Na kole od jihu k severu Skotska  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus Strava = PP
Na kole od jihu k severu Skotska
 

 

Stát(y): Velká Británie ,Skotsko

West Highland Way
• bystřiny s barvou whisky
• zadumaná jezera s Lochnesskou
• svéráznost Skotů

Čeká vás 400 km dlouhá cyklotrasa nejkrásnějšími partiemi Skotské vysočiny. Skotsko projedeme ,,nalehko" s jednodenní výbavou a autobus nám převeze zavazadla do dalšího kempu či tábořiště na farmě. Trasy jsou vedeny po značených stezkách, bývalých železničních tratích, vojenských cestách i po nefrekventovaných asfaltových silničkách. V některých částech naší etapy se však nevyhneme státní silnici. Nezoufejte, záhy zjistíte, že skotští řidiči jsou daleko ohleduplnější, což učiní naše putování jednodušším. Zájezd je pořádán souběžně s pěší variantou. V případě špatného počasí, popř. nedostatku sil, můžete kolo vynechat a absolvovat turistickou část programu. Oba zájezdy se podstatně odlišují od jiných poznávacích a cyklistických zájezdů tím, že skutečně Skotsko projdeme a projedeme volnou krajinou a dostaneme se i do míst, která se běžně nenavštěvují. Nevynecháme ani to podstatné ze Skotska, např. jezero Loch Lomond, výstup na Ben Nevis či návštěvu palírny pravé skotské whisky. Cyklistické cesty sledují dálkovou národní trasu West Highland Way. Díky kolu však poznáme daleko větší část Skotska než náš turista. V závěru našeho programu navštívíme skotsko-anglické pomezí, kde budeme moci obdivovat římské opevnění zapsané na seznamu UNESCO.

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit
25901 06.07.2019 - 17.07.2019 7/9 CAM / PP
CHA /
v ceně 15690 Kč
18490 Kč
-
-
0

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

Kredit = věrnostní sleva, kterou získáváte účastní na tomto zájezdu. Nárok na věrnostní slevu získáváte den po absolvování tohoto zájezdu.
Cena FM = Cena First Minute s uplatněnou slevou za včasné objednání

Tip: Klikněte na termín pro zobrazení podrobností včetně ceny
Tip: Klikněte na ubytování pro zobrazení detailu ubytování a poptávkového formuláře daného ubytování

Jak se přihlásit na zájezd?

Dokumenty ke stažení k organizaci zájezdů

Cena zahrnuje

Doprava klimatizovaným autobusem (5 000 km) s cyklovlekem, trajekt do Anglie a zpět, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Stanová varianta: 8x nocleh ve vlastních stanech v kempech a na farmách.

Chatková varianta: 8x nocleh v jednoduchých chatičkách a hostelech ve vícelůžkových pokojích (1lůžkový pokoj nelze).

Informace o stravování

CAM a CHA: bez stravy.

Česká polopenze za příplatek 2160 Kč (polopenze začíná 3. den večeří a končí 10. dnem snídaní).

Informace o ubytování

CHA: 8x nocleh v jednoduchých chatičkách a hostelech ve vícelůžkových pokojích (1lůžkový pokoj nelze).

CAM:8x noclehy ve vlastních stanech v kempech a na farmách.

Program

1. Odpoledne odjezd z ČR, přesun do Belgie.

2. P
říjezd do města Bruggy, cyklistická prohlídka města, podél říčních kanálů malebnou belgickou krajinou do přímořského letoviska u přírodní rezervace Het Zwin poblíž holandských hranic, zpět k autobusu (50 km), nočním trajektem do Anglie.

3.
Cesta na sever, z Milngavie na severu Glasgow vyjedeme do volné krajiny Campsie Wells. Zastávka s prohlídkou palírny skotské whisky Glengoyne a poté odjezd na ubytování nedaleko Glasgow, možnost večerní návštěvy města (2 noci na stejném místě) (30 km).

4.
Cyklistika v NP Loch Lomond s výletem k moři. Přes centrum jižního Lomozu, Balloch, podél řeky Leven do Dumbartonu ke stejnojmennému, a zároveň nejstaršímu písemně doloženému hradu v Británii, Dumbarton, po silnici podél mořského zálivu Firth of Clyde zpět do GLASGOW na ubytování (75 km).

5.
Trasa podél západního pobřeží, podél jednoho z nejhezčích jezer Skotska Loch Lomond, zároveň je největší v Británii, přes malebné obce Luss a Tarbet s cílem u elektrárny (možnost ukončení cykloturistiky). Trasu lze prodloužit kolem jezera Loch Long (15 km) nebo cyklotrasou přes městečko Arroch a kolem přečerpávací elektrárny zpět k Loch Lomond. Ubytování na farmě (2 noci na stejném místě), bus parkuje cca 300 m od farmy. (55 km).

6.
Královská okružní etapa nás zavede do „srdce Skotska", oblasti Ben Lawers a pohádkového jezera Loch Tay. Z rybářské vesničky Killin vystoupáme do sedla pod vrcholem Ben Lawer s úžasným výhledem na jezero i do údolí Glen Lyon, do kterého sjedeme. Jedinečnou horskou krajinou pod majestátnými vrcholy budeme klesat údolím s pasoucími se ovečkami a divokými jeleny opět k jezeru Loch Tay, které objedeme po jeho hornatější jižní straně (s jedinečnými výhledy na jezero a okolní krajinu) zpět do Killinu (80 km). Možnost kratší varianty - okružní cestou okolo jezera Tay (60 km).

7. Od kamenného mostu v Bridge of Orchy k jezeru Loch Tulla, po staré vojenské cestě do vřesovišť a rašelinišť pustiny Rannoch Moor. Za Ba Bridge vystoupáme k ruinám Ba Cottage, odkud se otevírají překrásné výhledy na Grampian Mountains a Glencoe Hills.- místo, které Skotsko činí Skotskem. Sjezd údolím Glen Coe, nad kterým ční majestátný Buachaille Etive Mòr, mlčenlivý pamětník masakru klanu MacDonaldů, až k mořskému jezeru Loch Leven a dále na ubytování (2-3 noci na stejném místě) (50 km, možností zkrácení na 30 km).

8.
Po vojenské cestě vyšlapeme do nádherné pusté krajiny typické pro Skotskou vysočinu. V závěru novými lesními porosty (chvilku potlačíme kola), které nás dovedou na hřeben nad údolím Glen Levis s výhledem na horu Ben Nevis (1 344 m n. m.). Sjezd do údolí a dále přes oblastní město Fort William, kopírujíce Kaledonský kanál až k Památníku Commandos, tiše strážícího vrchol nejvyšší hory Skotska, autobusem zpět na ubytování. Alternativně lze trasu do Fort Williamu absolvovat podél jezera Loch Leven a Loch Linnhe nebo podél řeky Klachmish (50 km).

9.
Odpočinkový den ve Fort William. Alternativně výstup na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis (20 km). Pro zájemce o cyklo možnost celodenní trasy k jezeru Loch Ness.

10.
Odjezd na jih. Zastávka u Greenhead s procházkou u Hadriánova valu - památka z doby, kdy byla Británie obsazena Římany. Přejezd přes Anglii. Večer ubytování.

11. - 12.
Lehká cyklistika v okolí Oxfordu podél Temže (25 km). Individuální prohlídka univerzitního města. Večer trajektem do Francie, přejezd přes Německo do ČR.

Náročnost

1-2

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň.

Svozy: Brno, Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mladá Boleslav.

Jiná sdělení

POŘADATEL ZÁJEZDU CK POZNÁNÍ

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2019, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks