Provence v pohodě  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Provence v pohodě
 

 

Stát(y): Francie

Spojení relaxace u moře a cykloturisti ky pro pohodáře

• pro sezonu 2017 zcela nové, moderní mobilhomy!

• písečné pláže, odpočinek a koupání

• historické památky a přírodní zajímavosti

Z příjemného kempu téměř denně vyrážíme s podporou autobusu na půldenní nebo celodenní (cyklo)výlety do širokého okolí. Cyklistické výlety jsou připraveny tak, že jejich kratší varianty zvládnou i zdatnější děti od 7 let. Program každého dne lze absolvovat i bez kola, aniž byste přišli o nějakou zajímavost (autobus slouží jako doprovodné vozidlo). Kromě hlavní náplně – poznávací a cyklistické – mají některé pobyty navíc kreativní program, jenž vedou odborní lektoři.

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

Průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 8x (resp. 7x – termín 24602) mobilhome se snídaní, 7x (resp. 6x termín 24602) večeře, všechny výlety uvedené v programu (s výjimkou výletu do Montpellier), potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Cena nezahrnuje

Jednosměrná jízdenka do Montpellier (asi 3,30 EUR)

Informace o stravování

8x snídaně+7x večeře (7S+6V u 24601)

Zastíněná základna v prostoru mezi mobilhomy slouží jako letní kuchyň, jídelna a společenská místnost zároveň. Po celou dobu pobytu budou podávány večeře a snídaně, na místě připravované naším kuchařem. Jídelníček tvoří z velké části čerstvé potraviny nakoupené přímo na místě. Stravování začíná večeří v den příjezdu, končí snídaní v den odjezdu. Jeden den bude večeře vynechána a zájemcům zprostředkujeme za poplatek ochutnávku místní kuchyně. Tato večeře není v ceně zájezdu.

Informace o ubytování

8x, resp. 7x ve 4lůžk. mobilhomech.

Pro sezonu 2017 zcela nové, moderní mobilhomy! Bydlet budeme v kempu u moře ve 4lůž. mobilhomech – což je něco mezi chatičkou a trvale parkovaným velkým karavanem. V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování, stravování, ukázku kreativního programu, městečka Palavas-les-Flots. Vybavení mobilhomu: 2 oddělené 2lůž. ložnice (s sebou vlastní povlečení); společná kuchyňka (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem; společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); úložné prostory, zahradní nábytek. Vybavenost kempu: 2 bazény (vyhřívaný dětský, pro dospělé, 4 skluzavky, 2 vířivky), obchůdek, restaurace, kavárna, hřiště (dětské, basketbal, tenis, pétanque, volejbal), dětská diskotéka aj. Vzdálenost našich mobilhomů od moře je asi 300 m.

Povinný příplatek za 1lůžkový pokoj 5450 Kč, za 4850 Kč u 24601.

Program

1.–2. den
Odjezd odpoledne, noční přejezd do Francie; ráno příjezd do Palavas-les-Flots, ubytování, odpočinek a koupání, cyklovýlet podél přírodních pláží ke katedrále Maguelone (0–15 km).
3. den
St. Rémy a blázinec, kde van Gogh strávil poslední část života, římské město Glanum, skalní město Les Baux de Provence a audiovizuální projekce ve starém bauxitovém lomu Carriėres de Lumiėres (15/35 km).
4. den
Papežské město Avignona podél Rhôny přes klášter St. Michel de Frigolet do Tarasconu (do 30 km).
5. den
Kaňonem řeky Hérault: monumentální krasová jeskyně Grotte des Demoiselles; skalní vesnice St. Guilhem le Déserts nejstarším platanem Francie (poutní místo na Svatojakubské cestě); koupání v řece Hérault pod "Ďáblovým mostem" (asi 30–40 km).
6. den
Volný den u moře, odpočinek a koupání; fakultativní výlet do Montpellier: zahrady, vodotrysky a fontány nebo akvárium Mare et Nostrum,...
7. den
Malebné Uzès, odtud po cyklostezce krajem vinic na Pont du Gard, nejnavštěvovanější památku Provence (asi 25 km), koupání přímo pod mostem.
8. den
Arles: město umělců Charlese Gounoda, Georgese Bizeta a Vincenta van Gogha, město středověké i antické, s římskou arénou a divadlem; nekropole Alyscamps z 6. století; známý van Goghův most (výlet bez kol).
9. den
Deltou Rhôny: přímořské letovisko Saintes-Maries-de-la-Mer; planiny a jezera NP Camargue - černí býci, bílí koně a růžoví plameňáci; ptačí rezervace; opevněné město Aigues Mortes (20/40 km).
10.–11. den
Rozloučení s mořem, odpoledne odjezd domů, následující den příjezd kolem poledne..

Náročnost

1-2

Asfalt, některé etapy event. po šotolině, převážně rovinatý profil. Každodenní program lze absolvovat i bez kola - pokud si kolo nevezmete, nahlaste to prosím prodejní kanceláři. Jelikož máme zkušenosti s tím, že klienti bez kola bývají ojediněle, upozorňujeme, že program bude přizpůsobován především cyklistické skupině.

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň.Tipy

Termín 24602 je 10denní (program je zkrácený o odpočinkový 6. den). Kreativní program povede odborný lektor, který vás seznámí s některými výtvarnými technikami, čímž podpoří vaši tvořivost a fantazii.

Jiná sdělení

Zájezd pořádáme ve spolupráci s CK Adventura.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2019, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.