Pohodově k vrcholům Alp  

Kategorie = Turistika Doprava = Autobus
Pohodově k vrcholům Alp
 

 

Stát(y): Rakousko

Vyhlídkové trasy Severními vápencovými Alpami

• lanovkou za výhledy na velehory

• občerstvení na alpských salaších

• rozkvetlé jarní pastviny

Užijte si výlety oblastí, které vévodí zaledněný Dachstein (2996 m, UNESCO) a je lemována hřebenem Taur a baštou skal pohoří Tennengebirge. Po pohodlných cestách pronikneme k salaším, zvoucím k občerstvení a vychutnání překrásných výhledů. Stoupání nám částečně usnadní autobus i lanovky.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

doprava, ubytování, polopenze, pobyt. taxa, průvodce, povlečení a ručníky, informační materiály

Cena nezahrnuje

lanovky na Bischlingshöhe (20 EUR/os.) a v Rauris (13,80 EUR/os.), případně na Dachstein (39 EUR/47,50 EUR os. s ledovou jeskyní a vyhlídkou).

Informace o stravování

4x polopenze (česky hovořící personál). Večeře i snídaně – výběr ze dvou variant (první a poslední den menu jednotné), začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu. Nebo bez polopenze z vlastních zásob ve vybavených kuchyňkách apartmánů (sleva 600 Kč/os.). Nápoje za Kč.

Informace o ubytování

4x ve studiích a apartmánech (www.apartmany-heidi.cz) pro 2–4 osoby s 2–4lůžkovými ložnicemi s příslušenstvím, vybavenou kuchyňkou, TV v Pensionu Heidi. K dispozici též apartmány pro 5–8 osob. Sleva 1200 Kč/ pobyt na přistýlce (rozkládací gauč či křeslo). 1lůžkový pokoj za příplatek 2000 Kč/os./pobyt. V jídelně možnost posezení, stolní hry, konzumace nápojů za Kč i z vlastních zdrojů, WiFi zdarma. Pobytový St. Martin je idylickou horskou obcí s obchody, restauracemi a koupalištěm. Zdarma trampolína, šipky, stolní fotbal.

Program

  1. 1. Dopolední přesun busem do Solné komory. Po legendami opředené poutní cestě ze St. Gilgenu přes vrcholek Falkenstein podél břehu jezera Wolfgangsee do poutního St. Wolfgangu (3 h).
  2. 2. Mýtní silničkou k lanovce na Dachstein. Alpským chodníkem Rundwanderweg lemovaným rozkvetlými skalničkami v úbočí jižní stěny Dachsteinu k chatě Bachlalm (4-6 h). Pro zájemce před túrou výjezd lanovkou k ledovci Hoher Dachstein a k nezapomenutelné vyhlídkové plošině Sky-walk.
  3. 3. Z horského střediska Werfenweng (902 m) lanovkou na vyhlídkový vrchol Bischlinghöhe (1834 m), odtud přes dva vyhlídkové vrcholy pohořím Tennengebirge a kolem horských chat do St. Martina (6 h).
  4. 4. Lanovkou v Rauriském údolí na chatu Jack-Hochalm (1788 m) a po panoramatické trase alpskými loukami kolem Gstatterhochalm (1676 m) zpět do údolí. (4-7 h). 5. Ze St. Martina vyhlídkovou cestou Panorama Route do Lammertalu, chytání a grilování pstruhů v jezírku pod štíty Tennengebirge (cca 2 h).

Náročnost

1

Nástupní místa

Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice

Tipy

Večerní návštěva Therme Amadé (vstupné 19,50 EUR/2 h vč. sauny; při zájmu min. 8 účastníků).

Zdarma vstup do Seeparku v St. Martinu (jezírko, atrakce) denně po 15. h + na celý den 1× za pobyt. TIP CYKLO: zájezd probíhá souběžně s cykloturistickým zájezdem č. 211 Pohodově mezi vrcholy Alp. Vhodné pro dvojice či skupiny s nestejnými zájmy.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
Alpské toulky a termály

Alpské toulky a termály

Nově koncipovaný program nabízí lehké výlety alpskou krajinou, zakončené návštěvami alpských termálů.  

9970 Kč

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks