Od Dordogne k moři  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Od Dordogne k moři
 

 

Stát(y): Francie

Etapová cykloturistika s doprovodným mikrobusem

• krajem lesů, vinic a řek

• opevněné Carcassone a Canal du Midi

• závěrečné dny u moře


Naše cykloputování začneme ve vnitrozemí, v kraji temných lesů a hlubokých údolí, proslulým mnoha archeologickými objevy stop neolitického osídlení. Projedeme oblastí proslavenou produkcí husích jater a ovčích a kozích sýrů, ale dotkneme se i vinařské oblasti Cahors, která se díky unikátnímu geologickému podloží pyšní nejtmavšími červenými víny na světě.
Nemůžeme vynechat dvě mimořádné historické stavební památky - opevněné město Carcassone a Canal du Midi - a pak už je to jen kousek ke Středozemnímu moři.
 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

doprava autobusem s cyklovlekem, na místě doprovodný mikrobus s vlekem , 11x kemp se snídaní, potřebné mapy, výškové profily tras, pojištění.

Informace o stravování a ubytování


Informace o stravování

11x snídaně.

Informace o ubytování

11x kemp ve vlastních stanech na různých místech.

Program

1. - 2. Odpoledne odjezd z ČR, noční přejezd do kempu u městečka Beaulieu-sur-Dordogne; cyklovýlet podél řeky Dordogne proložený koupáním (38/45 km).
3. Krajem hlubokých lesů na soutoku řek Dordogne a Cére; kolem punkevní jeskyně Gouffre de Padirac a zámku Montal - renesanční perly jižní Francie (51/59 km).
4. Přes Rocamadour - město vestavěné ve skále je významnou zastávkou na pouti do Santiaga de Compostela - do údolí řeky Lot známého archeologickými nálezy z neolitu; možnost návštěvy jeskyně Grotte du Pech Merle proslavené nádhernými prehistorickými malbami a rytinami (66/80 km).
5. Monumentálním kaňonem řeky Lot kolem Saint-Cirq-Lapopie, středověkého města na skalním ostrohu, do historického Villefranche de Rouergue (57/70 km).
6. Pro změnu kaňonem řeky Aveyron se zastávkou v malebném Najacu, který sloužil jako kulisa mnoha francouzským filmům (70/85 km).
7. Zalesněnou a řídce osídlenou krajinou vinařské oblasti Gaillac do katarských center Cordes sur Ciel a Albi (59/74 km).
8. Voný den; prohlídka katarského Albi s pompézní cihlovou gotickou katedrálou nebo možnost návštěvy některého z bezpočtu místních vinných sklípků.
9. Nejdříve podél řeky Tarn do Ambialet, městečka s přírodním opevněním říčního meandru, a dále zvlněnou krajinou do údolí řeky Agout se zastávkou v pitoreskním Vabre (50 km); možnost prodloužení do oblasti bizarních žulových útvarů Sidobre (90 km).
10. Přes Castres, založené už Římany, s množstvím středověkých a renesančních památek, a přes zalesněné Montagne Noire; pro milovníky širých rozhledů možnost vystoupat na nejvyšší vrchol Montagne Noire - Pic de Nore (1211 m) (70/85 km).
11. Historické Carcassonne - dokonale zachované středověké opevněné město, které vytvořilo kulisu mnoha historickým filmům, a Canal du Midi - jedinečné technické dílo ze 17. století, které už se stalo součástí krajiny (60 km).
12. Přes cisterciácké opatství Fontroide do středověkého Narbonne známého i jako jedno z ohnisek katarského hnutí, dojezd k moři (65 km).
13. - 14. Volný den u moře; koupání ve vodách Středozemního moře, možnost výletu podél pláží Narbonnského přírodního parku, odpoledne odjezd domů, návrat kolem poledne.

Povrch a profil: asfalt, převážně zvlněný až kopcovitý profil.


Náročnost

2-3

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň.

Jiná sdělení

Zájezd pořádáme ve spolupráci s CK Adventura.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies