Podkarpatská Rus po cestách i necestách NOVINKA  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus Strava = PP Strava = S
 

Stát(y): Ukrajina

 

Krajem Nikoly Šuhaje loupežníka

Zapomenutý nejvýchodnější cíp bývalého Československa, poloniny, vesničky i koliby, výstup na nejvyšší horu Ukrajiny Hoferku (2061 m)

 
 
 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit
26201 04.08.2017 - 13.08.2017 7/8 HOT / PP
PEN / S
CAM /
v ceně 10890 Kč
9490 Kč
6990 Kč
-
-
-
0

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

Kredit = věrnostní sleva, kterou získáváte účastní na tomto zájezdu. Nárok na věrnostní slevu získáváte den po absolvování tohoto zájezdu.
Cena FM = Cena First Minute s uplatněnou slevou za včasné objednání

Tip: Klikněte na termín pro zobrazení podrobností včetně ceny
Tip: Klikněte na ubytování pro zobrazení detailu ubytování a poptávkového formuláře daného ubytování

Jak se přihlásit na zájezd?

Dokumenty ke stažení k organizaci zájezdů

Cena zahrnuje

CAM:pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem (2 700 km) včetně dopravy kol v krytém přívěsu a včetně veškerých poplatků, doprovodné vozidlo, ubytování 7x ve vlastních stanech na soukromém pozemku u penzionu bez stravy, vedoucí zájezdu, informační materiály.

PEN:pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem (2 700 km) včetně dopravy kol v krytém přívěsu a včetně veškerých poplatků, doprovodné vozidlo, 7x ubytování v penzionu ve 2 až vícelůžkových pokojích se snídaní, vedoucí zájezdu, informační materiály.

HOT:pojištění léčebných výloh v zahraničí a připojištění stornopoplatků, doprava klimatizovaným autobusem (2 700 km) včetně dopravy kol v krytém přívěsu a včetně veškerých poplatků, doprovodné vozidlo, 7x ubytování v hotelu s polopenzí (2lůžkové pokoje), vedoucí zájezdu, informační materiály.

Popis zájezdu

Zapomenutý nejvýchodnější cíp bývalého Československa, v současnosti známý jako Zakarpatská Ukrajina, součást Ukrajiny. Po vedlejších silničkách vedoucích přes vesnice s dřevěnými domky a kostelíky, po dřevařských cestách podél průzračných a divokých bystřin v hlubokých zalesněných údolích se vrátíme jakoby o několik desetiletí zpět. Za výhledy budeme šplhat na oblé poloniny plné borůvek a následně klesat do některých z místních kolib za občerstvením. Jednodenní výlety „nalehko" jsou vhodné pro trekingová i horská kola. Sami si zvolíte variantu, která vám více sedne. A když se vám nebude chtít šlapat na kole, tak vždy ještě existuje pěší varianta. Celý zájezd je s variantami od lehké až po náročnou cykloturistiku. Nespornou výhodou tohoto programu je, že po celou dobu trvání zájezdu budeme bydlet na jednom místě, které se nám stane zdejší základnou.

Program

1.odpolední odjezd z ČR, noční přesun na Podkarpatskou Rus.

2.ranní prohlídka hlavního města „Zakarpatí" UŽHORODU (hrad, skanzen, historické centrum, synagoga, tržnice); autobusem přesun do vesničky PILIPEC pod poloninu BORŽAVA, která se nám stane na sedm nocí domovem. Odpoledne v Pilipci zajedeme k vodopádu ŠIPOT schovaném uprostřed lesů (15 km).
3. na kolech z PILIPCE přes vesničky NIŽNIJ a VĚRCHNIJ STUDENYJ, přejezd do Lvovské oblasti až do sedla BESKID na bývalé československo-polské hranici, sjezd přes SKOTARSKE do Volovce (vhodné pro MTB, alt. do Volovce vlakem) a odtud po silnici přes Volovecké sedlo zpět do Pilipce (60 km).
4.
na kolech po silnici údolím říčky Ripinka do okresního města MEŽHORJE, odsud stoupání do Siněvirského sedla s krásnými výhledy na okolní kopce, sjezd do vesnice SINĚVIR (alt. pro MTB výjezd i sjezd po „původní horské silnici") a podél řeky Těrebla až do KOLOČAVY - návštěva dřevěného kostelíku ze 17. století s hroby čsl. četníků zastřelených Nikolou Šuhajem, muzeum Ivana Olbrachta, hroby Nikoly Šuhaje a Eržiky, skanzen, bývalá četnická stanice (60 km), návrat zpět do Pilipce autobusem .
5.autobusem přesun do Siněvirského sedla, na kolech asfaltový sjezd do Siněviru, tentokrát budeme pokračovat proti proudu říčky Těrebla do SINĚVIRSKÉHO NP, romantickým údolím se dostaneme přes malebnou vesničku SINĚVIRSKAJA POLJANA až k legendou opředenému SINĚVIRSKÉMU JEZERU, možnost výjezdu až do zapomenuté nádherné dřevařské osady SVOBODA, na kolech zpět podél Těrebly plné přírodních „vířivek" lákajících ke koupání do Siněviru, kdekoliv početných kolibách možnost ochutnávky místní speciality na otevřeném ohni - šašliku (60 km), autobusem zpět do Pilipce.
6.přejezd na kolech k Mežhorje, odtud do vesnice MAJDAN, a dále zapomenutými údolími nejmalebnějšího pohoří Podkarpatí - VERCHOVINY, proti proudu říčky HOLJATYN přes stejnojmennou vesničku až do téměř opuštěné malinké vísky REKYTY s nádherným dřevěným kostelíkem z 18. století, dále po nezpevněné cestě přes sedlo do Nižného Studeného a zpět do Pilipce, cestou můžeme v bočních údolích prozkoumat další opuštěné chudé horské osady Verchoviny plné dřevěných kostelů (60 km).
7.
varianta MTB: z Pilipce sedačkovou lanovkou i s kolem téměř na hřeben poloniny BORŽAVA, výhledy do údolí a na panorama celé poloniny, přejezd hlavního travnatého hřebene plného borůvek až do Mežhorje, návrat zpět do Pilipce autobusem nebo na kole, přejezd lze kdykoliv zkrátit jedním z odvážných sjezdů dolů do údolí (40-60 km). Varianta TREK: z Pilipce do vesničky BUKOVEC a podhůřím poloniny Boržava na rozhraní bukových lesů a pestrobarevných luk přes vesnice RIČKA a LOZJANSKIJ do MEŽHORJE, autobusem nebo na kole zpět do Pilipce (40-60 km); varianta PĚŠÍ (pro unavené z kola) - lanovkou na hřeben poloniny Boržava a pěší přechod hlavního hřebene, sestup do Ričky, návrat zpět autobusem.
8.
autobusem přesun do Volovce, odtud na kole po asfaltové silnici přes vesničky NIŽNÉ VOROTA a ZAVADKA a dále přes Seredněverecký průsmyk do bývalé HALIČE (dnes Lvovská oblast). Dále možnost zajet až do zapadlé vesničky VERCHNJAČKA. Po loukách návrat do Volovce. Odtud možnost autobusem nebo po silnici zpět do Pilipce (45-60 km).
9.-10.na kole (80 km) nebo autobusem údolím po proudu řeky RIKA do vesnice IZA (trh s proutěným zbožím), autobusem do MUKAČEVA (hrad, centrum města, výměna peněz, poslední nákupy v zastřešené tržnici), odjezd na hranici, noční přesun do ČR, příjezd do ČR v ranních hodinách.

Náročnost

Obtížnost 2-3, vhodné pro treková i MTB kola

Nástupní místa

Hradec Králové, Olomouc, Pardubice, Poděbrady, Praha, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, Valašské Meziříčí, svoz Brno, svoz Liberec

Informace o ubytování

CAM:7x ve vlastních stanech na soukromém pozemku u penzionu.Příplatek: 7x místní snídaně 777 Kč

PEN:7x v penzionu ve 2 až vícelůžkových pokojích.Příplatky: garance 2lůžkového pokoje v penzionu 500 Kč/os. (manželské postele).

HOT:7x ubytování v hotelu v 2 lůžkových pokojích.Příplatky: 1lůžkový pokoj v hotelu 1 600 Kč.

Informace o stravování

CAM:bez stravy. Vzhledem k množství zastávek během cykloetap, chutným a levným pokrmům v místních „občerstvovnách" a kolibách je další stravování řešeno individuálně.

PEN: 7xsnídaně, vzhledem k množství zastávek během cykloetap, chutným a levným pokrmům v místních „občerstvovnách" a kolibách je další stravování řešeno individuálně.

HOT: 7xpolopenze. Vzhledem k množství zastávek během cykloetap, chutným a levným pokrmům v místních „občerstvovnách" a kolibách je další stravování řešeno individuálně.

Jiná sdělení

Zájezd pořádáme ve spolupráci s CK Poznání.

Foto klientů

Nejsou připojeny žádné fotografie

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

« Zpět na nabídku zájezdů