Silvestr pod Kilimandžárem  

Kategorie = Silvestrovské zájezdy Doprava = Letecky
Silvestr pod Kilimandžárem
 

 

Stát(y): Tanzánie ,Keňa

Týdenní okruh po úpatí nejznámější hory Afriky

Silvestrovská noc v rytmu masajských tanců pod oblohu plnou hvězd

Safari v NP Kilimandžáro, NP Amboseli a NP Tsavo West

Návštěva Masajské vesnice

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

letenka vč. všech poplatků Praha–Nairobi–Praha, průvodce CK a místní průvodci, doprava safari vozy/busem, 7x hotely a lodže ***/**** (2lůžkové pokoje), plná penze v průběhu safari, snídaně ve městech, balená voda v průběhu safari, vstupné do všech NP a rezervací, informační materiály.

Cena nezahrnuje

Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný 8 000 Kč
keňské vízum 2 000 Kč

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):
tanzanské vízum – 50 USD, spropitné pro místní průvodce, nosiče, kuchaře cca 100 USD, fakultativně možnost nočního safari – 95 USD.
V ceně nezahrnuto – upřesnění:
keňské vízum – od 1. 9. 2015 nutno žádat online. Podklady pro víza nutno dodat nejpozději 3 týdny před odjezdem zájezdu.

Informace o stravování

plná penze v průběhu safari, snídaně ve městech, balená voda v průběhu safari

Informace o ubytování

7x hotely a lodže ***/**** (2lůžkové pokoje). Příplatek za 1lůžkový pokoj 8000 Kč

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na cestovní smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Program

1. den

Letecky Praha – Nairobi.

2.-3. den

Odjezd do oblasti pod NP Kilimandžáro – návštěva masajské vesnice Mamba, život místních obyvatel, panoramatické výhledy na Kilimandžáro při pěších výletech v podhůří tohoto stratovulkánu; lehký výstup na Ngangu Hills s fantastickým výhledem; výlet k vodopádům Marangu Falls.

4.-5. den

NP Tsavo West – přejezd do parku, prohlídka různých biotopů: částečně hornatý sopečný povrch (až 2500 m), náhorní rovina Yatta se stromovými savanami (akácie, baobaby, pryšce); výskyt slonů, hrochů, krokodýlů, lvů, antilop a jiných zvířat; návštěva pramenů Mzima spring; 1x ranní a 2x podvečerní safari (game drive).

6.-7. den

NP Amboseli – přejezd zajímavou sopečnou krajinou do parku u stejnojmenného jezera obklopeného travnatými pláněmi s fantastickým panoramatem Kilimandžára; stáda kopytníků, lvi, gepardi, hyeny, šakali, paviáni; nejvýznamnější NP východní Afriky s programem na záchranu slonů.; návštěva tradiční domorodé vesnice obývané kočovnými Masaji; 1x ranní a 2x podvečerní safari (game drive). Silvestrovská noc v rytmu masajských tanců pod nebem plným hvězd s výhledem na nejznámější symbol Afriky.

8.-9. den

Brzký ranní odjezd do Nairoby, odlet do Istanbulu, noc v hotelu; ranní dolet do Prahy.

Nástupní místa

Praha

Tipy

Střípky z Tanzanie

Nocování na úpatí Kilimandžára pod Arrow Glacier v nadmořské výšce 4900 m n.m. není žádný nedělní piknik. Vítr fučí, jakmile zapadne sluníčko, teplota na displeji teploměru sleze do záporných číse, hlava jako po pěkně divokém večírku. Naši kuchaři podávají ucházející rizoto, ale nikdo nesoutěží o největší porci. Rychle do spacáku, vstáváme ve dvě hodiny a vyrážíme na nejvyšší vrchol Kilimandžára Uhuru Peak.

Náš výstup na "střechu Afriky" začal před šesti dny aklimatizačním výstupem na sopku Mt. Meru. Vyšli jsme od rangerské stanice v národním parku Arusha s menšími batohy na zádech, doprovázeni dvěma místními horskými vůdci a osmi nosiči. Ti nesli jídlo, vodu, vařiče. Pomoc nosičů patří ke koloritu afrických expedic. Zatímco na začátku tohoto výstupu se někteří z nás cítili trapně, že náš proviant nám nese někdo jiný, s přibývajícími dny jsme si zvykli, že velký jídelní stan, balená voda, čerstvá vejce, ovoce a kuřecí maso dělají z výstupu opravdovou expedici. Navíc, když se naši nosiči trochu osmělili, bylo večerní povídání s nimi stejně silným zážitkem jako hora samotná.

Poslední fáze závěrečného výstupu byla krutá. Serpentinovou cestičku na ledovcové plato Uhuru Peak jsme šli mechanickým tempem 30 na 60. Třicet kroků a minutu odpočinku. Pocit z vrcholu byl ale osvobozující. Vítali nás naši "mlaďoši" a k euforii se přidala i další výprava. Po dvaceti minutách ve vycházejícím slunci, přípitku plechovkovým Prazdrojem a mnoha stisky spouště fotoaparátu, které budou navždy v cestovatelském albu dokladovat vrcholný sportovní výkon, jsme se pustili s úlevou sopečným tufem dolů.

Treking přes hlavní vrchol Kilimandžára trvala celkem pět dní. Naši skupinu deseti účastníků podporoval jeden průvodce Adventury, tři místní horští průvodci a dvacet pět nosičů. Ale jinak to zde nefunguje a alespoň můžete mít dobrý pocit, že místním lidem přispíváte na živobytí. Prošli jsme si všemi klimatickými pásmy hory. Tlačili jsme džíp na bahnité silnici vedoucí k výchozí stanici, skákali jsme mezi loužemi v pralese v marné snaze nezapadnout po kolena do bahna, stoupali jsme čerstvě vypáleným lesem, kličkovali vřesovištěm mezi obrovskými lobéliemi, bořili se v sopečném tufu a nakonec "zchladili" vibram na ledovci, který tu podle ekologických pesimistů za nějakých dvacet let už nebude. Kilimandžáro je zkrátka hora s velkým H.

Euforii z nejvyšší hory Afriky jsme v našem pralesním hotelu Mamacamba v Arushe zalili ucházejícím pivem a dobrým steakem. Hned další den jsme vyráželi na méně sportovní ale na zážitky neméně bohatou část zájezdu. V džípu jsme prokřižovali baobabí národní park Tarangire, nekonečné pláně Serengeti a propadlý sopečný kráter Ngorongoro. Každý park byl jiný.

V další zatáčce jsme opět zastavili. Šofér a průvodce v jedné osobě Victor zaostřil a se zájmem pravil: "Sto metrů vpravo sedm prasat bradavičnatých, jeden samec, tři samice s mláďaty." Chvíli pozoruji v dalekohledu a pak Victorovi povídám. "Prase bradavičnaté je asi nejošklivější z afrických zvířat." "Mě se líbí, protože žádné jiné zvíře nevypadá podobně.", řekne Victor po chvíli s tím šibalským úsměvem v očích, který běloši neumějí.

Kromě pozorování divoké zvěře z džípu jsme navštívili informační centra zmíněných parků s naivisticky názornými geologickými modely a vybledlými fotkami, masajskou vesnici hliněných chatrčí, kempovali jsme v divočině a užívali si afrických pikniků.

Skoro jsme začali litovat, že jsme vstávali zbytečně. Úsvit na savaně zněl romanticky, ale nic neobvyklého jsme po hodině v džípu neviděli. Trpělivost ale přináší růže. Jako blesk z čistého nebe přes cestu před námi přehnalo stádo pakoňů. Náš průvodce jen syknul a ukázal vedle džípu. Dva metry od nás se ve vysoké trávě vzepjal pakůň. Několik sekund trvalo než jsme v ranním světle rozpoznali lvici pevně zakousnutou do jeho šíje. Několik marných pokusů vysmeknout se. Když lvice zahlédla nás, pomalu odtáhla stále bojující oběť do křoví. Začali se slétat supi. Trvalo několik minut, než byl kdokoliv z nás schopen říci slovo.

Kráter Ngorongoro si zaslouží své místo v seznamu přírodních unikátů UNESCO. Na malém území jsou zastoupeny všechny východoafrické biotopy - otevřená savana pro zebry a pakoně, skalky s úkrytem pro hyeny a šakaly, bažina pro hrochy a vodní buvoly, velké jezero pro plameňáky, zátoka s obrovskou akácií pro vodní orly. Neminuli jsme ani nosorožce, i když na stovky metrů v dalekohledu připomínal postupující balvan.

Bylo to v kempu nad kráterem Ngorongoro. Asi třicet stanů a tucet džípů. Dřevěná bouda jako jídelna, a betonové záchody a sprchy. V podvečerním ruchu je najednou slyšet jasné výkřiky, že se něco děje. Mezi budovami stojící slon šmátrá chobotem dovnitř. Nechtěl bych být v kůži toho sprchujícího se, i když zase takový originální africký zážitek každý do sbírky nezíská ...

Jiná sdělení

Pro vstup do Tanzanie je povinné očkování proti žluté zimnici a některá další jsou doporučená, proto je potřeba očkování naplánovat s předstihem.

Pořadatel: CK Adventura

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies