Slovinským Krasem k Jadranu  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Slovinským Krasem k Jadranu
 

 

Stát(y): Slovinsko

Od Julských Alp k průzračnému moři / etapová cykloturistika s podporou autobusu

Horská sedla i údolí, propasti a jeskyně / ochutnávka slovinské i chorvatské kuchyně a vína

Na kolo nasedneme v Julských Alpách a dojedeme na něm až k moři. Přestože budeme mít k dobru 1200 výškových metrů, vůbec to neznamená, že nebudeme šlapat i do kopce. A slovinský Kras (který světu pro svoji geologickou jedinečnost věnoval tento název jako obecné označení) ozdobí jízdu k moři krásnými zážitky. Kromě několika světoznámých jeskyní je krajinou turisty dosud neobjevenou a nabízí špičkové cyklistické terény. Po zvlněných vrcholových partiích, zbrázděných hlubokými údolími a bílými skalními ostrohy, se kroutí malebné asfaltky, střídané občas štěrkošotolinovými úseky. Hojné vinice (vinná réva si jako jediná kulturní plodina dokáže vydobýt vodu ukrytou pod skalnatým povrchem) se zde střídají s loučkami, lesními remízky a elegantními porosty jalovců. Z vrcholků kopců zde shlížejí do kraje historická městečka a zapomenuté vesničky. A jako bonbonek na závěr si vychutnáme poklidné dny u moře, kde jsou záměrně vynechány večeře, abyste si mohli zajít do Novigradu a ochutnat speciality místní kuchyně a dary moře.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

V ceně: doprava vč. kola, průvodce, 7x kemp, stravování, informační materiály, pojištění léčebných výloh a storna zájezdu.

Cena nezahrnuje

V ceně není canyoning 45 EUR/os, hydrospeeding 45 EUR/os, rafting 37 EUR/os.

Informace o stravování

7x snídaně, 5x místní večeře (2 večeře jsou záměrně vynechány, možnost zajít do Novigradu a ochutnat speciality místní kuchyně a dary moře - tyto večeře nejsou zahrnuty v ceně).

Informace o ubytování

7x kemp ve vlastních stanech

Program

1. - 2. Noční přejezd do Itálie, vyložení kol v sedle Sella Nevea (1190 m), kolem Predilského jezera (960 m) a přes sedlo Predel (1156 m) do Slovinska, sjezd do kempu (300 m) s koupáním v kaňonu nejkrásnější slovinské řeky Soči; možnost velehorských odboček (asfalt) pod Montaš (do 1600 m) a pro cyklistické nenasyty pod Mangrt (do 2055 m).
3. Cyklistika v podhůří Julských Alp s možností zdolání sedla Vršič (1611 m), výlet k pramenu Soči či pěší výlet podél řeky přes krásné soutěsky; zájemci mohou na řece Soča absolvovat různé vodní sporty (fakultativně).
4. Přes hřeben Trnovski Gozd (var. 700, nebo 1000 m) do vinařské Vipavské kotliny (60 km).
5. Krasem do Koziny - výběr z několika tras (výškově 300 až 500 m), středověké městečko Štanjel, slavný hřebčín Lipica, Škocjanské jeskyně
6. Krasem do Chorvatska a Istrií k moři: krásné vesničky, Motovun, městečko opevněné na vrcholku kopce, dojezd k moři do kempu poblíž starého přímořského městečka Novigrad (zde dvě noci).
7. Koupání či individuální cyklistika v okolí Novigradu, možná návštěva Poreče; průzračná voda a mírně skalnaté pobřeží Istrie jsou vhodné i pro šnorchlování.
8. Ráno autobusem do Piranu - perly slovinského pobřeží Jadranu, prohlídka starého města a přístavu, přesun do Postojny, možnost prohlídky Postojenské jeskyně, ubytování v kempu.
9. - 10. Závěrečná cykloetapa v krásné lesnaté krajině v okolí Postojny, cestou možnost prohlídky středověkého skalního Predjamského Gradu a další jeskyně Pivka Jama; noční přejezd, příjezd v ranních hodinách.

Denní etapy 60–90 km, které lze s pomocí autobusu zkrátit (včetně většiny stoupání).
Povrch: 2/3 asfalt, 1/3 šotolina, profil: členitý, ale nenáročný.

Náročnost

2

Nástupní místa

 Praha, Příbram, Písek, České Budějovice.

Nebo 23502 Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Praha, Jihlava, Brno .

Jiná sdělení

Zájezd pořádáme ve spolupráci s CK Adventura.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.