Podkarpatská Rus po cestách i necestách   

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Podkarpatská Rus po cestách i necestách
 

 

Stát(y): Ukrajina

Krajem Nikoly Šuhaje loupežníka
Zapomenutý nejvýchodnější cíp bývalého Československa, poloniny, vesničky i koliby, výstup na nejvyšší horu Ukrajiny Hoferku (2061 m)

Zapomenutý nejvýchodnější cíp bývalého Československa, v současnosti známý jako Zakarpatská Ukrajina, součást Ukrajiny. Po vedlejších silničkách vedoucích přes vesnice s dřevěnými domky a kostelíky, po dřevařských cestách podél průzračných a divokých bystřin v hlubokých zalesněných údolích se vrátíme jakoby o několik desetiletí zpět. Za výhledy budeme šplhat na oblé poloniny plné borůvek a následně klesat do některých z místních kolib za občerstvením. Jednodenní výlety „nalehko" jsou vhodné pro trekingová i horská kola. Sami si zvolíte variantu, která vám více sedne. A když se vám nebude chtít šlapat na kole, tak vždy ještě existuje pěší varianta. Celý zájezd je s variantami od lehké až po náročnou cykloturistiku. Nespornou výhodou tohoto programu je, že po celou dobu trvání zájezdu budeme bydlet na jednom místě, které se nám stane zdejší základnou.

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem (2700 km) včetně dopravy kol v krytém přívěsu a včetně veškerých poplatků do 30 000 Kř, doprovodné vozidlo, 7x ubytování v hotelu s polopenzí (2lůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením) nebo nižší cena: 7x ubytování v penzionu ve 2 až vícelůžkových pokojích se snídaní nebo nejnižší cena: 7x ve vlastních stanech na soukromém pozemku u penzionu bez stravy, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje

vstupné do památek, fakultativní akce a náklady s nimi spojené, případná místní doprava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Informace o stravování

CAM: bez stravy. Vzhledem k množství zastávek během cykloetap, chutným a levným pokrmům v místních „občerstvovnách" a kolibách je další stravování řešeno individuálně. Možnost přikoupení snídaní za 777 Kč/os.

PEN:
7xsnídaně, vzhledem k množství zastávek během cykloetap, chutným a levným pokrmům v místních „občerstvovnách" a kolibách je další stravování řešeno individuálně.

HOT: 7xpolopenze. Vzhledem k množství zastávek během cykloetap, chutným a levným pokrmům v místních „občerstvovnách" a kolibách je další stravování řešeno individuálně.

Informace o ubytování

CAM:7x ve vlastních stanech na soukromém pozemku u penzionu.

PEN:7x v penzionu ve 2 až vícelůžkových pokojích.Příplatky: garance 2lůžkového pokoje v penzionu 500 Kč/os. (manželské postele).

HOT:7x ubytování v hotelu v 2 lůžkových pokojích.Příplatky: 1lůžkový pokoj v hotelu 1 600 Kč.

Program

1. den: odpolední odjezd z ČR, noční přesun na Podkarpatskou Rus.

2. den: ranní prohlídka hl. města „Zakarpatí“ UŽHORODU (hrad, skanzen, historické centrum, synagoga, tržnice); přesun do vesničky PILIPEC pod poloninu BORŽAVA (7x nocleh). Odpoledne zajedeme k vodopádu ŠIPOT schovaném uprostřed lesů (15 km).

3. den: přejezd na kolech k Mežhorje, odtud do vesnice MAJDAN, a dále nejmalebnějším pohořím Podkarpatí - VERCHOVINY, proti proudu říčky HOLJATYN až do téměř opuštěné vísky REKYTY s nádherným dřevěným kostelíkem z 18. století, po nezpevněné cestě přes sedlo do Nižného Studeného a zpět do Pilipce (60 km).

4. den: na kolech údolím říčky Ripinka do města MEŽHORJE, stoupání do Siněvirského sedla s výhledy na okolní kopce, sjezd do vesnice SINĚVIR (alt. pro MTB výjezd i sjezd po „původní horské silnici“) a podél řeky Těrebla až do KOLOČAVY - návštěva dřevěného kostelíku ze 17. století s hroby čsl. četníků zastřelených Nikolou Šuhajem, muzeum Ivana Olbrachta, hroby Nikoly Šuhaje a Eržiky, skanzen, bývalá četnická stanice (60 km), návrat zpět do Pilipce autobusem.

5. den: autobusem přesun do Siněvirského sedla, na kolech asfaltový sjezd do Siněviru, proti proudu říčky Těrebla do SINĚVIRSKÉHO NP, údolím se dostaneme přes vesničku SINĚVIRSKAJA POLJANA až k legendou opředenému SINĚVIRSKÉMU JEZERU, možnost výjezdu až do nádherné dřevařské osady SVOBODA, na kolech zpět podél Těrebly plné přírodních „vířivek“ lákajících ke koupání do Siněviru, kdekoliv v početných kolibách možnost ochutnávky místní speciality na otevřeném ohni - šašliku (60 km), autobusem zpět do Pilipce.

6. den: na kolech z Pilipce přes vesničky NIŽNIJ a VĚRCHNIJ STUDENYJ, přejezd do Lvovské oblasti do sedla BESKID na bývalé československo-polské hranici, sjezd přes SKOTARSKE do Volovce (vhodné pro MTB, alt. do Volovce vlakem) a odtud zpět do Pilipce (60 km) nebo lehčí varianta s výletem do horského střediska OZERO VITA s možností koupání (30 km).

7. den: náročná varianta MTB: z Pilipce vyjedeme sedačkovou lanovkou i s kolem téměř na hřeben poloniny BORŽAVA, přejezd hlavního hřebene až do Ričky, návrat zpět do Pilipce busem nebo na kole, přejezd lze kdykoliv zkrátit jedním z odvážných sjezdů dolů do údolí (40-60 km). Varianta TREK: z Pilipce do vesničky BUKOVEC a podhůřím poloniny Boržava přes vesnice RIČKA a LOZJANSKIJ do MEŽHORJE, autobusem nebo na kole zpět do Pilipce (40-60 km); varianta PĚŠÍ - lanovkou na hřeben poloniny Boržava a přechod hlavního hřebene, sestup do Ričky, návrat zpět busem.

8. den: autobusem přesun do Volovce, odtud na kole po asfaltové silnici přes vesničky NIŽNÉ VOROTA a ZAVADKA a přes Seredněverecký průsmyk do bývalé HALIČE (dnes Lvovská oblast). Možnost zajet až do zapadlé vesničky VERCHNJAČKA. Návrat do Volovce. Odtud možnost busem nebo na kole zpět do Pilipce (45-60 km).

9. - 10. den: na kole (80 km) nebo autobusem údolím po proudu řeky RIKA do vesnice IZA (trh s proutěným zbožím), autobusem do MUKAČEVA (hrad, centrum města, poslední nákupy), odjezd na hranici, noční přesun do ČR, příjezd do ČR v ranních hodinách.

Náročnost

Obtížnost 2-3, vhodné pro treková i MTB kola

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Olomouc, Valašské Meziříčí.

Svozy: Brno, Jablonec nad Nisou, Liberec, Mladá Boleslav, Turnov.

Jiná sdělení

Zájezd pořádáme ve spolupráci s CK Poznání.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2019, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks