Královská cyklostezka   

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Královská cyklostezka
 

 

Stát(y): Německo

Kolem zámků a Havolských jezer
• Havel-Radweg = cyklostezka roku!
• královská sídla mezi Berlínem a Postupimí
• večerní Berlín

Nechte se očarovat půvabem krajiny okolo Havolských jezer, kde pruští králové vystavěli své honosné zámky, parky a zahrady, které po pohodlných cyklostezkách objedeme. Přejedeme „Most špionů" i kolem bývalé berlínské zdi.
Ze sedel kol budeme pozorovat výletní lodě, jachty a neodoláme posezení v některé ze zahrádek s občerstvením. Na kole nebo bezstarostně a levně metrem si odskočíme do Berlína - například se zvěčnit pod Braniborskou bránou.

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

V ceně: doprava vč. kola, ubytování, snídaně, pobyt. taxa, průvodce, informační materiály.

Cena nezahrnuje

V ceně nejsou přívozy (0,50-1,50 EUR).

Informace o stravování

2x snídaně formou bufetu. Na trase i v místě ubytování jsou restaurace i stánky.

Informace o ubytování

2x ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v ***hotelu v obci mezi třemi Havolskými jezery. Povlečení a ručníky v ceně. V hotelu je restaurace. V hotelu WiFi (za poplatek 1 EUR/0,5 h).

Program

1. Ranní přesun busem; na kolech po Havel-Radweg podél řeky Havoly a několika jezer do města Werder - zde Muzeum kola, historické jádro na ostrově (dostupné přes most) a přívozem k našemu hotelu, ležícímu v obci mezi třemi jezery (38 km). Cestou možná zajížďka (přes trajekt) k zámku královny Luisy v Ketzinu (+ 2 x 3 km).
2. Okolo Templínského jezera do královské Postupimi. Zámecký okruh kolem více než 20 historických staveb (světové dědictví UNESCO, rokokový zámek Sanssouci, zámek Charlottenhof, Cecilienhof – místo konání Postupimské konference, tzv. „malá" Braniborská brána, ruská čtvrť Alexandrowka, malebná holandská čtvrť s hospůdkami, most Glienicker Brücke – bývalá hranice mezi NDR a Západním Berlínem, místo vzájemné výměny špionů), (38 km). Okruh navíc podél známého jezera Wannsee (17 km).
3. Okolo tří Havolských jezer Schwielowsee, Glindowsee a Caputher See (23 km), přídavek např. podél Havoly k jezeru Göttin See a okolo „třešňového ostrova Töplitz" (+ 30 km). Odjezd do ČR. Rovinaté asfaltové i nezpevněné cyklostezky.

TIP: etapu druhého dne lze zpestřit odpolední či večerní návštěvou Berlína – jednoduše a levně vlakem S-Bahn (7 EUR celodenní platnost na spojení z Postupimi včetně MHD v Berlíně).

Náročnost

1

Nástupní místa

Nástupní místa: Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha, Roudnice n. L., Lovosice, Ústí n.L..

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
Bavorsko-rakouský cyklorelax

Bavorsko-rakouský cyklorelax

Malebná krajina lákající ke snění, stezky lemované gotickými kostelíky a kapličkami, ale také hospůdkami se zahrádkami. Bavorské pivo po etapě a pár vláčných temp v termálním bazénu – znáte snad příjemnější pojetí cykloturistiky? Po dvou...

5550 Kč

 
Regensburg: romantické cyklostezky

Regensburg: romantické cyklostezky

Milovníkům nenáročné cyklistiky předkládáme čtyřlístek překrásných bavorských říčních cyklo-stezek. Provedou vás podél řek i po tělesech zrušených železnic malebnou krajinou bavorské Jury, ozdobené krasovými úkazy. Rytíři, vévodové a knížata zde...

6550 Kč

 
Labská stezka

Labská stezka

Labský kaňon nás propustí Národním parkem Saské Švýcarsko s fascinujícími skalními útvary kolem Königsteinu, nejmohutnější pevnosti na stolové hoře v Evropě, lázeňského Rathenu i dalších stolových hor. V sedle kola v pohodě projedeme Drážďany. Z...

4950 Kč

 
Braniborský speciál

Braniborský speciál

Tento zájezd provede přívržence poklidné cyklistiky rovinatou krajinou jižně od Berlína nejprve okolo lužického jezera do romantického Spreewaldu a během dalších etap po dokonalých cyklostezkách se značenými okruhy vyhlášeného bruslařského revíru...

5150 Kč

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2019, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.