Termální wellness Velikonoce a slavnost UNESCO 2015  

Doprava = Autobus
Termální wellness Velikonoce a slavnost UNESCO 2015
 

 

Stát(y): Maďarsko

Prodloužený víkend s wellness na Velikonoce do Severního Maďarska s největší slavností maďarských Velikonoc ve vesnici UNESCO. Oceníte zájezd bez nočního přejezdu.

Chcete si s námi zahrát na jaro, které přišlo dříve? Pojeďte do teplejšího kraje, do hřejivé termální vody a ještě navíc na Velikonoce: do Egeru a jedinečné vesničky UNESCO HOLLÓKŐ na největší palócký festival. Jarní zájezd za termálními lázněmi, památkami i velikonočním folklórem Maďarska . Čeká vás slavný zámek, barokní skvost EGER , koupání hned v několika termálních lázních, víno a maďarská kuchyně a bydlíte v hotelu s vlastním wellness.
Tomu říkáme wellness Velikonoce! A bez nočního přejezdu! Hotel s vlastními termálními lázněmi.
Termální lázně Eger , lázně Egerszalók .

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 3x hotel s vlastními lázněmi, vstup do městských lázní, 3x polopenzi (švédské stoly), průvodce, ochutnávka vína v Egeru, pojištění CK

Cena nezahrnuje

komplexní pojištění, další termální lázně, vstupné do objektů (18 500 HUF).

Příplatky
112 CZK komplexní pojištění
1 300 CZK jednolůžkový pokoj
100 CZK ochutnávka vína v Egeru s pohoštěním

Informace o stravování

polopenze, snídaně a večeře se podávají v hotelové restauraci a jsou bohaté formou bufetu. Oběd lze řešit vždy v lázeňském areálu, kde jsou bufetové restaurace a stánky nebo v centru Egeru . V lázních Egerszalók je velmi příjemný bufet s teplými jídly, saláty a zákusky.

Informace o ubytování

hotel (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) s vlastními termálními lázněmi a v areálu městských lázní. Hotel je přímo v centru historického městečka a je součástí lázní. Vstup do veřejných i hotelových lázní je v ceně zájezdu. Příplatek je za turecké lázně nebo wellness centrum, sauny a masáže. Umístění hotelu umožňuje večerní procházky v centru nebo návštěvu některé vinárny či čárdy.

Program

1. den: odjezd z Prahy v 6 hodin ráno (Praha 4, ulice Budějovická, stanice metra C Budějovická, zastávka nočního autobusu a taxi služby), další odjezdová místa: Brno, Bratislava a po trase dle dohody, svozy od 6 osob: Hradec Králové a Pardubice, přejezd přes Slovensko , krátká zastávka zastávka v GÖDÖLLÖ, královský zámek a zahrady , ubytování, koupání v hotelových lázních v hotelu v centru EGERU , večeře, dle času možnost osvěžení v hotelových lázních nebo večerní procházka lázeňskou částí města

2. den: EGER , „barokní perla Maďarska “, na 150 chráněných barokních domů, náměstí s chrámem (K.I..Dientzenhofer), hrad s původním biskupstvím, turecký minaret, vinotéka, termální lázně Eger Egertermálfürdö s přímým vstupem z hotelu (venkovní a vnitřní bazény s unikátní léčivou vodou 28-38oC, obsahem vápníku a hořčíku), popř. nové turecké lázně, hotel s vlastními termálními lázněmi a přístupem do areálu městských lázní Eger - Egertermálfürdö, celodenní pohoda, masáže a turecké lázně a wellness za příplatek, večeře, ochutnávka vína a atmosféra Szépasszonyvölgye - “ údolí krásných paní” s vinnými sklepy v Egeru

3. den: termální lázně Egerszalók , moderní areál původně přírodních lázní „maďarské Pamukkale“, bohatá škála zážitkových bazénů, saunový svět, procházka v přilehlém přírodním parku s travertinovým termálním svahem, návrat na ubytování, večeře, večerní vinárna nebo cukrárna v centru

4. den: Velikonoce v HOLLÓKŐ , palócký festival, vesnice UNESCO s tradiční architekturou, lidové kroje a velikonoční zvyklosti, tradiční lidový trh s výrobky uměleckých řemesel, typická keramika, maďarská gastronomie, vystoupení folklórních skupin, ukázky tanců v krojích, odpoledne odjezd, cesta přes Budapešť, návrat do Prahy do půlnoci

CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám vzhledem ke svátkům.

Nástupní místa

Odjezd z Prahy v 6 hodin ráno (Praha 4, ulice Budějovická, stanice metra C Budějovická, zastávka nočního autobusu a taxi služby), další odjezdová místa: Brno, Bratislava a po trase dle dohody, svozy od 6 osob: Hradec Králové a Pardubice.

Tipy

Pojištění

Součástí ceny zájezdu je povinné pojištění CK proti úpadku. Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500127 tarif K3; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 3.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 3.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % z celkové ceny zájezdu, nejvýše však 11.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč
Kartičky na pojištění spolu s formulářem obdržíte od průvodce na začátku zájezdu, pokud máte pojištění připlaceno. Nezapomeňte si s sebou vzít i kartičku vaší zdravotní pojišťovny.

