Sölden  

Kategorie = Zájezdy First Minute Doprava = Autobus
Sölden
 

 

Stát(y): Rakousko

Landhaus Falkner, Haus Tiroler Café, Gästehaus Schöpf, největší lyžařská ledovcová oblast východních Alp

Sněhová jistota, výběr ze tří Gasthofů, sauna, snídaně

Sölden

Lyžařské terény:

Sölden (1 377 - 3 255 m)

Střediska:
LÄGENFELD (1 173 m)
SÖLDEN (1 377 - 3 255 m)

Oblast Ötztal (Ötztalské údolí) patří k tajným tipům na dovolenou v Tyrolsku. Krajina legendárního „Ötziho" s více než 250 třítisícovkami, ke kterým patří i nejvyšší hora Tyrolska - Wildspitze. Největší lyžařská ledovcová oblast východních Alp, jeden z nejjistějších sněhových regionů Evropy, to je důvod, proč strávit v nejdelším bočním údolí Tyrolska (60 km) svou dovolenou. Lyžařské středisko Sölden (1.377-3.255 m) - srdce Ötztálské arény nabízí vynikající lyžařské podmínky od podzimu do jara. Středisko nabízí 141 km sjezdových tratí s nejdelším sjezdem (6 km) z 3.058 m do 1.377 m, lyžování na ledovcích Rettenbach, kde se každoročně koncem října zahajuje slalomem Světový pohár, a Tiefenbach, které jsou propojeny ledovcovým tunelem o délce 1,7 km a které jsou nově propojeny s Ötztálskou arénou. Nejmodernější lanovky, jako např. „Golden - Gate to the Glacier" a „Top Express", vynikajícím způsobem vybudovaná zasněžovací technika a prvotřídně upravené sjezdové tratě vedoucí až do 3.255 m představují pravý lyžařský ráj. Za každého počasí začínají odpoledne "apréski" a právem je Sölden nazýván "Ibizou Alp". Pouhých 9 km od Söldenu uzavírá celé Ötztálské údolí vynikající, oproti Söldenu klidnější, lyžařské středisko Obergurgl-Hochgurgl (1.800-3.080 m), kde leží nejvýše položená vesnička v Rakousku. Tato poloha zaručuje kvalitní lyžařské podmínky od listopadu do května. Díky propojení středisek Obergurgl-Hochgurgl „Panoramagondelbahn" můžete lyžovat na 110 km propojených sjezdových tratí. Zajímavostí je i 8 místná gondola, která Vás vyveze z 1.800 m do 3.100 m za pouhých 12 minut. Ötztálská aréna je také místo, kde je připraveno bezpočet sportovních akcí a slavností. Lyžařská střediska Sölden a Obergurgl-Hochgurgl uspokojí i nejnáročnější lyžaře s požadavky na jistotu sněhu, kvalitu sjezdových tratí, pohoštění i Aprés Ski.

Sjezdové tratě:

Modré: 46 km
Červené: 73 km
Černé: 26 km
Celkem: 145 km

Výtahy

Kabinky: 7
Sedačky: 19
Kotva/Poma: 9

Längenfeld 1.180 m

Popis střediska zima:

Menší městečko ve středu údolí Ötztal nabízí ubytování za výrazně nižší ceny, než je ubytování v Söldenu. Po lyžování můžete navštívit v Längenfeldu termální lázně, které jsou tím nejlepším balzámem pro unavené tělo po celodenním lyžování.

Lyžařské terény:

Přímo z městečka Vás dopraví skibusy během 15-20 minut k základním stanicím lanovek v Söldenu (10 km). Skibusy jezdí v pravidelném intervalu 10 minut. Lyžařské středisko Obergurgl-Hochgurgl je vzdáleno z Längenfeldu cca 20 km.

Zimní tip:

Městečko pouhých 10 km od lyž. střediska v Söldenu

Praha - Längenfeld: 744 km
Brno - Längenfel: 621 km


 

» Klikni pro zobrazení skimapy

 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

2x nocleh, ložní prádlo, 2x snídani, 3 denní permanentku Sölden, dopravu autokarem, dopravu autokarem na lyžování, delegáta, pobyt. taxu, využití sauny

+ Kredit = věrnostní sleva


SLEVY:

Landhaus Falkner

dítě 3-8 let 3400 kČ

dítě 9-13 let 1200 kČ

junior 15-19 let 500 Kč

dítě 14 let 1100 Kč

senior žena 1954**+/muž 1949+ 100 Kč


Haus Tiroler Café + Gästehaus Schöpf

dítě 4-7 let 3400 Kč

dítě 8-14 let 1200 Kč

junior 15-19 let 500 Kč

senior žena 1952*+/muž 1947*+ 100 KčCena nezahrnuje

cestovní pojištění, večeře

Příplatky:

komplexní pojištění ČPP a.s. 180 Kč/zájezd a osoba, 2x večeře 890 Kč (menu 3 chody bez nápojů v blízké restauraci)

Upozornění a doporučení:

vratná kauce na skipas 2 Eur

Ceníky Skipasů

SKIPAS V CENĚ!!!

Informace o stravování

Rozšířená bohatá snídaně je podávána přímo v penzionech. Lze připlatit 2 večeře 890 Kč (menu 3 chody bez nápojů v blízké restauraci). Snídaně po prvním noclehu a v den odjezdu.

Informace o ubytování

Ubytování Landhaus Falkner:
Útulný penzion Falkner leží přímo v centru Längenfeldu a na zastávku skibusu do Söldenu, do restaurací a obchodů je to pouhých pár kroků. Světoznámé rakouské lyžařské středisko Sölden je vzdálené cca 14 km. Penzion má dvě budovy: původní a novostavbu. Ubytování je možné v 1, 2, 3 a 4 lůžkových prostorných pokojích s vlastním sociálním zařízením a Sat-TV. V pokojích v novostavbě je navíc minibar a fén. Hostům je v penzionu k dispozici lednička, společenská místnost, sauna a stěna na lezení. Parkoviště pro auta je přímo u penzionu. Z domu je možné pěšky dojít do atraktivních lázní s množstvím vodních atrakcí Aqua Dome.

Ubytování Haus Tiroler Café:
Typický rakouský privátní dům Tiroler Café se nachází nedaleko centra Längenfeldu, pouhých pár kroků od zastávky skibusu do Söldenu. Rakouské vyhlášené lyžařské středisko Sölden je vzdáleno cca 14 km. Ubytování je možné ve 2 až 3 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, SAT/TV. Hosté mohou ZDARMA využívat saunu a lyžárnu.

Haus Elsa Schöpf:
Rodinný penzion se nachází přímo v centru městečka Längenfeld, pouhých pár kroků od zastávky skibusu do Söldenu. Lyžařské středisko Sölden je vzdálené cca 14 km. Hosté mohou využívat služeb malé recepce, společenskou místnost s TV, parkoviště. Ubytování je možné v 2 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, přistýlkou na vyžádání, balkonem. V penzionu je možné využít připojení wif

Program

zájezd odjíždí první den ve večerních hodinách a do pobytového místa dojedete druhý den ráno. Stravování začíná druhý den případně dokoupenou večeří a končí v den odjezdu snídaní. V den odjezdu uvolnění pokojů cca do 10 hodin, lyžování, odjezd do ČR ve večerních hodinách. Příjezd do Prahy poslední den okolo 02.00 hodin ráno.

Snowboarding zima:

Snowboardisté najdou v Söldenu nejen řadu možností v Boardersparku Giggijoch (high jump, fun box, rails a halfpipe), ale také na ledovci Tiefenbach nebo na Gaislachkogelu. V lyžařském středisku Obergurgl-Hochgurgl mohou snowboardisté navštívit parky na Festkogelu a na Wurmkogelu s 5-6 Ski-jumps a 120 m dlouhou halfpipe.

Další sporty a zábava:

Aquaaréna v Söldenu „Freizeit Arena" osloví milovníky vodních radovánek (bazén, tobogán, skalní jeskyně s masážními proudy, sauna, pára...), v aréně je možné si zahrát také tenis, kuželky, navštívit fitness nebo restauraci. Od 1. října 2004 jsou otevřeny v Längenfeldu nové lázně - tzv. Aqua Dom. Najdete tu bazény, welness, fitness... Střediska Längenfeld-Huben-Gries jsou v zimě hlavním centrem pro běžkaře s cca 60 km upravovanými běžeckými stopami. Ve střední části údolí(Umhausen-Niederthai-Tumpen a Köfels) se nachází 40 km běžeckých stop a dalších 50 km upravovaných běžeckých stop najdete ve střediscích Sölden, Vent, Zwieselstein a Obergurgl-Hochgurgl. K dalším sportům, které se vydatně provozují v Ötztalském údolí patří např. horské túry, metaná, bruslení, sáňkování, paragliding.

Nástupní místa

trasa zájezdu:
2) Trutnov - Hradec Králové - Pardubice - Kolín - PRAHA - Plzeň - Rozvadov
3) Ústí nad Labem - PRAHA - Beroun - PLZEŇ - Rozvadov

Další nástupní místa jsou možná po písemné dohodě.
Důležité upozornění: odjezdová místa musí být písemně objednána (a následně písemně potvrzena) na cestovní smlouvě. CK si vyhrazuje zajistit případný svoz do Prahy mikrobusy či automobily. V případě, že je v jednom místě odjezdu méně než 8 cestujících může cestovní kancelář změnit zajištění dopravy klientů k zájezdu na veřejnou hromadnou dopravu s nárokem na úhradu jízdenky.

Jiná sdělení

ORGANIZÁTOREM A GARANTEM ZÁJEZDU JE CK CONTI.

Sdílet zájezd na Facebooku

Připojené soubory

Popis souboruNázev souboruDatum přidáníVelikost bytesTyp
SKIMAPA SOLDEN KE STAŽENÍ ZDE
313_skimap_SOLDEN_VELKA.jpg 23.08.2012 693265image/jpeg

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Prodej a půčovna paddleboardů