Via ferraty nad Lago di Garda   

Kategorie = Pěší turistika Doprava = Autobus
Via ferraty nad Lago di Garda
 

 

Stát(y): Itálie

Via ferraty nad Lago di Garda

Převážně středně těžké via ferraty
Ubytování v kempu, koupání v jezeře
Zájezd určený pro sportovně založené horaly
Ráz středomořské krajiny, jezero Lago di Garda


 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodci, doprava autobusem, 3x kemp v Riva del Garda, 3x snídaně, zapůjčení kompletního vybavení na jištěné cesty, pojištění.

VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení na via ferraty: kombinace prsního a sedacího úvazku provázaná plochou smyčkou, lanová brzda se speciálními karabinami na jištěné cesty, horolezecká přilba.

Cena nezahrnuje

.

Informace o stravování

snídaně

Informace o ubytování

kemp

Program

1. - 2. Odjezd z ČR ve večerních hodinách, přesun do italské Rivy ležící přímo na okraji Lago di Garda, autobusem do nedalekého Arca, odtud po via ferratě Colodri na stejnojmenný vrchol.
3. Výstup východní stěnou masivu Rocchetta, tyčící se nad břehy Lago di Garda, na Cima Sat (1276 m). Via ferrata, ze které se otevírají unikátní výhledy na jezero.
4. Autobusem do Avio, odtud via ferratou Gerardo Sega na Coalaz (1100 m). Rafinovaná a krásná via ferrata přes skalní věže ve východní stěně masivu Monte Baldo.
5. - 6. Autobusem do Pietramurata, odtud via ferratou na Monte Casale (1632 m). Během výstupu budeme obdivovat svět skal a naskytne se nám pohled do údolí řeky Sarca; odpoledne odjezd, příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Náročnost

4

Zájezd jede v malé skupině max. 15 účastníků.

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň

Tipy

Poznámka: 2. termín bude otevřen až po naplnění předchozího!
Služby za příplatek:
3x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji nebo v apartmánu (2x2lůž.): 1 500 Kč
jednolůžkový pokoj: 3 000 Kč

Jiná sdělení

Garantem a organizátorem je ck Adventura.

Via ferraty

Nabízíme vám ucelený produkt a velkou škálu různých zájezdů, které zahrnují vysoký standard služeb a nabízejí využití naší maximální profesionality.

PRŮVODCI:
O vaši bezpečnost na horách se starají průvodci, kteří jsou proškoleni v rámci kurzů pořádaných naším vzdělávacím střediskem Škola sportů a pobytu v přírodě Adventura. Naprostá většina průvodců na našich horských zájezdech má kvalifikaci horský průvodce v souladu s platnou legislativou České republiky. Naše vzdělávací středisko má na pořádání kurzů pro horské průvodce přidělenou akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

POJIŠTĚNÍ na vysokohorskou turistiku:
Automaticky vás na všechny naše zájezdy pojišťujeme u pojišťovny UNIQA. Toto pojištění nabízí komfortní zabezpečení a pokrývá veškeré aktivity prováděné na našich vysokohorských zájezdech. Není potřeba se připojišťovat.

JIŠTĚNÉ CESTY - specifika:
V Itálii, kolébce těchto cest, se jim říká "via ferrata" (železná cesta), v německy mluvících zemích pak "Klettersteig". Jištěné cesty vznikly v Julských Alpách a Dolomitech za 1. světové války, kdy bylo nutno zásobovat nepřístupná místa rakousko-italské fronty. Tyto cesty překonávaly i kolmé skalní stěny. Postupně byly zajištěny ocelovými lany, skobami a žebříky. Po válce je začali využívat i turisté. Cesty byly zdokonalovány, budovaly se nové, ještě náročnější. Dnes tvoří samostatné odvětví vysokohorské turistiky.

V naší nabídce naleznete zájezdy pro začátečníky i pro zkušené. Navštívit můžete tradiční destinace jištěných cest v Rakousku, Německu a v Itálii.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies