euro na osobu, stravování s výjimkou 2 snídaní při ubytování v hotelu a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje".
Příplatky: neobsazené lůžko v bungalovu 4 000 Kč, česká večeře 1 000 Kč (začíná 4. den a končí 8. den).

CAM:vstupy, lodní výlet, stravování a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje".
Příplatky: česká večeře 1 000 Kč.

Popis zájezdu

Desetidenní poznávací zájezd s lehkou cykloturistikou na Korsiku, ostrov, jehož překrásná subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů.

Program

1. - 2.den:odjezd z ČR, trajektem z Itálie do BASTIE na KORSICE. Odjezd překrásným hornatým vnitrozemím do VIZZAVONY. Koupání v horách v překrásných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH, sjezd na kole z Col de Vizzavona (1 163 m) zajímavými horskými vesnicemi do Corte (400 m), ubytování v hotelu (2 noci se snídaní na stejném místě). Večerní život v CORTE s možností místních specialit v útulných hospůdkách. Na kole 34 km, ↑400 m.
3. den:po snídani se vydáme na kolech jednou z nejkrásnějších korsických dolin RESTONICA k salaším Grotelle (1370 m). Pohodový pěší výlet k jezeru MELO (1711 m, tam a zpět 2 hod.), případně ještě k jezeru Capitello (1911 m, +1,5 hod.). Návrat do Corte, prohlídka města. Na kole 2x15 km, převýšení 950 m.
4. den:snídaně, ráno přejezd autobusem impozantním kaňonem řeky Golo na nejvyšší silniční sedlo Korsiky COL DE VERGHIO (1477 m). Sjezd na kolech úchvatnou horskou krajinou s borovým lesem. Výhledy do soutěsky SPELUNCA, jedné z nejznámějších atrakcí ostrova. Možnost koupání v kaskádách v ústí soutěsky. Přes malebnou obec Ota do vyhlášeného letoviska PORTO (36 km, převýšení 120 m). Stoupání k bizarním načervenalým skalním útvarům CALANCHE. Dojezd do PIANY – vesnička oceněná jako nejkrásnější francouzská obec (+12 km, převýšení +450 m). Odtud se autobusem přesuneme do zátoky Valinco u Propriana. Pozdě večer ubytování v příjemném kempu v jednoduchých bungalovech blízko pláže (5 nocí na stejném místě).
5. den:odpočinkový den - koupání a pobyt u moře. Pro zájemce krátká návštěva nedalekého proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry, okruh SOLLACARO (500 m) a zpět po pravém břehu řeky Taravo (40 km, převýšení 500 m) nebo přes Col de Celaccia (582 m) a malebné OLMETO (30 km, převýšení 600 m). Večer návštěva autobusem svérázného středověkého městečka SARTÈNE.
6. den:autobusem do PIETRETO-BICCHISANO (450 m). Na kole přes COL DE ST. EUSTACHE (995 m) a DOL DE TANA do AULLÉNE (850 m). Pak nádherný sjezd přes LORETO DI TALLANO k řece RIZZANÉSE. Koupání u Janovského mostu SPIN A CAVALLU. Na kole 50 km, převýšení 650 m. Busem nebo na kole (19 km) do kempu.
7. den:výlet autobusem do vyhlášeného BONIFACIA. Prohlídka Bonifacia, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce nádherná projížďka lodí pod skalnatými útesy města (cca 17 EUR na osobu) nebo pohodová pěší turistika po pobřežních útesech s překrásnými výhledy na město na skalách až k majáku na písčitou pláž u ostrůvku St. Antoine (tam i zpět asi 12 km). Návrat navečer. Pro cyklisty možný individuální program v okolí zálivu Valinco.
8. den:ráno odjezd autobusem do sedla pod siluetou skalních věží BAVELLA (1 218 m). Na kole sjezd přes Zonzu a Levii do zajímavého městečka STE LUCIE DE TALLA-NO, dále pak až do Propriana a odtud do kempu (60 km, ↑350 m, po dohodě možno závěr dojet autobusem). V podvečer se stihneme ještě vykoupat v moři.
9. den:brzy ráno do BASTIE, prohlídka přístavního města, poslední nákupy dárků. Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.
10. den: návrat do ČR.Náročnost

2-3

Nástupní místa

Praha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, svoz Liberec

Informace o ubytování

BNG:5x ubytování v jednoduchých bungalovech, 2x v hotelu v Corte se snídaní. Bungalov : dvě navzájem oddělené 2lůžková a 3lůžková ložnice – doporučujeme pro 2 dospělé osoby a dítě (palanda + samostatné lůžko). Oddělená společná kuchyňka (lednička, vařič, základní nádobí), společná koupelna (WC, umyvadlo, sprcha) a terasa. Vratná kauce na bungalov 30euro na bungalov. Kemp je vybaven dětským a velkým bazénem.Bungalovy jsou zasazeny do krásné kaskádovitě řešené zahrady s množstvím zeleně a dvěma bazény. Je to skutečně příjemné prostředí a jedná se o jeden z nejoblíbenějších kempů na Korsice I kvůli jeho skvělé poloze. Kemp se nachází v blízkosti krásné pláže

Příplatky: neobsazené lůžko v bungalovu 4 000 Kč


CAM: 7x ve vlastních stanechv kempu.

Informace o stravování

BNG:bez stravy, 2x snídaně v hotelu Corte.

Příplatky:5x česká večeře 1000 Kč (začíná 4. den večeří a končí 9. den snídaní).

CAM: z vlastních zásob.
Příplatky:
česká večeře 1000 Kč.


Tipy

Cestopis "poezie psaná krví" k zájezdu ZDE
Cestopis "Korsika na kole" k zájezdu ZDE

Jiná sdělení

Vzhledem k tomu, že jízdní řády trajektů na sezónu 2017 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, může se stát, že program bude lehce upraven z důvodu změny jízdního řádu trajektů.

Zájezd pořádáme ve spolupráci s CK Poznání.

Foto klientů

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

Poradíme Vám, jak ušetřit za vytápění i energie, jak využívat solární energii a úsporné zdroje světla a vody.