Stříbrnou stezkou k Atlantiku - Ruta de la Plata (letecky)  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Letecky
Stříbrnou stezkou k Atlantiku - Ruta de la Plata (letecky)
 

 

Stát(y): Španělsko

Za poklady západního vnitrozemí

• Extremadura, Kastilia-León, Asturie a Kantábrie

• Atlantický oceán a město plné historie Santander

• ubytování v hotelech se snídaní


Zaleťme si spolu do Španěl pro vzácný náhrdelník. Na šňůře starobylé římské Stříbrné stezky - Ruta de la Plata - jsou navlečeny všechny třpitivé i tajemně zadumané perly západního vnitrozemí. Jde o bývalou římskou cestu, která spojovala Andalusii se severozápadním Španělskem. Dodnes se zde nachází mnoho jejích zachovalých úseků a také malebná historická městečka. Náš zájezd vám unikátně nabízí seznámení s touto historickou cestou ze sedla kola. Ideální cyklotrasa nás dovede až na bílé pláže atlantického pobřeží Asturie. Ubytování v příjemných hotelech vám přinese potřebný komfort k odpočinku mezi jednotlivými cyklistickými etapami.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha-Madrid / Santander-Praha ve výši 8500 Kč, transfer z/na letiště, 10x hotel nebo hostel se snídaní (2-4lůž. pokoje), potřebné mapy, výškové profily tras, pojištění.

Cena nezahrnuje

V ceně nezahrnuto (platí se na místě): poplatek na letišti za přepravu kol (asi 150 Eur), ostatní stravování, vstupy do památek a NP Picos del Europa.

Informace o stravování

10x snídaně.

Informace o ubytování

10x ve 2-3 lůžkových pokojích v hotelech.

Program

1. Letecky z Prahy do Madridu; přesun do renesančního městečka Cáceres v regionu Extremadura, prohlídka centra a zachovalé židovské čtvrti.
2. Na kole z Cáceres k přehradě Alcantára; římský most; údolími řek přes středověké městečko Plasencia, dojezd do Carcabosa (80 km).
3. Románská vesnice Caparra s vítězným obloukem, okouzlující výhledy na pohoří Sierra de Béjar; na mnoha místech zachovalé části původní římské cesty; městečko Béjar v regionu Kastilie-León (62 km).
4. Výšlap na Pico de la Dueña (1140 m) a zasloužený sjezd do slavného univerzitního města Salamanca; podvečerní procházka městem (70 km).
5. Rozlehlými pláněmi přes pitoreskní vesničky a řeku Douro; dojezd do městečka Zamora - unikátní katedrála z 12. století (65 km).
6. Přes přírodní rezervaci a ptačí hnízdiště Lagunas de Villafa Fila, pozůstatky kláštera Santa Maria de Moreruela, Benavente (65 km).
7. Do středověkého hlavního města León proti poutníkům jdoucím pouť do Santiaga de Compostela: prohlídka města - katedrála a románský královský panteon, místo posledního odpočinku více než 20 panovníků (100 km).
8. Královská etapa zájezdu - výjezd na nejvyšší vrchol Puerto de Pajares (1378 m); nádherná okolní panoramata (95 km).
9. Závěrečná etapa k moři do přístavu Gijón v regionu Asturie a Kantábrie, odpočinek a koupání na bílých plážích (85 km).
10. - 11. Přejezd do historického města Santander, volný program a letecký návrat do Prahy.

Povrch převážně asfalt a občas šotolina.


Náročnost

3

Nástupní místa

Praha.

Poznámka: na místě etapově bez doprovodného vozidla.

Jiná sdělení

Zájezd pořádáme ve spolupráci s CK Adventura.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies