Korsika s lehkou turistikou  

Kategorie = Turistika Doprava = Autobus
Korsika s lehkou turistikou
 

 

Stát(y): Francie

10denní poznávací zájezd s lehkou turistikou na Korsiku, ostrov, jehož nejkrásnější subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů.

Francie, Korsika -- poznávací zájezd s lehkou turistikou.....Anglické kaskády, hrdé město Corte, Manganello kaskády se spoustou tůní a přírodních skluzavek, vyhlášená soutěska Spelunca, letovisko Porto, bizarní barevné skály Calanche, Napoleónovo rodiště Ajjacio, překrásná zátoka v okolí Propriana, pirátské město Sartene, menhiry ve Filitose, skalní veže Bavella a Trou de la Bombe, užasné Bonifacio, jeden z divů Evropy....

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně turistiky a připojištění storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem, trajekty, vstupní a výstupní poplatek, pobytová taxa, 5x ubytování v jednoduchých bungalovech, 2x v hotelu v Corte s jednoduchou snídaní, povlečení, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje

vstupy, lodní výlet, vratnou kauci na bungalov 30euro na osobu,stravování s výjimkou 2 snídaní v hotelu a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".

Informace o stravování

bez stravy. 2x snídaně v hotelu.Lze přikoupit českou večeři 5x česká večeře (4.-8. den) 750 Kč.

Informace o ubytování

5x ubytování v jednoduchých bungalovech, 2x v hotelu v Corte se snídaní. Bungalov : dvě navzájem oddělené 2lůžková (s manželskou postelí) a 3lůžková ložnice – doporučujeme pro dospělou osobu a dvě děti (palanda + samostatné lůžko). Oddělená společná kuchyňka (lednička, vařič, kávovar, základní nádobí), společná koupelna (WC, umyvadlo, sprcha) a terasa. Vratná kauce na bungalov 30euro na osobu.Kemp je vybaven dětským a velkým bazénem.Bungalovy jsou zasazeny do krásné kaskádovitě řešené zahrady s množstvím zeleně a dvěma bazény. Je to skutečně příjemné prostředí a jedná se o jeden z nejoblíbenějších kempů na Korsice I kvůli jeho skvělé poloze. Kemp se nachází v blízkosti krásné pláže a také je to skvělé výchozí místo pro ty nejzajímavější výlety na ostrově.

Příplatky: neobsazené lůžko: 1. termín 3 700 Kč, 2. termín 4 200 Kč

Program

1. - 2.den: odjezd z ČR, trajektem z Itálie do BASTIE na KORSICE. Odpoledne odjezd překrásným hornatým vnitrozemím do VIZZAVONY. Příjemná túra s koupáním v horách v překrásných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH, přejezd do Corte, ubytování v hotelu (2 noci se snídaní na stejném místě). V případě denního trajektu se bude odpolední turistika odehrávat v kaskádách překrásného údolí TAVIGNANA. Večerní život v CORTE.
3. den: po snídani krátký přejezd do Tattone, lehká turistika k salaším TOLLA s báječným koupáním, pro zájemce pohodová turistika k nejhezčím kaskádám Korsiky na řece MANGANELLO pod mohutným více než 2 500 m vysokým Monte Rotondo. Návrat do hotelu Corte, prohlídka města.
4. den: brzy ráno snídaně, přejezd majestátním kaňonem řeky Golo do soutěsky Spelunca info, Jedné z nejznámějších atrakcí ostrova. Pohodová turistika s možností koupání v kaskádách. Krátce zastavíme ve vyhlášeném letovisku PORTO info. Cestou navštívíme bizarní skály CALANCHE. Po krátké procházce touto pastvou pro oči, kde barevné skalní útvary ostře kontrastují s azurovou hladinou moře, se přesuneme do zátoky Valinco u Propriana. Pozdě večer ubytování v kempu v jednoduchých bungalovech, 5 nocí na stejném místě.
5. den: koupání a pobyt u moře. Pro zájemce krátká návštěva nedalekého proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA info s mnoha menhiry a večerní návštěva nedalekého městečka Propriano.
6. den: středně náročná turistika v oblasti ZONZY - vrchol MONTE CALVA (1 377 m) s excelentní vyhlídkou, nebo vodopád tzv. „čůrající kohoutek", odpoledne stihneme koupání v moři.
7. den: výlet do vyhlášeného BONIFACIA, prohlídka města, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce nádherná projížďka lodí pod skalnatými útesy (cca 17 EUR na osobu). Pohodová turistika po pobřežních útesech s překrásnými výhledy na město na skalách až k majáku na písčitou pláž u ostrůvku St. Antoine (tam i zpět asi 12 km). Návrat večer.
8. den: ráno pohodová turistika pod siluetou skalních věží BAVELLA ke skalnímu oknu TROU DE LA BOMBE info, Pro zájemce s výstupem na PUNTA VELACO info (1483 m) s fantastickým výhledem na východní i západní pobřeží Korsiky. Odpoledne se stihneme ještě vykoupat v moři.
9. den: brzy ráno do BASTIE, prohlídka přístavního města, poslední nákupy dárků. Odpoled ním trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.

Nástupní místa

Praha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, svoz Ostrava, svoz Frýdek-Místek, svoz Nový Jičín, svoz Olomouc, svoz Prostějov, Břeclav

Jiná sdělení

Poznámka I: Vzhledem k tomu, že jízdní řády trajektů na sezónu 2015 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, může se stát, že progra m bude lehce upraven z důvodu změny jízdního řádu trajektů.

Zájezd pořádá CK Poznání.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks