Mallorca-autobusem či letecky  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = autobus / letecky
Mallorca-autobusem či letecky
 

 

Stát(y): Španělsko

Cyklistický ráj ve Středomoří
• pestrý program s podporou autobusu
• silniční trasy i MTB varianty
• pomerančovníky a větrné mlýny...

Mallorka - největší z Baleárských ostrovů s hlavním městem Palma de Mallorka pyšnícím se mnoha historickými památkami nabízí neuvěřitelné bohat-ství krás - od romantických pláží s palmami přes úrodný kraj pomerančovníků, citronovníků, mandloní, olivovníků a fíkovníků ve vnitrozemí, až po členitá pohoří s borovými lesy i středověkými kláštery na západním a severním pobřeží. Mallorka je ideálním místem pro cyklistiku, k dispozici je spletitá síť silnic a silniček bez velkého provozu aut. Cykloetapy jsou vedeny po asfaltových cestách. Na své si tak přijdou silniční i trekoví cyklisté. Pro vyznavače MTB máme připraveno pár obtížnějších variant, přesto doporučujeme vybavit kolo plášti na asfaltový povrch, který bude převažovat. Všechny vypsané trasy lze zkrátit či prodloužit, cyklozájezd je tak otevřen pro všechny nadšence cyklistiky.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

BUSOVÁ VARIANTA:
doprava klimatizovaným autobusem (4 600 km) se speciálním krytým vlekem na kola, zpáteční trajekt na Mallorku, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč, transfery, 8x ubytování s polopenzí v hotelu nebo apartmánu, 1x ubytování ve 4lůžkové kajutě, pobytová taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály,

LETECKÁ VARIANTA:

letenka vč. let. tax a poplatků cca 6 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč, transfery, 7x ubytování s polopenzí v hotelu nebo apartmánu, pobytová taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály. Vlastní kolo můžete poslat s autokarovou skupinou dle vypsaných nástupních míst.

Informace o stravování

BUSOVÁ VARIANTA: 8x polopenze v hotelu nebo apartmánu.

LETECKÁ VARIANTA:7x polopenze v hotelu nebo apartmánu.

Informace o ubytování

BUSOVÁ VARIANTA:8x ubytování v apartmánu nebo hotelu, 1x ubytování ve 4lůžkové kajutě. Příplatek za 1lůžkový pokoj 4000 Kč.

LETECKÁ VARIANTA: 7x ubytování v apartmánu nebo hotelu. Příplatek za 1lůžkový pokoj 3500 Kč.

Program

1. den: bus. skupina: odjezd z ČR v dopoledne přes Německo a Francii do Španělska.

2. den: dopoledne příjezd do hl. města Katalánska - BARCELONA, možnost návštěvy památek (nočním trajektem na Mallorku ve 4lůžkových kajutách). Let. skupina: odlet z ČR na Mallorku, ubytování, večeře.

3. den: bus. skupina připluje na ostrov, obě skupiny: cykloturistika v západním cípu Mallorky. Navštívíme malebný přístav PORT DANDRATX a dále přes podhorské ARRACO zajedeme do romantického letoviska SANT ELM, písčitá pláž (možnost koupání) s výhledem na ostrůvek Pantaleo či opuštěný skalnatý ostrov Dragoneru. Pro MTB nadšence bikeová cesta až k terasovým zahradám kláštera trapistů nad zátokou CALLA EN BASSET. Pokračování v cestě na Andratx a busem odjezd do hotelu, ubytování, večeře (4 noci na stejném místě.

4. den: snídaně, busem ke kartuziánskému klášteru VALLDEMOSSA v zeleném horském údolí, místu, které se proslavilo zimním pobytem Frederika Chopina a George Sandové. Odtud následují dvě horské etapy v pohoří SERRA DE TRAMUNTANA (UNESCO). Lehčí cyklotúra nás přes Palmanyolu a Bunyolu dovede pod úchvatné zříceniny majestátného hradu ALARÓ z 10. století, sjezd do podhradního městečka a pokračování v trase zpět na Palmanyolu, kde na nás bude čekat autobus. Těžší varianta, tzv. královský horský okruh, nás po nesčetných serpentinách podél severozápadního pobřeží zavede přes uměleckou vesničku DEIÁ do města pomerančovníků a citroníků SÓLLER, odkud začneme stoupat do sedla COLL DE SOLLER (501 m n. m.), abychom si následně užili 13 km sjezd do podhorské Bunyoly. Pokračování v trase k busu. Společný odjezd do hotelu, večeře.

