Podkarpatská Rus po cestách i necestách   

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
 

Stát(y): Ukrajina

Krajem Nikoly Šuhaje loupežníka
Zapomenutý nejvýchodnější cíp bývalého Československa, poloniny, vesničky i koliby, výstup na nejvyšší horu Ukrajiny Hoferku (2061 m)

 
Podkarpatská Rus po cestách i necestách
 

Foto klientů

Nejsou připojeny žádné fotografie

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem (2700 km) včetně dopravy kol v krytém přívěsu a včetně veškerých poplatků do 30 000 Kř, doprovodné vozidlo, 7x ubytování v hotelu s polopenzí (2lůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením) nebo nižší cena: 7x ubytování v penzionu ve 2 až vícelůžkových pokojích se snídaní nebo nejnižší cena: 7x ve vlastních stanech na soukromém pozemku u penzionu bez stravy, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje

vstupné do památek, fakultativní akce a náklady s nimi spojené, případná místní doprava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Popis zájezdu

Zapomenutý nejvýchodnější cíp bývalého Československa, v současnosti známý jako Zakarpatská Ukrajina, součást Ukrajiny. Po vedlejších silničkách vedoucích přes vesnice s dřevěnými domky a kostelíky, po dřevařských cestách podél průzračných a divokých bystřin v hlubokých zalesněných údolích se vrátíme jakoby o několik desetiletí zpět. Za výhledy budeme šplhat na oblé poloniny plné borůvek a následně klesat do některých z místních kolib za občerstvením. Jednodenní výlety „nalehko" jsou vhodné pro trekingová i horská kola. Sami si zvolíte variantu, která vám více sedne. A když se vám nebude chtít šlapat na kole, tak vždy ještě existuje pěší varianta. Celý zájezd je s variantami od lehké až po náročnou cykloturistiku. Nespornou výhodou tohoto programu je, že po celou dobu trvání zájezdu budeme bydlet na jednom místě, které se nám stane zdejší základnou.

Program

1. den: odpolední odjezd z ČR, noční přesun na Podkarpatskou Rus.

2. den: ranní prohlídka hl. města „Zakarpatí“ UŽHORODU (hrad, skanzen, historické centrum, synagoga, tržnice); přesun do vesničky PILIPEC pod poloninu BORŽAVA (7x nocleh). Odpoledne zajedeme k vodopádu ŠIPOT schovaném uprostřed lesů (15 km).

3. den: přejezd na kolech k Mežhorje, odtud do vesnice MAJDAN, a dále nejmalebnějším pohořím Podkarpatí - VERCHOVINY, proti proudu říčky HOLJATYN až do téměř opuštěné vísky REKYTY s nádherným dřevěným kostelíkem z 18. století, po nezpevněné cestě přes sedlo do Nižného Studeného a zpět do Pilipce (60 km).

4. den: na kolech údolím říčky Ripinka do města MEŽHORJE, stoupání do Siněvirského sedla s výhledy na okolní kopce, sjezd do vesnice SINĚVIR (alt. pro MTB výjezd i sjezd po „původní horské silnici“) a podél řeky Těrebla až do KOLOČAVY - návštěva dřevěného kostelíku ze 17. století s hroby čsl. četníků zastřelených Nikolou Šuhajem, muzeum Ivana Olbrachta, hroby Nikoly Šuhaje a Eržiky, skanzen, bývalá četnická stanice (60 km), návrat zpět do Pilipce autobusem.

5. den: autobusem přesun do Siněvirského sedla, na kolech asfaltový sjezd do Siněviru, proti proudu říčky Těrebla do SINĚVIRSKÉHO NP, údolím se dostaneme přes vesničku SINĚVIRSKAJA POLJANA až k legendou opředenému SINĚVIRSKÉMU JEZERU, možnost výjezdu až do nádherné dřevařské osady SVOBODA, na kolech zpět podél Těrebly plné přírodních „vířivek“ lákajících ke koupání do Siněviru, kdekoliv v početných kolibách možnost ochutnávky místní speciality na otevřeném ohni - šašliku (60 km), autobusem zpět do Pilipce.

6. den: na kolech z Pilipce přes vesničky NIŽNIJ a VĚRCHNIJ STUDENYJ, přejezd do Lvovské oblasti do sedla BESKID na bývalé československo-polské hranici, sjezd přes SKOTARSKE do Volovce (vhodné pro MTB, alt. do Volovce vlakem) a odtud zpět do Pilipce (60 km) nebo lehčí varianta s výletem do horského střediska OZERO VITA s možností koupání (30 km).

7. den: náročná varianta MTB: z Pilipce vyjedeme sedačkovou lanovkou i s kolem téměř na hřeben poloniny BORŽAVA, přejezd hlavního hřebene až do Ričky, návrat zpět do Pilipce busem nebo na kole, přejezd lze kdykoliv zkrátit jedním z odvážných sjezdů dolů do údolí (40-60 km). Varianta TREK: z Pilipce do vesničky BUKOVEC a podhůřím poloniny Boržava přes vesnice RIČKA a LOZJANSKIJ do MEŽHORJE, autobusem nebo na kole zpět do Pilipce (40-60 km); varianta PĚŠÍ - lanovkou na hřeben poloniny Boržava a přechod hlavního hřebene, sestup do Ričky, návrat zpět busem.

8. den: autobusem přesun do Volovce, odtud na kole po asfaltové silnici přes vesničky NIŽNÉ VOROTA a ZAVADKA a přes Seredněverecký průsmyk do bývalé HALIČE (dnes Lvovská oblast). Možnost zajet až do zapadlé vesničky VERCHNJAČKA. Návrat do Volovce. Odtud možnost busem nebo na kole zpět do Pilipce (45-60 km).

9. - 10. den: na kole (80 km) nebo autobusem údolím po proudu řeky RIKA do vesnice IZA (trh s proutěným zbožím), autobusem do MUKAČEVA (hrad, centrum města, poslední nákupy), odjezd na hranici, noční přesun do ČR, příjezd do ČR v ranních hodinách.

Náročnost

Obtížnost 2-3, vhodné pro treková i MTB kola

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Olomouc, Valašské Meziříčí.

Svozy: Brno, Jablonec nad Nisou, Liberec, Mladá Boleslav, Turnov.

Informace o ubytování

CAM:7x ve vlastních stanech na soukromém pozemku u penzionu.

PEN:7x v penzionu ve 2 až vícelůžkových pokojích.Příplatky: garance 2lůžkového pokoje v penzionu 500 Kč/os. (manželské postele).

HOT:7x ubytování v hotelu v 2 lůžkových pokojích.Příplatky: 1lůžkový pokoj v hotelu 1 600 Kč.

Informace o stravování

CAM: bez stravy. Vzhledem k množství zastávek během cykloetap, chutným a levným pokrmům v místních „občerstvovnách" a kolibách je další stravování řešeno individuálně. Možnost přikoupení snídaní za 777 Kč/os.

PEN:
7xsnídaně, vzhledem k množství zastávek během cykloetap, chutným a levným pokrmům v místních „občerstvovnách" a kolibách je další stravování řešeno individuálně.

HOT: 7xpolopenze. Vzhledem k množství zastávek během cykloetap, chutným a levným pokrmům v místních „občerstvovnách" a kolibách je další stravování řešeno individuálně.

Jiná sdělení

Zájezd pořádáme ve spolupráci s CK Poznání.

 

« Zpět na nabídku zájezdů