Od Dordogne k moři  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Od Dordogne k moři
 

 

Stát(y): Francie

Etapová cykloturistika s doprovodným mikrobusem

• krajem lesů, vinic a řek

• opevněné Carcassone a Canal du Midi

• závěrečné dny u moře


Naše cykloputování začneme ve vnitrozemí, v kraji temných lesů a hlubokých údolí, proslulým mnoha archeologickými objevy stop neolitického osídlení. Projedeme oblastí proslavenou produkcí husích jater a ovčích a kozích sýrů, ale dotkneme se i vinařské oblasti Cahors, která se díky unikátnímu geologickému podloží pyšní nejtmavšími červenými víny na světě.
Nemůžeme vynechat dvě mimořádné historické stavební památky - opevněné město Carcassone a Canal du Midi - a pak už je to jen kousek ke Středozemnímu moři.
 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

doprava autobusem s cyklovlekem, na místě doprovodný mikrobus s vlekem , 11x kemp se snídaní, potřebné mapy, výškové profily tras, pojištění.

Informace o stravování a ubytování


Informace o stravování

11x snídaně.

Informace o ubytování

11x kemp ve vlastních stanech na různých místech.

Program

1. - 2. Odpoledne odjezd z ČR, noční přejezd do kempu u městečka Beaulieu-sur-Dordogne; cyklovýlet podél řeky Dordogne proložený koupáním (38/45 km).
3. Krajem hlubokých lesů na soutoku řek Dordogne a Cére; kolem punkevní jeskyně Gouffre de Padirac a zámku Montal - renesanční perly jižní Francie (51/59 km).
4. Přes Rocamadour - město vestavěné ve skále je významnou zastávkou na pouti do Santiaga de Compostela - do údolí řeky Lot známého archeologickými nálezy z neolitu; možnost návštěvy jeskyně Grotte du Pech Merle proslavené nádhernými prehistorickými malbami a rytinami (66/80 km).
5. Monumentálním kaňonem řeky Lot kolem Saint-Cirq-Lapopie, středověkého města na skalním ostrohu, do historického Villefranche de Rouergue (57/70 km).
6. Pro změnu kaňonem řeky Aveyron se zastávkou v malebném Najacu, který sloužil jako kulisa mnoha francouzským filmům (70/85 km).
7. Zalesněnou a řídce osídlenou krajinou vinařské oblasti Gaillac do katarských center Cordes sur Ciel a Albi (59/74 km).
8. Voný den; prohlídka katarského Albi s pompézní cihlovou gotickou katedrálou nebo možnost návštěvy některého z bezpočtu místních vinných sklípků.
9. Nejdříve podél řeky Tarn do Ambialet, městečka s přírodním opevněním říčního meandru, a dále zvlněnou krajinou do údolí řeky Agout se zastávkou v pitoreskním Vabre (50 km); možnost prodloužení do oblasti bizarních žulových útvarů Sidobre (90 km).
10. Přes Castres, založené už Římany, s množstvím středověkých a renesančních památek, a přes zalesněné Montagne Noire; pro milovníky širých rozhledů možnost vystoupat na nejvyšší vrchol Montagne Noire - Pic de Nore (1211 m) (70/85 km).
11. Historické Carcassonne - dokonale zachované středověké opevněné město, které vytvořilo kulisu mnoha historickým filmům, a Canal du Midi - jedinečné technické dílo ze 17. století, které už se stalo součástí krajiny (60 km).
12. Přes cisterciácké opatství Fontroide do středověkého Narbonne známého i jako jedno z ohnisek katarského hnutí, dojezd k moři (65 km).
13. - 14. Volný den u moře; koupání ve vodách Středozemního moře, možnost výletu podél pláží Narbonnského přírodního parku, odpoledne odjezd domů, návrat kolem poledne.

Povrch a profil: asfalt, převážně zvlněný až kopcovitý profil.


Náročnost

2-3

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň.

Jiná sdělení

Zájezd pořádáme ve spolupráci s CK Adventura.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
Gaskoňsko na kole v pohodě

Gaskoňsko na kole v pohodě

Tento zájezd nás zavede do krásné a krajinou velmi přitažlivé oblasti Dordogne-Périgord, do okolí starobylého města Sarlat. Naší základnou pro cyklovýlety bude kemp Le Montant**, jenž leží nedaleko Sarlatu. Odtud vyjíždíme na hvězdicové...

13980 Kč

 
Alsasko-Vinná stezka

Alsasko-Vinná stezka

Alsasko v sobě spojuje to nejlepší z Francie i z Německa. Jsou zde typické hrázděné domy, místní lidé sice mluví francouzsky, ale rádi a dobře mluví i německy. Taktéž lahodné bílé víno a alsaská kuchyně nám zprostředkuje gastronomický zážitek dle...

9490 Kč

 
Bordeaux NOVINKA!

Bordeaux NOVINKA!

Bordeaux, zřejmě nejslavnější vinařská oblast na světě, se pyšní především skvělým červeným vínem. Právě zde se na popud Napoleona III. v roce 1855 zrodila jednotná klasifikace vín, dodnes uznávaná po celém světě. V průběhu zájezdu se i my...

17990 Kč

 
Korsika na kole v pohodě

Korsika na kole v pohodě

Korsika je ostrovem krásných pláží, průzračného moře a neuvěřitelných přírodních útvarů. Nabízíme vám zde citlivě namíchaný koktejl cyklistiky, plážování a poznávání. Během deseti dní navštívíme nejvýznamnější korsická města, vychutnáme si...

16990 Kč

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2019, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.