Podkarpatská Rus po cestách i necestách   

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Podkarpatská Rus po cestách i necestách
 

 

Stát(y): Ukrajina - Podkarpatská Rus na kole po cetách i necestách

Dovolená na kole s variantami od lehké až po náročnou turistiku

Jednodenní výlety „nalehko“

Ubytování v hotelu s polopenzí

Navštívíme zapomenutý nejvýchodnější cíp bývalého Československa, v současnosti známý jako Zakarpatská Ukrajina, součást Ukrajiny. Po vedlejších silničkách vedoucích přes vesnice s dřevěnými domky a kostelíky, po dřevařských cestách podél průzračných a divokých bystřin v hlubokých zalesněných údolích se vrátíme o několik desetiletí zpět. Za výhledy budeme šplhat na oblé poloniny plné borůvek a následně klesat do některých z místních kolib za občerstvením.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

7x ubytování v hotelu s polopenzí, doprava klimatizovaným autobusem (2700 km) včetně dopravy kol v krytém přívěsu a veškerých poplatků, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje

Vstupné do památek, fakultativní akce a náklady s nimi spojené, případná místní doprava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 600 Kč

Pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu: 550 Kč

 

Informace o stravování

Polopenze

Informace o ubytování

Ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím

Program

1. Odpolední odjezd z ČR, noční přesun na Podkarpatskou Rus.

2.  Ranní prohlídka hl., města "Zakarpatí" Užhorodu (hrad, skanzen, historické centurm, synagoga, tržnice), přesun poloninou Boržava. Odpoledne zajedeme k vodopádu Šipot schovaném uprostřed lesů (15 km).

3. Přejezd na kolech k Mežhorje, odtud do vesnice Majdan, a dále nejmalebnějším pohořím Podkarpatí - Verchoviny, proti proudu říčky Holjatyn až do téměř opuštěné vísky Rekyty s nádherným dřevěným kostelíkem z 18. století, po nezpevněné cestě přes sedlo do Nižného Studeného a zpět do Pilipce (60 km).

4. Na kolech údolím říčky Ripinka do města Mežhorje, stoupání do Siněvirského sedla s výhledy na okolní kopce, sjezd do vesnice Siněvir (alt. pro MTB výjezd i sjezd po „původní horské silnici“) a podél řeky Těrebla až do Koločavy - návštěva dřevěného kostelíku ze 17. století s hroby čsl. četníků zastřelených Nikolou Šuhajem, muzeum Ivana Olbrachta, hroby Nikoly Šuhaje a Eržiky, skanzen, bývalá četnická stanice (60 km), návrat zpět do Pilipce autobusem.

5. Autobusem přesun do Siněvirského sedla, na kolech asfaltový sjezd do Siněviru, proti proudu říčky Těrebla do Siněvirského NP, údolím se dostaneme přes vesničku Siněvirskaja Poljana až k legendou opředenému Siněvirskému jezeru, možnost výjezdu až do nádherné dřevařské osady Svoboda, na kolech zpět podél Těrebly plné přírodních „vířivek“ lákajících ke koupání do Siněviru, kdekoliv v početných kolibách možnost ochutnávky místní speciality na otevřeném ohni - šašliku (60 km), autobusem zpět do Pilipce.

6. Na kolech z Pilipce přes vesničky Nižnij a Věrchnyj Studenyj, přejezd do Lvovské oblasti do sedla Beskid na bývalé československo-polské hranici, sjezd přes Skotarske do Volovce (vhodné pro MTB, alt. do Volovce vlakem) a odtud zpět do Pilipce (60 km) nebo lehčí varianta s výletem do horského střediska Ozero Vita s možností koupání (30 km).

7. Náročná varianta MTB: z Pilipce vyjedeme sedačkovou lanovkou i s kolem téměř na hřeben poloniny Boržava, přejezd hlavního hřebene až do Ričky, návrat zpět do Pilipce busem nebo na kole, přejezd lze kdykoliv zkrátit jedním z odvážných sjezdů dolů do údolí (40-60 km). Varianta TREK: z Pilipce do vesničky Bukovec a podhůřím poloniny Boržava přes vesnice Rička a Lozjanskij do Mežhorje, autobusem nebo na kole zpět do Pilipce (40-60 km); varianta PĚŠÍ: lanovkou na hřeben poloniny Boržava a přechod hlavního hřebene, sestup do Ričky, návrat zpět busem.

8. Autobusem přesun do Volovce, odtud na kole po asfaltové silnici přes vesničky Nižné Vorota a Zavadka a přes Seredněverecký průsmyk do bývalé Haliče (dnes Lvovská oblast). Možnost zajet až do zapadlé vesničky Verchnijačka. Návrat do Volovce. Odtud možnost busem nebo na kole zpět do Pilipce (45-60 km).

9. - 10. Na kole (80 km) nebo autobusem údolím po proudu řeky Rika do vesnice Iza (trh s proutěným zbožím), autobusem do Mukačeva (hrad, centrum města, poslední nákupy), odjezd na hranici, noční přesun do ČR, příjezd do ČR v ranních hodinách.

Náročnost

2 - 3

Nástupní místa

Brno, Hradec Králové, Pardubice, Praha.

 

Jiná sdělení

Při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s pěší variantou zájezdu, která je koncipovaná tak, že si obě skupiny nebudou navzájem překážet.

POŘADATEL ZÁJEZDU CK POZNÁNÍ

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies