Nejvyšší vrcholy Stubaiských Alp  

Kategorie = Pěší turistika Doprava = Autobus
Nejvyšší vrcholy Stubaiských Alp
 

 

Stát(y): Rakousko

• Ledovcové túry se skalními hřebínky
• Ubytování na chatách s možností polopenze
• Pro ty, co mají zkušenosti s chůzí po ledovci
• Výstup na tři vrcholy s výškou kolem 3500 m

Rozmanitost. Nejčastější slovo, které užívají sami Rakušané při popisování Stubaie, horské skupiny uprostřed hlavního Alpského hřebene. Pestrá škála květin, krajinných tvarů a hornin. V tomto fascinujícím horském světě vystoupíme na tři vrcholy s výškou kolem 3500 m. Během přechodu z chaty na chatu nás čeká pouhých 500 výškových metrů při výstupu na okolní vrcholy. Nocovat budeme na chatách Hildesheimer Hütte a Müllerhütte, v závratné výškách kolem 3000 m., kde je možné si objednat stravování.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodci, doprava minibusem, zapůjčení vybavení na ledovce, pojištění

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Cena nezahrnuje

ubytování – 2x na chatách Hildesheimer Hütte a Müllerhütte asi 19 a 26 EUR/noc, vč. polopenze asi 45 a 48 EUR/noc (členové Alpenvereinu mají na ubytování slevu), lanovka asi 25 EUR

Informace o stravování

Na většině rakouských horských chat, je možné si zakoupit samostatně snídani (7–10 EUR), večeři (hlavní chod, 10–18 EUR) nebo večeři pro členy Alpského spolku, tzv. bergsteigeressen (hlavní chod, 9 EUR). Zároveň můžete rovnou objednat celou polopenzi (26–30 EUR), která se skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert).

Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj a káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2 EUR.

V případě, že budete mít zájem o polopenzi, prosím oznamte nám tuto skutečnost již při přihlášení (uveďte do poznámky na Smlouvě o zájezdu).

Informace o ubytování

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chaty disponují restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.

Program

1. den
Brzký ranní odjezd, přesun do rakouské vesničky Mutterbergalm (1750 m). Odpoledne výjezd lanovkou na Schaufeljoch (3150 m) a přechod na chatu Hildesheimer Hütte (2899 m), (výstup asi 1,5 h).
2. den
Výstup přes Pfaffenjoch (3200 m) do sedla Pfaffensattel (3344 m), odtud na nejvyšší vrchol Stubaiských Alp Zuckerhütl (3505 m), dále přechod přes Wilder Pfaff (3458 m) na chatu Müllerhütte (3143 m); zde nocleh. Okouzlující výhledy na panoramaÖtztalských a Zillertalských Alp a italské Dolomity (celodenní túra asi 8 h).
3. - 4. den
Ráno výstup na Wilder Freiger (3418 m) a sestup přes sedlo Beiljoch na Dresdner Hütte (2308 m), lanovkou do údolí; noční přejezd, návrat v časných ranních hodinách (sestup asi 5 h).

Náročnost

3 náročný program

Nástupní místa

Praha,Beroun,Plzeň.

Jiná sdělení

Garant ck Adventura.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies