Nový Zéland - vánoce a silvestr v zemi fantazie  

Kategorie = Silvestrovské zájezdy Doprava = Letecky
Nový Zéland - vánoce a silvestr v zemi fantazie
 

 

Stát(y): Nový Zéland

Nový Zéland - vánoce a silvestr v zemi fantazie

Lachtani, tučňáci, delfíni a velryby
Gejzíry, sopky, romantické vodopády a ledovce
Kontrast maorské kultury s novodobými sportovními aktivitami
Oslavte konec roku v "zeleném ráji"

Mimořádně oblíbená, komplexní a částečně i dobrodružná cesta po obou ostrovech Nového Zélandu zahrnuje řadu pěších výletů a perličku v podobě přechodu Jižních Alp. Kempování nám poskytne jedinečnou možnost přiblížit se co nejvíce tamější nádherné přírodě. Cestou budeme obdivovat domorodou kulturu Maorů, ochutnáme nejrůznější místní vína či vyzkoušíme nepřeberné množství sportovních a adrenalinových aktivit, z nichž některé můžeme zažít jenom zde.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Auckland / Christchurch–Praha ve výši 40 000 Kč, doprava minibusem, trajektem mezi ostrovy, 16x kemp v zapůjčených stanech, 2x horská chata, 2x tábořiště, 1x hostel, zapůjčení stanů, informační materiály.

Cena nezahrnuje

Služby za příplatek: Maorský večer s večeří hangi - 1600 Kč, Plavba po Milford Sound - 1300 Kč, Rafting Waitomo caves - 1900 Kč, Rafting Waitomo caves - 1900 Kč, Plavba po Milford Sound - 1300 Kč, Maorský večer s večeří hangi - 1600 Kč.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě): turistická taxa při odletu 25 NZD; volitelné aktivity (viz Poznámka).

Informace o stravování

Společná příprava snídaní a večeří (při nákupu potravin a vaření průvodce asistuje, nevaří).

Informace o ubytování

16x kemp v zapůjčených stanech, 2x horská chata, 2x tábořiště, 1x hostel

Program

1. - 3. den

Letecky Evropa - Nový Zéland (Auckland), přejezd do oblasti Rotorua.

4. den

Rotorua - geotermální oblast Waiotapu (různobarevná jezírka a slavný gejzír Lady Knox), prohlídka města a jezera Rotorua.

5. den

Kauri Park - korytem potoka k největším stromům jižní polokoule, přesun do Waitomo, noční procházka "pohádkovým lesem".

6. den

Waitomo Caves - jeskyně se svítícími červy, podzemní "black water rafting".

7. - 8. den

Návštěva NP Tongariro - jednodenní výlet v okolí sopek Mt. Ruapehu a Mt. Ngauruhoe; přejezd do Wellingtonu a prohlídka města.

9. - 10. den

Přejezd lodí na Jižní ostrov, stovky zátok v Marlborough Sounds - zde si můžete vyzkoušet mořský kajak nebo se procházet zátokami a koupat se v moři.

11. - 13. den

Kaikoura - pozorování velryb nebo plavání s delfíny či tuleni, unikátní vápencové útesy. Západní pobřeží - "lívancové skály" Pancake Rocks, osada zlatokopů Hokitika, ledovce Franz Josef a Fox, zrcadlové jezero Mattheson.

14. - 15. den

Horské městečko Queenstown, kde je možné raftovat, jezdit na tryskových člunech, skákat s padákem nebo na gumě do 102 m hlubokého kaňonu, nebo se projet na horském kole, popřípadě absolvovat pěší výlet.

16. - 18. den

Třídenní přechod Jižních Alp v oblasti národních parků Aspiring a Fiordland- vrchol pěšího programu (noc na chatě), nebo variantně program s průvodcem (nutné se rozhodnout při přihlašování, kterou variantu zvolíte), který v době přechodu přejíždí s minibusem.

19. - 20. den

Milford Sound - osmý div světa, výlet lodí nádherným fjordem; po Milford Road do Te Anau.

21. - 23. den

Průjezd jihem, pozorování lvounů; přes Moeraki Boulders (geologický unikát) a Oamaru (kolonie tučňáků modrých a žlutookých) pod nejvyšší horu Nového Zélandu Mt. Cook, jezera Pukaki a Tekapo. Přesun do města Christchurch – krátká prohlídka města.

24. den

Ranní přelet do Aucklandu a odlet do Evropy.

25. den

Návrat do Prahy.

Náročnost

Zájezd není příliš náročný po fyzické stránce, absolvujeme několik 1/2–1denních pěších túr, třídenní přechod lze variantně nahradit po domluvě v CK.
Velikost skupiny:6–11 osob.

Nástupní místa

Praha

Jiná sdělení

Klima: mírné až subtropické.

2. termín jede v obráceném směru.

FAKULTATIVNÍ SLUŽBY PRO POZNÁVACÍ ZÁJEZDY NA NOVÉM ZÉLANDU
Připravili jsme pro vás nabídku doplňkových služeb, které si můžete přiobjednat na všechny poznávací zájezdy na NZ. Tyto služby je třeba objednat při přihlášení v cestovní smlouvě, nejpozději 8 týdnů před odjezdem zájezdu. Uvádíme zde stručný popis služeb pro vaši představu, v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat, rádi poradíme. Tyto služby platí pouze pro zájezdy pořádaní Adventurou.
1) Plavba po Milford Sound za příplatek asi 1600 Kč (závisí na kurzu NZD): Jedná se o plavbu po nádherném fjordu mezi vysokými vrcholky (až 2000 m); jedno z nejfotografovanějších míst země; za deště krásné vodopády a závoje vody; za slunečného počasí neskutečná panoramata okolí; hejna delfínů a tuleňů.
2) Plavba za velrybami za 150 NZD (platí se na místě a nutno objednat předem ve smlouvě): Výlet na pozorování velryb (vorvaňů) na pobřeží u městečka Kaikoura; jedno z nejlepších míst pro pozorování těchto savců - vorvani zde sídlí celoročně. Službu zajišťuje místní maorská (domorodá) společnost malými loďkami, které aktivně vyhledávají velryby, čímž skutečně maximalizují šanci je uvidět. V případě špatného počasí, či pokud velryby za celou plavbu neuvidíte, společnost vrací až 85 % ceny.
3) Black Water Rafting ve Waitomo Caves za příplatek asi 2200 Kč (závisí na kurzu NZD): Je to netradiční prohlídka krasových jeskyní, obydlených svítícími červy (Glow Worm). Nejedná se o žádný "rafting", putujete na "velké duši od traktoru" oblečeni v neoprenu a vybaveni čelovkou po jeskyni a kocháte se jejími prostory. "Suchou" variantou je výlet jeskyněmi na loďce za příplatek asi 900 Kč (závisí na kurzu NZD).
4) Let vrtulníkem nad ledovcem (Fox Glacier, nebo Franz Josef Glacier) za 390 NZD (platí se na místě a nutno objednat předem ve smlouvě): Jedná se o let vrtulníkem kolem nejvyšší hory Nového Zélandu – Mt Cook a nad ledovci Západního pobřeží. Let trvá 40min s přistáním přímo na jednom z ledovců pod Mt Cook. V případě špatného počasí se let nekoná.
5) Maorský večer s večeří hangi za příplatek asi 2000 Kč (závisí na kurzu NZD): Jedná se o představení zvyků domorodých obyvatel Nového Zélandu. Rodina vlastnící pozemek v oblasti Rotorua vás provede vším zajímavým a netradičním ohledně jejich kultury. Součástí je také opulentní večeře "Hangi" - tzv. Setonův hrnec (maso a zelenina jsou zabaleny v listu a dušeny ve vyhřáté jámě z kamenů).
6) Plavba tryskovým člunem po Dart River za příplatek asi 4000 Kč (závisí na kurzu NZD): Výlet hluboko do Národního parku Mt Aspiring, který je součást Světového dědictví Te Waipounamu. Díky jetboatu a doprovodu místního průvodce máte jedinečnou možnost se po řece dostat hluboko do Národního parku. Procházka v 80 miliónů let starém pabukovém lese, maorská historie a příběhy prvních osadníků i místa, kde byly natočeny filmy jako Pán Prstenů, Hobbit, Pád do ticha, Letopisy Narnie atd.


Pořadatel: CK Adventura

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies