Similaun - po stopách Ötziho  

Kategorie = Turistika Doprava = Autobus
Similaun - po stopách Ötziho
 

 

Stát(y): Rakousko

• Lehká ledovcová túra bez skalních pasáží
• Ubytování na horské chatě s možností polopenze
• Vhodné i pro začátečníky bez zkušeností
• Místo nálezu mumie pravěkého muže Ötziho

Similaun (3606 m) stojí v hlavním hřebenu Alp, který od pradávna představuje přirozenou bariéru mezi zeměmi a civilizacemi. Jméno tohoto vrcholu nezní ani německy, ani italsky. Je to připomínka dob, kdy docházelo k pronikání lidí do nehostinného kraje hor. K průchodu přes horský hřeben sloužil i průsmyk Niederjoch (3019 m) pod vrcholem Similaunu. Nedaleko odtud, v sedle Tisen Joch, byla 19. září 1991 nalezena mumie muže z doby měděné. Muže, který zde byl pravděpodobně zabit zhruba před 5000 lety. Takové místo stojí za návštěvu. Výstup není technicky náročný, je tedy vhodný i pro účastníky bez předchozích zkušeností. Během výstupu překonáme cca 1100 výškových metrů. Náš výlet si zpříjemníme ubytováním v útulné horské chatě Similaun Hütte, možnost stravování v chatě je samozřejmostí.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodci, doprava minibusem, zapůjčení vybavení na ledovce, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Informace o stravování

Na Similaun Hütte, je možné si zakoupit samostatně snídani (11 EUR) a večeři (hlavní chod, 10–18 EUR). Zároveň můžete rovnou objednat celou polopenzi (26–30 EUR), která se skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert).
Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj a káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2 EUR.
V případě, že budete mít zájem o polopenzi, prosím oznamte nám tuto skutečnost již při přihlášení (uveďte do poznámky na Smlouvě o zájezdu).

Informace o ubytování

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC, umývárnou se studenou vodou a teplou sprchou za poplatek.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):
ubytování – 2x na chatě Similaun Hütte asi 23 EUR/noc, vč. polopenze asi 45 EUR/noc (členové Alpenvereinu nemají slevu, chata je soukromá)

Program

1. - 2. den
Večerní odjezd, noční přesun do rakouského Ventu. Dopolední výstup přes chatu Martin-Busch-Hütte (2501 m) na chatu Similaun Hütte (3018 m), odpoledne nácvik technických dovedností (výstup 5,5 h).
3. den
Výstup na Similaun (3606 m), sestup do sedla Nieder Joch (3019 m) k chatě Similaun Hütte a odpoledne krátký výstup na Tisen Joch k místu nálezu Ötziho, sestup k chatě, nocleh (dvě túry 5 h a 2,5 h).
4. den
Ráno sestup do Ventu, návrat do ČR ve večerních hodinách (sestup 3 h).

Náročnost

2 středně náročný program

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň

Jiná sdělení

Pořadatelem zájezdu je CK Adventura.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.