Orientační ceny vstupného

Gödölö 1900 Ft, Eger : hrad 1 700 Ft, muzeum 1 400 Ft, minaret 400 Ft, lázně od 1.900 Ft, ale jsou v ceně zájezdu, příplatek za zážitkové lázně, saunu a atrakce celkem 1700 Ft, turecké lázně za přípl. 1 300 Ft , Egerszalók, vstupné do termálních lázní:4 900 Ft, sauna 1 500, Höllökö festival 2 000 - 2500 Ft, hrad 700 Ft. Ochutnávka vín v Egeru v Údolí krásné paní je v ceně zájezdu. Turistický vláček městem až ke sklípkům je za cca 600 Ft.

Kapesné

Doporučujeme s sebou minimálně 25 000 HUF nebo 90 EUR, z toho na vstupy 18 500 HUF nebo 70 EUR + kapesné dle vlastního uvážení. V Egeru možná výměna forintů za eura i za Kč. Cenová hladina podobná české – ovoce, zelenina, suvenýry, víno, klobásy. Maďarská vína z oblasti Egeru i Tokaje patří mezi nejkvalitnější v Maďarsku, určitě počítejte s těmito suvenýry. Ceny vín z oblasti Egeru se pohybují mezi 980 Ft - 3.000 Ft za 0,7l. Tokajské samorodny i furmint od 1.200 Ft za 0,7l a asyl 3putinkové cca 2,800 Ft za 1/2l, 5 putinkové cca 3.500 za 1/2l.

Poznámky

TERMÁLNÍ LÁZNĚ:
Eger - Egertermálfürdö, lázeňský areál leží v upraveném městském parku na rozloze asi 4 ha. V otevřených a krytých bazénech s termální vodou 29-30oC se léčí hlavně chronická onemocnění pohybového ústrojí, revmatismus, chronické gynekologické záněty, neplodnost. Pitná kúra je vhodná pro poruchy zažívacího a střevního systému. Slabě radioaktivní voda obsahuje vápník, hořčík a kysličník uhličitý. v areálu jsou též k dispozici za příplatek návštěva jedinečné turecké lázně ze 16.století Török Fürdö.
Egerszalók - původně malé přírodní termály s travertinovým svahem – malé « Pamukkale », voda až 60oC (lázněš velmi blahodárně působí na léčbu poruch pohybové ústrojí); dnes funguje moderní hotelový lázeňský areál se všemi prvky zážitkových termálních bazénů. Uvnitř areálu je výborná jídelna s poměrně bohatou nabídkou. Saunový svět a masáže za příplatek, překrásné prostředí s možností procházky k přírodnímu travertinovému svahu.

Zajímavosti

Velikonoce ve vesnici UNESCO Hollókö
Vesnice Hollókö je ukrytá mezi kopci příjemně zvlněné pahorkatiny Cserhát na severu Maďarska. Hollókö jako nejkrásnější vesnice Maďarska se objevila na Seznamu světového dědictví UNESCO už v roce 1987 jako první z celého Maďarska a patří k architektonickým skvostům etnické skupiny Palóc, zřejmě kumánského původu od Kaspického moře. Název vesnice i hradu z 12. stol. se skládá ze slov "holló" (havran) a "kö" (kámen) , tj. Havraní skála a bronzová socha havrana vás vítá hned na rozcestí. Na jižních svazích už dnes nepěstují víno, ale řemesla se pěstují dál. Vesnice pod hradem je živoucím skanzenem , jejích na 400 stálých obyvatel si dodnes uchovává svůj zvláštní dialekt, charakteristickou kuchyni, lidové kroje a také řadu dávných zvyků a tradic, ke kterým bezesporu patří i každoroční oslava Velikonoc. Barevný rej bohatě vyšívaných krojů s pětatřiceti spodničkami a bohatými čepci. Všude spousta stánků s řemeslnými výrobky, keramikou a hlavně všelikými dobrotami. Každoročně se v obci pořádá několik folklorních akcí, ale rozkvetlé Velikonoce jsou nejkrásnější.
Veškeré lidové maďarské slavnosti, zvláště vinobraní, dožínky jsou vždy spojené s kulturními vystoupeními, krojovanými průvody, tančí se čardáš i koló, popíjí dobré víno a jsou k mání typické maďarské speciality. Četné květinové slavnosti i nejznámější květinové korzo v Debrecenu na oslavu svátku sv. Štěpána jsou spojeny s výstavami a veletrhy. Takové slavnosti jsou záležitostí místních lidí i když nutno přiznat spíše těch dříve narozených, obchodníků a nakupujících, ale stále častěji přitahují i turisty a návštěvníky oblíbených termálních lázní po celém Maďarsku.
Až budete mít cestu do Maďarska do termálních lázní, využijte termínu lidových slavností, nebudete zklamaní a možná pochopíte, proč jsou Maďaři na svůj národ a svou kulturu tak pyšní.

Jiná sdělení

Doprava

klimatizovaným zájezdovým autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč), vybaveným WC, barem a DVD.

Garantem partnerská CK.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies