Výstup na Triglav  

Kategorie = Turistika Doprava = Autobus
Výstup na Triglav
 

 

Stát(y): Slovinsko

Sportovně laděný víkend s lehkou via ferratou

Ubytování na chatách s možností polopenze
Vhodné i pro začátečníky bez zkušeností
Triglav 2864 m – nejvyšší vrchol Slovinska

Vysokohorské chodníky a lehká jištěná cesta nás zavedou na nejvyšší vrchol Slovinska Triglav. Na chatu Tržaška Koča (první varianta výstupu) si poneseme všechny své věci na zádech, výstup na vrchol pak podnikneme nalehko z horské chaty. Na chatě je možné se stravovat. Výstup je vhodný pro začátečníky, kteří se ještě nesetkali s via ferratou. Vše co se týká pohybu po via ferratách a použití úvazků se od nás dozvíte před samotným výstupem v podobě malého školení. Druhá varianta přes chatu Triglavski dom je koncipována jako přechod, je tedy vhodné jej absolvovat jen s malým lehkým batohem. Vyžaduje větší fyzickou kondici a částečnou znalost pohybu po via ferratách.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodci, doprava autobusem, zapůjčení kompletního vybavení na jištěné cesty, pojištění.

Cena nezahrnuje

(platí se na místě): ubytování – VARIANTA A: 1x na chatě Tržaška Koča asi 22,51 EUR, VARIANTA B: 1x na chatě Triglavski dom asi 23,1 EUR (členové Alpenvereinu mají slevu 50 %).

Program

1. Odjezd večer, noční přesun do Slovinska.
2.
VARIANTA A: Výstup od Aljaževa domu (1015 m) na chatu Tržaška Koča (2151 m).
VARIANTA B: Výstup od Aljaževa domu (1015 m) příkrým vysokohorským chodníkem Prag s místy zajištěnými ocelovým lanem na chatu Triglavski dom (2515 m).
3. - 4.
VARIANTA A: Okružní výstup nalehko snadnou zajištěnou cestou na nejvyšší vrchol Julských Alp Triglav (2864 m), sestup zpět na chatu.
VARIANTA B: Přechod nejvyššího vrcholu Julských Alp – Triglav (2864 m), snadnou zajištěnou cestou; sestup na chatu Tržaška Koča.
Dále obě varianty sestup do doliny Trenta; noční přejezd, návrat v časných ranních hodinách.

Náročnost

VARIANTA A: Výstup touto cestou je lehčí variantou zájezdu s obtížností 2. Důvodem je méně fyzicky náročná trasa a výstup na vrchol nalehko, jen s malým batohem. VARIANTA B: Tato varianta je fyzicky náročnější, má obtížnost 2-3. Zájezd je koncipován jako přechod, je tedy vhodné jej absolvovat jen s malým lehkým batůžkem. Doporučujeme tedy na spaní na chatu jen vložku do spacáku a využít stravování na chatách.

Nástupní místa

Praha, Příbram, Písek, České Budějovice

Jiná sdělení

Pořadatelem zájezdu je Ck Adventura.

Poznámka: TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení na via ferraty: kombinace prsního a sedacího úvazku provázaná plochou smyčkou, lanová brzda se speciálními karabinami na jištěné cesty, horolezecká přilba..

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.