5. den: snídaně, fakultativně návštěva vodního ráje AQUALANDU v Arenalu nebo cykloturistika podél jihozápadního pobřeží k mysu CAP BLANC s majákem a dále do malebného letoviska CALA PI s obrannou věží a romantickou pláží patřící mezi nejkrásnější na Mallorce, koupání. Na zpáteční trase možnost návštěvy 3000 let staré prehistorické osady CAPOCORB VELL, a dále přes Can Patacó do hotelu, večeře.

6. den: snídaně, místním busem do hl. města PALMA DE MALLORCA - gotická katedrála LA SEU, jedna z nejkrásnějších v celém Španělsku, palác ALMUDAINA, původně arabský Alcazar a sídlo maurských vezírů, Arabské lázně, tržnice aj. Odpoledne relax u moře či bazénu.

7. den: výlet ke klášteru LLUC s černou madonou zvanou LA MORENETA, horskou silnicí pod vrcholem TOMIR (1103 m) sjedeme následně do údolí MARC a do městečka POLLENCA s templářským kostelem z 13. století. MTB nadšenci si tuto trasu mohou ztížit po horské cestě GR-221. Kalvárie - výstup po 365 schodech ke kapličce s panoramatickými výhledy tyčící se nad městem. V rámci časových možností prodloužení trasy k moři s koupáním. Setkání s autobusem a odjezd do hotelu, večeře (4 noci na stejném místě, let. varianta pouze 2 noci).

8. den: snídaně, odjezd autobusem na severovýchodní cíp Mallorky. Nenáročná cyklistika podél pobřeží do ALCUDIE přes přírodní rezervaci ALBUFERA (pozorování ptactva) do letoviska CAN PICAFORT. Při cestě koupání a relaxace. Zpět do hotelu. Pro horské nadšence cykloetapa na mysu FORMENTOR s nesčetnými výhledy na majestátné útesy. Možnost absolvování celé trasy ke stejnojmennému majáku nebo výšlap až na vrchol TALAIA, odkud budete mít celý poloostrov jako na dlani. Sjezd do Alcudie, příjezd do hotelu, večeře.

9. den: bus. skupina: cyklistika na mysu ALCUDIA. Návštěva přístavního města a následně podél severního pobřeží ke klášteru ERMITIA DE VICTORIA. Možnost výstupu až na vrchol TALAIA D ALCUDIA (445 m. n. m.), odkud budeme mít celou Alcudii jako na dlani, včetně mysu FORMENTOR. Možnost koupání pod klášterem nebo okružní trasou k zapomenuté pláži pod hradem Alcudia. Večeře. Let. skupina: odlet do ČR, v případě příznivého letového řádu ještě relax u moře.

10. den: busem do městečka ARTÁ, po horské silničce vystoupáme na vrchol TUDOSA (404 m n. m.) v NP LLEVANT s panoramatickými výhledy. Sjezd do přímořské osady BETLEM okolo stejnojmenného kláštera s možností výstupu na vrchol SA ODASSA (322 m.n.m.), možnost koupání u moře. Odjezd k busu nebo na kole až do hotelu, večeře.

11. den: snídaně, trajektem do Barcelony a pokračování v trase přes Francii směr ČR.

12. den: příjezd do ČR ve večerních hodinách.

Náročnost

3

Nástupní místa

Nástupní místa (bus. skupina): Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň.

Svoz (bus. skupina): Jihlava, Brno, Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mladá Boleslav.

Nástupní místo (let. skupina): Praha.

Jiná sdělení

Pořadatelem zájezdu je ck Poznání.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks