Věže Brenty  

Kategorie = Pěší turistika Doprava = Autobus
Věže Brenty
 

 

Stát(y): Itálie

• Vzdušné žebříky a police, dlouhé via ferraty
• Ubytování na chatě a v penzionu s možností stravování
• Pro zkušenější horaly s dobrou fyzickou kondicí
• Bizarní věže nad Madonnou di Campiglio

Odvážně vedené via ferraty v jedné z nejhezčích oblastí Dolomit. V úvodu zájezdu se zastavíme v průsmyku Brenner, kde absolvujeme jednu středně náročnou via ferratu, a otestujeme si tak svoje zkušenosti. Druhý den se přesuneme do samého srdce oblasti Brenta, na chatu Rif. del Tuckett, kde budeme dvě noci ubytováni ve společné noclehárně. Odsud vyrazíme zdolat ty nejlepší via ferraty, jež Brenta nabízí. Na chatě je možnost stravování v restauraci horské chaty. Maximální denní převýšení, které překonáme, nepřesáhne 1000 metrů. Závěrečnou via ferratu Benini absolvujeme natěžko.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodci, doprava autobusem, zapůjčení kompletního vybavení na jištěné cesty, pojištění

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení na via ferraty: kombinace prsního a sedacího úvazku provázaná plochou smyčkou, lanová brzda se speciálními karabinami na jištěné cesty, horolezecká přilba.

Cena nezahrnuje

ubytování – 1x v penzionu v údolí asi 31 EUR a 2x na chatě Rif. del Tuckett asi 22 EUR/noc, vč. polopenze 49 EUR/noc (členové Alpenvereinu mají slevu 50 % na ubytování), zpáteční lanovka na Passo del Grostè asi 17,20 EUR

Informace o stravování

Na chatě je možné si zakoupit samostatně snídani (7–10 EUR) a večeři (hlavní chod, 10–18 EUR). Zároveň si můžete rovnou objednat celou polopenzi (26–30 EUR), která se skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert).
Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj a káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2 EUR.

V případě, že budete mít zájem o polopenzi, prosím oznamte nám tuto skutečnost již při přihlášení (uveďte do poznámky na Smlouvě o zájezdu).

Informace o ubytování

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.

Program

1. den
Odjezd v brzkých ranních hodinách do rakouské vesničky St. Jodok am Brenner, výstup stěnou Stafflach po via ferratě Peter Kofler (obtížnost C), přesun do Itálie, ubytování v penzionu v údolí.
2. den
Dopolední příjezd do Madonny di Campiglio (1497 m), výjezd lanovkou do sedla Passo del Grostè (2442 m), okruh lehkou via ferratou Gustavo Vidi (obtížnost A/B – zajištěný chodník) zpět na horní stanici lanovky, poté přechod na chatu Rif. del Tuckett(2272 m), kde strávíme dvě noci.
3. den
Výstup via ferratou Bocchette Alte (obtížnost C – vdušné žebříky a police, velmi dlouhé) přes Bocca del Tuckett (2647 m) na chatu Rif. Alimonta (2580 m); dále via ferratou SOSAT (obtížnost B – vzdušné žebříky) zpět na chatu Rif. del Tuckett.
4. den
Via ferratou Alfredo Benini (obtížnost B) přes vrcholy Cima Sella (2917 m) a Cima Falkner (2999 m), na horní stanici lanovky Passo del Grostè, lanovkou zpět do Madonny di Campiglio; odjezd, návrat do ČR v pozdních večerních hodinách.

Náročnost

3

Nástupní místa

Praha,Beroun,Plzeň.

Jiná sdělení

Garant ck Adventura.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies